پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

چرا غرب و آمریکا پشت سر اسرائیل ایستاده‌اند؟

آمریکا و کشورهای غربی هیچ خط قرمزی برای حمایت دیپلماتیک، نظامی، لجستیک، اقتصادی، امنیتی و رسانه‌ای از رژیم صهیونیستی ندارد و در این خصوص همه توان خود را به کار گرفته تا هرگونه اقدام و جنایت رژیم صهیونیستی را توجیه کند.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، مهدی فیاضی کارشناس مسائل بین الملل در خصوص حمایت همه‌جانبه از رژیم صهیونیستی توسط ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی، نوشت:

۱- اسرائیل در ۸۰ سال اخیر منشا جنگ های زیادی بود و این جنگها برای آمریکا رفاه و اشتغال و درآمد ایجاد می‌کند در حقیقت اسرائیل بازارساز و بازاریاب کارخانه های آمریکا است زیرا آمریکا کشوری بحران زیست می‌باشد.

۲- ثروت و هوش و همت نهفته در غرب آسیا طی چند سال آرامش می‌تواند  به سرعت این منطقه را به رقیب اقتصادی اروپا تبدیل کند و اسرائیل توانسته با ۸۰ سال ناآرامی ، اقتصاد غرب آسیا را عقب و محتاج اروپا نگه دارد.

۳- صهیونیستها صدها سال در هر جامعه منشا آزار و اذیت و ترور بودند و حفظ اسرائیل و مهاجرت صهیونیست ها به اسرائیل مردم اروپا و آمریکا را از شرّ همجواریشان مصون نگه می‌دارد.

۴- اروپائیان مایلند قاره شان مسیحی بماند و لیبرال و سکولار زندگی کنند اما عقاید مذهبی یهودی ها می‌تواند مانع این نوع  زندگی اروپائیان شود لذا با ایجاد اسرائیل یهودی ها را محترمانه از قاره خود خارج  و دور کردند.

۵- اروپائیان مایلند که تمدن اسلامی به عنوان رقیب گفتمانی آنها رشد نکند و بالاخص در اروپا مورد اقبال قرار نگیرد و اسرائیل می‌تواند ابعاد تمدن اسلامی را  کُند و محدود نماید.

۶- اسرائیل انگیزه و جسارت آن را دارد که کشورهای مختلف را با تهدید و تطمیع و فریب در مدار هژمونی آمریکا حفظ کند و کشورها  را از اتحاد با قدرتهای نوظهور دور نماید و مانع سرعت تحقق جهان چند قطبی شود.

۷- اسرائیل با نفوذ اقتصادی و سیاسی و اجتماعی در کشورهای بزرگ اسلامی منطقه استحاله دولتمردان و جوانان آن ها را پیش می‌برد و آنها را عمیق تر و با روش های نوین به مستعمرات و مستثمرات آمریکا و اروپا تبدیل می نماید.

۸- کارتل ها و مافیای صهیونیست و نافذ در لایه های بالا در آمریکا، پیشرفت اقتصادی و اداری هرکس و هر حزب را گروگان گرفته و آنها برای ترقی ناچارند از اسرائیل حمایت کنند.

۹- بی رحمی و خشونت تمام عیار اسرائیل در شکنجه و کشتار و تخریب یک ویترین وحشت از ابرقدرتها ایجاد کرده و عامل بازدارنده برای درگیری مستقیم با آمریکائیها و اروپائیها  را به رخ کشیده است.
۱۰- ادعاهای اسرائیل بابت پیروزی در جنگ آخرالزمانی و برانگیختن ترحم و حس گناه هولوکاستی و ادعای اخذ کمک از اجنه و جادوگران انگیزه های خرافاتی و ماورایی را نیز در اروپائیان و آمریکائی ها در حمایت از اسرائیل تقویت می‌کند‌.

۱۱- حفظ روابط اقتصادی و سیاسی علنی و غیرعلنی کشورها بالاخص کشورهای اسلامی با اسرائیل در اوج قساوت او از بزرگترین توجیه ها برای حمایت علنی آمریکا و اروپا از آن است.

۱۲- محور مقاومت در حال توسعه گفتمانی و فیزیکی در منطقه و جهان است که تهدیدی برای جهانخواری آمریکا می‌باشد و حمایت از اسرائیل به امید مهار محور مقاومت توسط اسرائیل است.

در آخر لازم است تاکید شود که تنها راه ها برای خنثی سازی حمایت دولت های آمریکا و اروپا از اسرائیل آن است که مردم و دولت های کشورها مُقوّم این حمایت نباشند و مردم و دولت ها با قطع روابط اقتصادی با اسرائیل عرصه را بر ظلم های بی پایان  او تنگ نمایند و احزاب و دولت ها با قطع روابط سیاسی  خود را نیز از چنبره دسیسه های او رها کنند و با اعتراضات خیابانی افکار عمومی جهان را علیه ظلم آنها برانگیزند و با این سه اقدام آینده بهتر و سریعتری را برای تشکیل دولت فلسطین و پایان اسرائیل ترسیم نمایند.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

تعطیلی موقت کتابخانه مرکزی خوزستان
تردد بیش از ۱۳۰ میلیون خودرو در محور‌های خوزستان
رقابت اسکواش بازان خوزستان درلیگ برتر بانوان
بانک‌های مهم رژیم اسرائیل به‌دنبال حمله سایبری از دسترس خارج شدند
خط فاضلاب خیابان شهید مسلم چهارراه زند اصلاح شد
جمع‌آوری معتادان متجاهر در شوشتر
خون شهیدان انقلاب را بیمه کرده است
برگزاری نمایشگاه مستند جهاد عشایر عرب خوزستان در اهواز
سفارت‌های آمریکا و اسرائیل در آرژانتین تخلیه شدند
تسلیت استاندار خوزستان برای سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد

سرخط اخبار کل

9598526_477
9162229_685
8588094_232
169647221
IMG_۲۰۲۲۰۹۱۹_۲۲۵۳۱۰
169890725

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *