پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

کشف دستگاه تولید ارز دیجیتال در اهواز

فرمانده انتظامی استان خوزستان از کشف ۴۱ دستگاه ماینر تولید ارز دیجیتال قاچاق به ارزش ۳۰ میلیارد ریال در شهرستان اهواز خبر داد.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز ، سردار سید محمد صالحی در خصوص جزئیات این خبر اظهار کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و جمع آوری دستگاه‌های غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال، ماموران فرماندهی انتظامی کلانشهر اهواز با انجام اقدامات هوشمندانه پلیسی موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.

وی افزود: در این راستا ماموران پلیس پس از هماهنگی با مرجع قضائی ۴۱ دستگاه استخراج ارز دیجیتال که به صورت قاچاق و غیر قانونی راه اندازی شده بودند کشف کردند.

فرمانده انتظامی خوزستان با بیان اینکه ارزش دستگاه‌های مکشوفه ۳۰ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در این رابطه یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

سردار صالحی خاطر نشان کرد: برخورد با قاچاق کالا و مخلان نظام اقتصادی کشور از اولویت‌های فراجا بوده و از شهروندان می‌خواهیم در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت غیرمجاز در زمینه قاچاق کالا و استخراج غیر قانونی ارز دیجیتال بلافاصله مراتب را از طریق شماره تماس۱۱۰ اطلاع دهند.

پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد، اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آن‌ها در ایران غیرمجاز است.

کشف ماینر‌های قاچاق در یک منزل مسکونی در دزفول

همچنین فرمانده انتظامی دزفول گفت: ۲۴ دستگاه ماینر قاچاق به ارزش پنج میلیارد ریال در یک منزل مسکونی در دزفول کشف شد.

سرهنگ روح اله گراوندی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در راستای شناسایی و برخورد با استفاده کنندگان دستگاه‌های استخراج رمز ارز دیجیتال بدون مجوز، ماموران پلیس آگاهی در معیت عوامل اداره برق با اقدام اطلاعاتی دقیق از فعالیت فردی که با مقاصد سودجویانه اقدام به راه‌اندازی غیرقانونی مزرعه کوچک از دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال در منزل شخصی خود کرده بود، آگاه شدند.

وی افزود: ماموران با هماهنگی مرجع قضائی نسبت به بازدید از محل مورد نظراقدام و موفق به کشف و ضبط ۲۴ دستگاه ماینر غیرمجاز شدند.

فرمانده انتظامی دزفول با بیان اینکه کارشناسان ارزش تجهیزات کشف شده را افزون پنج میلیارد ریال برآورد کردند، تصریح کرد: در این ارتباط یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل داده شد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

تعطیلی ۴ روزه سینما‌ها
انتصاب | سرپرست هیأت آمادگی جسمانی خوزستان
اصلاح بخشی از شبکه فاضلاب منطقه کوی شهید رجایی (سپیدار) اهواز
ترجمه دو کتاب از نویسنده‌ای که یک سیارک را به افتخارش نام‌گذاری کردند
رقابت شطرنج بازان خوزستان در مسابقات بین المللی طاق بستان
امام خامنه‌ای:‌ فتح خرمشهر، نماد نجات ملی و تبدیل معادله‌ای تلخ به یک معادله‌ شیرین بود
جوانان‌خوز | انجام عملیات حفظ و نگهداری در ۳۵۴ کیلومتر از راه‌های خوزستان
استفاده از عنوان «گام دوم انقلاب» در نام احزاب و تشکل‌های سیاسی ممنوع شد
درگذشت مادر شهید عابدزاده در دزفول
دعوت فرنگی کاران خوزستان به تیم ملی کشتی جوانان

سرخط اخبار کل

8590696_366
1401033006521171125548884
1401063110365358226131764
2876603
IMG_20230428_213756_300
1401012622213131125139404 (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *