پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

گردشگاه‌های دریایی خوزستان میزبان بیش از ۱۵ هزار بازدید کننده

دبیر کمیته گردشگری دریایی خوزستان گفت: ۱۵ هزار و ۶۵۳ نفر از مسافران و گردشگران نوروزی خوزستان از ابتدای تعطیلات نوروز تا ششم فروردین ۱۴۰۳ از خدمات گردشگری دریایی بهره‌مند شدند.

به گزارش گروه فرهنگی جوانان خوز، سارا عبادی بیان کرد: شهر‌های ساحلی خرمشهر، بندر ماهشهر و بندر امام خمینی (ره) با هشت مکان مجاز جهت گشت دریایی در حال حاضر توسط اداره کل بنادرو دریانوردی، شهرداران، فرمانداران و نظارت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کار خدمت رسانی به مسافران را انجام می‌دهند.

وی افزود: در این ایام پنج شناور ناجی در خرمشهرو ۲ مورد نیز دربندر ماهشهر و بندر امام خمینی (ره) در نقاط پر خطر استان خوزستان استقرار یافتند تا کار امدادرسانی را در صورت نیاز انجام دهند.

عبادی ادامه داد: در طرح نوروزی گردشگری دریایی امسال یک هزار و ۲۰۰ جلیقه در ۶ مکان مجاز گردشگری خرمشهر و ۵۰۰ جلیقه نیز در بنادر امام خمینی (ره) و ماهشهر توزیع شده تا ایمنی لازم برای تردد‌های نوروزی فراهم شود.

دبیر کمیته گردشگری دریایی خوزستان گفت: با حضور مستمر و نظارت اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان، فرمانداران و شهرداران شهر‌های ساحلی بندر خرمشهر، بندر امام خمینی (ره) و بندرماهشهر در محل‌های ارائه خدمات گشت دریایی هموطنان تعطیلات خوبی را بدون هیچ حادثه در خوزستان تجریه کردند.

وی افزود: مسافران و گردشگران در سفر‌های نوروزی خود به خوزستان می‌توانند در صورت بروز هرگونه سانحه دریایی، با شماره چهار رقمی ۱۵۵۰ شماره تماس بگیرند تا از خدمات به موقع امدادی بهره‌مند شوند.

خوزستان دارای یک‌هزار و ۱۸۶ کیلومتر طول ساحلی است که از اروندرود در بندر چوئبده آبادان تا منتهی‌الیه شهرستان هندیجان ادامه دارد، همچنین دارای ۳۰۰ کیلومتر مرز دریایی با ۷۴۶ کیلومتر آبراه‌های قابل کشتیرانی و ۳۴ کیلومتر اسکله تجاری و صیادی است.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

زمان‌بندی انتخابات مجلس دوازدهم
نمایش موشک‌های زمین به زمین ارتش در رژه ۲۹ فروردین/ تحویل پدافند موشکی دزفول به ارتش
عزای عمومی در آبادان و خرمشهر
چگونه از انقراض "پلنگ ایرانی" جلوگیری کنیم؟
توزیع ۱۰ هزار بسته حمایتی در سطح استان در رزمایش مواسات و همدلی با مردم آبادان و خرمشهر
اسکان مسافران نوروزی در مدارس خوزستان
برقراری پرواز‌های فرودگاه بین‌المللی اهواز
اولین جلسه شورای سینما با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار می‌شود
اختر: اگر یزدانی را به خاطر یک پنالتی کنار گذاشتند باید به ساپینتو شک کرد
۵۰۰۰ پرس غذای گرم بین نیازمندان دزفول توزیع شد

سرخط اخبار کل

61594947
۲۰۲۳۰۷۰۱_۱۴۲۴۴۷-1-1280x720
استانداردهای-نصب-دکل-مخابراتی
169542742
1401120816155231927140884
1401033006521171125548884

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *