پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

گشت طبیعت‌گردانان و فعالان محیط‌زیست در بخش شمالی تالاب شادگان

به مناسبت هفته گردشگری گشت طبیعت‌گردانان و فعالان محیط‌زیست در بخش شمالی تالاب شادگان انجام شد.

به گزارش گروه شهرستانی جوانان خوز، معاون گردشگری مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان گفت: در ادامه سلسله‌برنامه‌های هفته گردشگری و با همکاری اداره محیط‌زیست شهرستان کارون، راهنمایان طبیعت‌گردی استان و دهیاری روستای عُطیش، برنامه بازدید مشترک از بخش شمالی تالاب شادگان همجوار با روستای عُطیش برگزار شد.

جمال عامری‌نسب، وجود تالاب‌های حیاتی، دارا بودن ظرفیت بالا در حوزه گردشگری طبیعی (پرنده‌نگری، گردشگری حیات وحش، گردشگری آبی) و همجواری با روستا‌های دارای قابلیت گردشگری فرهنگی (جامعه محلی، بوم‌گردی، صنایع‌دستی و غیره) در استان خوزستان را همواره یکی از عمده‌دلایل برگزاری برنامه‌های متنوع در حوزه تالاب‌ها در استان خوزستان دانست.

وی افزود: از همین‌روی، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان در ادامه سلسله‌برنامه‌های هفته گردشگری و با همکاری اداره محیط‌زیست شهرستان کارون، راهنمایان طبیعت‌گردی استان و دهیاری روستای عُطیش، به برگزاری برنامه بازدید مشترک از بخش شمالی تالاب شادگان همجوار با روستای عُطیش اقدام کرد.

معاون گردشگری خوزستان با اشاره به این موضوع که مسئولان اداره‌کل میراث‌فرهنگی در نظر دارند تا برنامه جامع و منسجمی را درخصوص توسعه پایدار گردشگری در تالاب‌ها با همکاری دستگاه‌های مرتبط (بخش دولتی و خصوصی) پایه‌ریزی کنند، ادامه داد: بازدید یادشده باحضور برخی از کارشناسان اکوتوریسم، محیط‌بانان، کارشناسان حفاظت محیط‌زیست، یک راهنمای بین‌المللی طبیعت‌گردی، عضو کمیته ثبت پرندگان ایران، دهیار روستای عُطیش، اهالی روستا و مدیران ادارات میراث‌فرهنگی و حفاظت محیط‌زیست کارون برگزار شد.

او اضافه کرد: در این بازدید، ضمن بررسی چالش‌های منطقه، شرایط جوامع محلی و برنامه‌های تشویقی در راستای رشد گردشگری تالاب‌ها بررسی شد.

عامری‌نسب تأکید کرد: روستای عطیش واقع در شهرستان کارون، به دلیل موقعیت قرارگیری یعنی هم‌جواری با تالاب شادگان، هم‌جواری با نهر بحره و آبگیر‌ها و بیشه‌زار‌های طبیعی که در زبان بومی به آن “غدیر” می‌گویند و نیزاستقبال جامعه محلی روستا از توسعه گردشگری، دارای ظرفیت ویژه و بالقوه در توسعه گردشگری سبز و سرمایه‌گذاری سبز است.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

توزیع بیش از ۵ هزار تن کود شیمیایی میان کشاورزان خوزستان
تاکید استاندار بر مدیریت مسئولان بر وضعیت بازار خوزستان
شرط الهلال برای بازگشت نیمار به نوکمپ
خسارات بارش‌های شدید به عشایر دزپارت
نجات ۴ نوجوان و جوان اهوازی از غرق شدن در رودخانه شوشتر
ثبت‌نام نهایی ۵۷۰ نفر در انتخابات مجلس از صبح امروز تاکنون
عضو حماس: ۷۰درصد اسرای صهیونیستی کشته شده‌اند
مجلس | تعداد نمایندگان به ۳۳۰ افزایش می‌یابد
مسدود شدن جاده تراز لالی
استاندار خوزستان : ۱۸۰ هزار میلیارد ریال در دور دوم سفر رییس جمهور به خوزستان اختصاص یافت

سرخط اخبار کل

1401032411121222925523864
1400122219184716224964234
1401061216263337426021104
14000211000808_Test_PhotoN
3I0A1791-scaled-1-1024x683

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *