پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

یک هزار و ۲۶۰ روستای خوزستان در دولت سیزدهم آبرسانی شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به اهتمام جدی دولت سیزدهم برای حل مشکل آب گفت: یک هزار و ۲۶۰ روستای خوزستان از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم تاکنون آبرسانی شده است.

به گزارش گروه خبری جوانان‌خوز ، محمدرضا کرمی نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان افزود: یک هزار و ۱۰۰ روستای خوزستان پارسال از نعمت آب شرب پایدار و باکیفیت برخوردار شدند و از ابتدای امسال تاکنون نیز آبرسانی به ۱۶۰ روستای دیگر استان تکمیل شد.

وی ادامه داد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم به منظور محرومیت زدایی از روستاهای کشور، قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی(ع) با محوریت پنج برنامه کلیدی در کشور ایجاد شد که آبرسانی پایدار به روستاهای محروم یکی از مهمترین محورهای فعالیت این قرارگاه است.

مدیرعامل آبفای خوزستان گفت: پروژه‌های متعدد آبرسانی به روستاهای خوزستان در قالب قرارگاه محرومیت زدایی تعریف شده و اجرای آنها به همت بسیج سازندگی و قرارگاه کربلای سپاه، عملیاتی و یا در حال فعال سازی است.

کرمی نژاد با اشاره به آغاز پروژه‌های مختلف آبرسانی در شهرهای مختلف خوزستان از ابتدای امسال تاکنون افزود: با بسیج تمام امکانات و تخصیص اعتبارات مناسب، به صفر رساندن تعداد روستاهای فاقد آب خوزستان با تعریف پروژه‌های آبرسانی ذیل قرارگاه محرومیت زدایی دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: پروژه‌های متعدد آبرسانی در شهرستان‌های مختلف خوزستان کلنگ زنی و یا در مرحله عملیات اجرایی هستند که با عزم دولت سیزدهم و برنامه ریزی انجام شده حل کامل مشکل آب روستاهای فاقد آب خوزستان و برخورداری همه روستاهای استان از نعمت آب تا پایان امسال و یا در نهایت تا پایان نیمه اول سال آینده دنبال می‌شود.

مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان افزود: علاوه بر پایدارسازی و افزایش کیفیت آب شهرها و روستاهای خوزستان، تامین آب مناطق عشایری و نیز دنبال می‌شود.

کرمی نژاد، برآورد زمانی برای بهره‌برداری از پروژه‌های محرومیت زدایی جهاد آبرسانی را ۲ سال اعلام کرد و گفت: این پروژه‌ها مشکل نقدینگی و تامین اعتبار ندارند به همین دلیل با سرعت اجرا و به بهره برداری می‌شوند.

با روی کار آمدن دولت سیزدهم پروژه‌های آبرسانی به روستاهای خوزستان سرعت گرفته است به گونه‌ای که در هشت ماه نخست فعالیت این دولت، یک هزار و ۱۰۱ روستای خوزستان با ظرفیت تامین آب ۲۵۳ هزار متر مربع در شبانه روز آب سالم پایدار و سالم برخوردار شد.

برای تحقق این مهم ۵۴۰ کیلومتر لوله کشی، ۲۵ ایستگاه پمپاژ در ۱۷ شهرستان و ۴۰۴ روستا احداث، ۲۳ حلقه چاه در هشت شهرستان ایجاد و ۷۰ تصفیه خانه لایروبی شده است.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

توزیع هزاران بسته لوازم تحریر برای دانش آموزان محروم خوزستان
آیین رونمایی از «کتاب سال ریم» برگزار شد
خوزستان میزبان عشایر هفت استان
۵۰کیلوگرم موادمخدر "شیشه" در خرمشهر کشف شد
دو شهر خوزستان در وضعیت نارنجی کرونا
روغن بادام تلخ، ار بین برنده لک و چروک صورت
رشد پایه پولی ۱۲ واحد درصد و رشد نقدینگی ۵ واحد درصد کم شد
افزایش ۴۰ درصدی سفرهای ریلی به جنوب در نوروز ۱۴۰۱
انهدام باند ۴ نفره سارقان مسلح جاده‌ای در اهواز
زندگینامه علی‌اکبر شیرودی (۱۳۳۴-۱۳۶۰)

سرخط اخبار کل

62209613
8495756_407
4009348
9713985_709
9762268_680
9532315_655

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *