پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

۴۰ درصد از خبرنگاران کشور زن هستند

مدیر کل رسانه های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:هم اکنون ۴۰ درصد از خبرنگاران و اهالی رسانه عضو سامانه جامع رسانه ها و همچنین ۲ هزار مدیر مسوول رسانه های مختلف در کشور زن هستند و بار سهم قابل توجهی از فعالیت رسانه ای کشور بر دوش آنهاست.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز ، علیرضا شیروی افزود:حضور پرتعداد زنان در عرصه رسانه ای کشور نشان دهنده تاثیرگذار آنان در بخش رسانه است که در این حوزه تاکنون جشنواره ای در سطح بین المللی برگزار نشده است لذا نخستین جشنواره رسانه ای “خورشید” با رویکرد بین المللی، برنامه ریزی شد تا زنان بتوانند از طریق این همایش جایگاه واقعی خود را برای مخاطبان خارجی تبیین کنند.

وی ادامه داد: زنان ایرانی نیمی از جمعیت کشور ما را تشکیل می دهند به ویژه در سالهای اخیر نقش فعالی در حوزه های اجتماعی ایفا کرده اند و زنان شاخصی را در سالهای اخیر شاهد هستیم که فعالیت رسانه ای ویژه ای داشته اند.

مدیر کل رسانه های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به طور قطع برگزاری جشنواره بین المللی رسانه ای خورشید می تواند در نمود و بروز هر چه بیشتر زنان ایرانی و فعال در حوزه رسانه موثر باشد به ویژه این که مهمانان زن از حدود ۴۰  کشور دنیا در این همایش حضور می یابند تا به نقش و ویژگی واقعی زنان ایرانی وقوف بیشتری داشته باشند.

شیروی افزود: در دوره جدید مدیریتی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزاری چنین جشنواره هایی برنامه ریزی شده است که در این راستا بعد از ۱۰ سال وقفه،  جشنواره ملی مطبوعات کشور چندی پیش در تهران، جشنواره طنز و رسانه «گل آقا» در فومن، جشنواره «قند پهلو» گرامیداشت زبان فارسی و جایزه خبرنگار طراز انقلاب برگزار شد و جشنواره بین المللی زن و رسانه (خورشید) به همت و ابتکار معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، مشارکت شهرداری مشهد و همت معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و بنیاد بین المللی گوهرشاد ابتدای هفته اتی در مشهد برگزار می شود. همچنین جشنواره مریم گرامیداشت مرحوم خانم مریم کاظم زاده نیز در آینده نزدیک در شهرستان شیراز برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: هدف اصلی از برگزاری این همایش آن بود که احساس می شد در حوزه زنان به ویژه در سطح بین المللی همایش یا هم افزایی برای نزدیک کردن افکار و تبیین جایگاه واقعی زنان برگزار نشده است.

مدیر کل رسانه های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:نخستین جشنواره رسانه ای خورشید با رویکرد بین المللی که با حضور زنان فعال در عرصه رسانه و مهمانانی از کشورهای مختلف برای اولین بار در این سطح با برگزار می شود، در واقع می تواند به نحوی انحصار امپریالیسم رسانه ای را با شکست مواجه کند و صداهای متنوع تری از زنان  را به جهان انعکاس دهد.

شیروی اظهار کرد: هدف دیگر این جشنواره معرفی چهره واقعی زنان تاثیرگذار ایرانی به دنیاست که این چهره با وجود تبلیغاتی که در حوزه زنان علیه جمهوری اسلامی ایران می شود، از طریق خود فعالان رسانه ای کشورهای مختلف به جهان معرفی شود.

هشتم مهرماه امسال حدود ۱۰۰ نفر از بانوان و فعالان رسانه ای از ایران و حدود ۴۰ کشور جهان در قالب نخستین جشنواره بین المللی رسانه ای خورشید در مشهد گرد هم می آیند.

نخستین جشنواره بین المللی رسانه ای خورشید با شعار “زنان روشنگری می کنند” به یاد شهیده راه روشنگری «شیرین ابوعاقله» برنامه ریزی شده است که به دست رژیم اشغالگر قدس به شهادت رسید.

شیرین ابوعاقله (۳ آوریل ۱۹۷۱ – ۱۱ مهٔ ۲۰۲۲) خبرنگار فلسطینی بود که به مدت ۲۵ سال در شبکه عربی زبان الجزیره فعالیت می‌کرد. او یکی از خبرنگاران فعال در خاورمیانه بود که که اخبار مرتبط با فلسطین را پوشش می‌داد. در ۱۱ مهٔ ۲۰۲۲ درحالی که مشغول پوشش اخبار حمله نیروهای ارتش اسرائیل به شهر جنین در کرانه باختری بود مورد هدف نیروهای اسرائیلی قرار گرفت و به دلیل اصابت گلوله به سر جان باخت.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

هشدار نسبت به وقوع گرد و خاک در مرز‌های خوزستان
وزیر اطلاعات: مشکل ما با باکو جدی نیست
توده جدید گرد و غبار یکشنبه شب وارد خوزستان می‌شود
کشف بیش از ۷ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در شوش
تاریخ نخستین جلسه محاکمه ترامپ مشخص شد
هیئت‌مدیره جدید خانه سینما انتخاب شد
پوستر فراخوان سی و پنجمین جشنواره تئاتر خوزستان رونمایی شد
بانک مرکزی موظف به نظارت بر مؤسسات اعتباری و نقل و انتقال وجه توسط آنها شد
صفحه نخست روزنامه‌های سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه
آثار خوب در حوزه تاریخ انقلاب مانع از تحریف می شود

سرخط اخبار کل

1402071619422823628522014
9517792_201
1401063110112934426131144
13990504000648_Test_PhotoN
1401020417343843725200744
8481233_605

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *