پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

کاهش حوادث کار در شوش

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شوش: حوادث کارگری در واحد‌ها و کارگاه‌های صنفی و صنعتی این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۵۰ درصدی داشته است.

به گزارش گروه شهرستانی جوانان خوز، مهدی عبدالخانی افزود: کاهش ۵۰ درصدی حوادث کار در شوش به دلیل افزایش نظارت‌ها، برگزاری منظم کمیته‌های حفاظت فنی و همچنین الزام واحد‌های صنفی و صنعتی به رعایت نکات ایمنی بوده است.

وی با بیان اینکه ۷۱۷ بازرسی به صورت دوره‌ای طی ۶ ماه نخست امسال در کارگاه‌های صنفی صنعتی شهرستان شوش انجام شده است، ادامه داد: رویکرد وزارت صمت پیشگیری از وقوع حوادث کار است به همین دلیل رعایت مسایل ایمنی در محیط‌های کارگری با حساسیت ویژه نظارت می‌شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شوش تاکید کرد: طبق قانون با کارفرمایانی که در موضوع ایمنی، بهداشت کار و رفاه اجتماعی کارگران قانون و شیوه نامه‌ها را رعایت نکنند بدون هیچ مماشاتی برخورد می‌شود ضمن اینکه تجلیل از کارفرمایان برتر نیز در دستور کار است.

وی افزود: عامل آتش سوزی به عنوان حادثه غیرمنتظره با درجه خطر بالا در واحد‌های صنعتی شوش به دلیل ارتباط با مواد سلولزی شناسایی شده که به منظور کاهش خطرات و جلوگیری از بروز حادثه در تمامی‌شرکت‌های شهرستان، مانور اطفای حریق و نجات مصدوم انجام شده است.

عبدالخانی تصریح کرد: براساس آیین نامه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار، کارفرمایان در کارگاه‌های با ۲۵ نفر کارگر و بیشتر مکلف به تشکیل کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار هستند که نظارت بر حسن اجرای مقررات حفاظت فنی و بهداشت کار و صیانت نیروی انسانی و همچنین پیشگیری از حوادث و بیماری‌های ناشی از کار بر عهده این کمیته است.

مانور سراسری ایمنی در کارگاه‌های پرخطر شوش و کرخه با هدف بررسی وضعیت حفاظت فنی و بهداشت کار واحد‌های تولیدی و کارگاه‌های ساختمانی این ۲ شهرستان برگزار شد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

پایان عملیات ساخت فیبر نوری روی خط ۲۳۰ کیلوولت امیدیه-مارون
اتصال واحد شماره پنج نیروگاه دوم سد شهید عباسپور
مزین شدن معابر شوش به نام شهیدان
تلاش جهادی، عامل اجرای طرح میان مدت آبرسانی غدیر
اجرای سه پروژه برقی برای ابرپروژه آبرسانی غدیر در خوزستان
تاکید سوریه بر لزوم پایان اشغالگری و حمایت آمریکا از تروریسم
فعالیت دوباره سیلوی شهید آذرپیکان اهواز
معرفی برگزیدگان جشنواره سرزمین نور خوزستان
ناتو برای پایان جنگ اوکراین دست به دامن چین شد
پوشش تحولات اوکراین| تلاش آمریکا برای تحریک اتحادیه اروپا برای تشدید تحریم‌ها علیه روسیه

سرخط اخبار کل

IMG_۲۰۲۳۰۹۱۱_۱۹۴۲۴۵
8595918_754
8550300_857
9787651_233
IMG_۲۰۲۲۰۵۲۶_۱۴۳۶۲۴
1401032114462474325511154

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *