پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

پیشگیری از شیوع تب کریمه کنگو با رعایت استاندارهای بهداشتی

بیماری تب کریمه کنگو از طریق کشتار غیر بهداشتی دام آلوده به انسان منتقل می‌شود که رعایت استاندارد‌های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع آن ضروری است.
به گزارش گروه خبری جوانان خوز، رئیس مرکز بهداشت دزفول گفت: معمولا هرسال مواردی از ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو به دلایلی همچون وجود این بیماری در کشور‌های همسایه، قاچاق دام از این کشور‌ها به داخل کشور و فصل گرما (فصل فعالیت کنه‌های که ناقل بیماری است) در ایران مشاهده می‌شود که ضروری است با رعایت استاندارد‌های بهداشتی از ابتلا در برابر این بیماری ایمن کنیم.
دکتر شفیعی نیا افزود: تب کریمه کنگو  یک بیماری ویروسی، حاد، تب دار، خونریزی دهنده، واگیردار و مشترک میان انسان و دام بوده و ناقل آن یک نوع کنه است، که  از طریق گزش کنه، تماس مستقیم با خون و ترشحات بیمار و لاشه حیوان آلوده به فرد سالم منتقل می‌شود.
وی دوره کمون بیماری (از زمان انتقال ویروس به بدن تا بروز علائم)  را حدود ۴ الی ۱۳ روز عنوان کرد و ادامه داد: پس از این دوره، ابتدا علائمی همچون تب شدید، سردرد، کمر درد، درد مفاصل و عضلات، استفراغ بروز می‌کند و در ادامه علائم خونریزی دهنده مانند پتشی (خونریزی‌های زیر پوستی و کبود شدگی مخاطی) مخاط دهان و پوست، خونریزی از لثه، بینی، معده و .. ظاهر شده که در صورت تاخیر در درمان احتمال  فوت فرد مبتلا افزایش می‌یابد.
دکتر شفیعی نیا می‌گوید: در کشور ما شایع‌ترین راه انتقال، ذبح دام‌های آلوده و تماس با لاشه دام، خون و احشاء پس از ذبح آن‌ها بوده است، ولی با رعایت مواردی که در ادامه گفته می‌شود، می‌توان از ابتلا به این بیماری پیشگیری کرد.
  • از خرید و مصرف گوشت دام‌هایی که به طریق غیر قانونی و قاچاق وارد کشور می‌شوند و یا بصورت غیر بهداشتی ذبح و عرضه می‌گردند، خودداری کنید.
  • از کشتار دام در محیط خارج از کشتارگاه خودداری گردد.
  • از تماس مستقیم پوستی مخاطی با خون و ترشحات آلوده دامی در حین ذبح یا زایمان دام پرهیز شود.
  • هنگام تماس با گوشت، خون و ترشحات دام‌های مشکوک از دستکش و وسایل حفاظت فردی استفاده کنید.
  • در صورت خرید گوشت دام‌هایی که از سلامت آن‌ها مطمئن نیستید؛ گوشت را به مدت ۲۴ ساعت  و جگر، امعا و احشای دام را به مدت ۴۸ ساعت در دمای ۴ درجه سانتیگراد در یخچال نگهداری کنید، سپس با پوشیدن دستکش نسبت به قطعه قطعه کردن، شستشو و بسته بندی آن اقدام شود.
  • گوشت و جگر را پس از پخت کامل مصرف کنید.
به گفته رئیس مرکز بهداشت دزفول؛ این بیماری در دام‌ها علائم واضحی ندارد و مهم ترین و بهترین راه پیشگیری از ابتلا به آن، رعایت اصول بهداشتی است.
پایان گزارش/
4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

کاهش تمایل به خدمت سربازی در ارتش آلمان از زمان آغاز جنگ اوکراین
آمریکا: روسیه را در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار نمی‌دهیم
مخالفت مجلس با کلیات طرح افزایش تعداد نمایندگان
خط و نشان معاون وزیر صمت برای گران فروشان؛ قیمت ها را به ۱۴۰۰ برگردانید
تجهیز مجتمع‌های خوابگاهی دانشگاه فرهنگیان خوزستان
سردار باقری: با یک جنگ ترکیبی سخت و پیچیده مواجه هستیم
اجرای طرح سه شنبه‌های صرفه جویی در خوزستان
ثبات در مدیریت شهری زمینه‌ساز پیشرفت
کسب عناوین برتر مسابقات بین المللی جام تختی توسط فرنگی کاران خوزستان
احیای اراضی دیم در روستای بنه کاظم شوشتر

سرخط اخبار کل

9584026_965
1403020415484384829871864
14000116000379_Test_PhotoN
1402060519225479628237114
10726140_136
11110026_692

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *