پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

پیگیری برای تامین حق آبه تالاب هورالعظیم

معاون محیط طبیعی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان اینکه وضعیت تالاب هورالعظیم بحرانی است، نسبت به وضعیت این تالاب در تابستان هشدار داد.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز ، سید عادل مولا با اشاره به وضعیت آبگیری تالاب هورالعظیم اظهار کرد: با توجه به آورد رودخانه کرخه و بارندگی‌های کم در این حوضه، میزان آبگیری تالاب هورالعظیم حدود ۵۰ درصد است. در حال حاضر مخازن شماره ۱، ۴ و ۵ هور وضعیت خوبی دارند و مخازن ۲ و ۳ به دلیل سطح بالاتر، بیشتر در معرض خطر هستند.

وی افزود: با این شرایط، هورالعظیم در شرایط بحرانی است و نگران وضعیت این تالاب در تابستان هستیم. اگر حق‌آبه هورالعظیم رهاسازی نشود در تابستان تنش‌های زیادی در تالاب از جمله آتش سوزی‌ها، مرگ و میر آبزیان و حیوانات، خیزش گرد و غبار و تصرفات در منطقه رخ می‌دهد و از این بابت نگران هستیم.

وزارت نیرو حق‌آبه هورالعظیم را نمی‌دهد

مولا گفت: مشکلات بسیاری در خصوص آبگیری تالاب هورالعظیم وجود دارد؛ یکی از موضوعاتی که به جد پیگیری می‌شود تامین حق‌آبه تالاب است. متاسفانه در پی آورد کم از حوضه بالادست، وزارت نیرو امسال حق‌آبه هورالعظیم را تامین نکرده است.

وی با اشاره به ادامه پیگیری تامین حق‌آبه تالاب هورالعظیم، بیان کرد: در قانون پس از تامین آب شرب، اولویت دوم تامین حق‌آبه زیست محیطی تالاب‌ها است، اما اکنون مشاهده می‌شود که پس از تامین آب شرب، اولویت به آب کشاورزی داده شده است.

معاون محیط طبیعی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان با تاکید بر لزوم مدیریت آب موجود در تالاب‌ها، افزود: اکنون بهترین فصل برای تامین حق‌آبه تالاب هورالعظیم است و مکاتباتی با وزارت نیرو برای این کار انجام شده است و همچنان در حال پیگیری هستیم. فصل سختی پیش رو داریم و باید شرایط مدیریت شود.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

برای سلامتی چه خوراکی‌هایی مصرف کنیم؟
ارائه خدمات رایگان به بیماران سرطانی در بیمارستان گلستان اهواز
افزایش موارد ابتلا به عفونت‌های تنفسی به معنای شیوع بیماری نیست
بازدید وزیر فرهنگ از وضعیت خدمت رسانی به زوار اربعین در مرز عراق
ساخت پست برق بعثت ماهشهر
بازچاپ ۴ اثر از مجموعه داستان‌های برگزیده «اُ. هنری» توسط نیستان
حرکت راهیان‌نور باید تبدیل به یک جریان مکتب‌ساز بین‌المللی شود
پخت ۱۵ هزار غذای نذری در اندیمشک
رفع اختلال شبکه ارتباطی در برخی مناطق بهبهان 
سکوت نهادهای امنیتی اسرائیل در برابر کشف تیم جاسوسی صهیونیستی در بیروت

سرخط اخبار کل

9588633_324
9602897_853
8595189_463
10446027_660
10683083_212
10753072_781

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *