پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

پیشرفت ۸۷ درصدی طرح جامع آبرسانی به شهرستان اندیمشک

مدیر طرح‌های آبرسانی شهر‌های شمال شرق خوزستان : طرح جامع آبرسانی به شهرستان اندیمشک جهت تامین آب شرب ۵ شهر و ۲۱۷ روستا از رودخانه دز به میزان ۳۵.۵ میلیون مترمکعب در سال تعریف شده است.

به گزارش گروه شهرستانی جوانان خوز ، کامران زندوکیلی اظهار کرد: آب شرب شهرستان اندیمشک، در حال حاضر از منابع آب زیرزمینی تامین می‌شود و طی سال‌های گذشته با بروز شرایط خشکسالی که گریبان‌گیر تمام کشور بوده و به تبع آن افت سطح آب‌های زیرزمینی و کاهش میزان آبدهی چاها، تامین آب این شهر‌ها را با چالش رو به رو کرده است. 

وی افزود: باتوجه به این شرایط، اجرای بخشی از طرح جامع تامین آب شرب این شهرستان را در قالب طرح اضطراری تامین آب در دستور کار وزارت نیرو و سازمان آب و برق خوزستان قرار گرفت و عملیات اجرایی این طرح با هدف تامین ۱۷۰۰۰ متر مکعب آب شرب از منبع آب‌های سطحی رودخانه دز در تیرماه سال گذشته آغاز و در حال حاضر با پیشرفت ۸۷ درصدی در مراحل نهایی تکمیل است و امید می‌رود که همزمان با هفته دولت امکان بهره‌مندی از این طرح فراهم شود.

مدیر طرح‌های آبرسانی شهر‌های شمال شرق خوزستان بیان کرد: طرح جامع آبرسانی به شهرستان اندیمشک جهت تامین آب شرب ۵ شهر و ۲۱۷ روستا از رودخانه دز به میزان ۳۵.۵ میلیون مترمکعب در سال تعریف شده‌است.

وی در پایان گفت: در این طرح کلیه اجزای طرح شامل اسکله آبگیر، خطوط انتقال، ساختمان‌های بهره‌برداری، خرید و نصب تجهیزات الکترومکانیکال، اجرای خط انتقال برق و ساخت و نصب فیلتر‌های تحت فشار، با وجود محدودیت منابع مالی در یک فرآیند جهادی با حداکثر سرعت و با استفاده از تمام پتانسیل‌های اجرایی انجام شده است.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

توسعه کتابخانه‌های عمومی در آغاجاری
نحوه ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲
پیام تبریک استاندار خوزستان به مناسبت روز معلم
آنچه باید از فشار خون اولیه و ثانویه بدانید
سناریوهای حمله اتمی در جنگ اوکراین
رهبر انقلاب سیاست‌های کلی برنامه هفتم را ابلاغ کردند
صلح و سازش پرونده ۳۰ میلیارد ریالی در شورای حل اختلاف دزفول
خرداد، آغاز پرواز زائران خوزستانی به سرزمین وحی
کشف ماینرهای غیرمجاز در بهبهان
آغاز مرمت ساباط معین‌التجار اهواز

سرخط اخبار کل

9567463_982
14001218000265_Test_PhotoN
11047143_701
8764982_529
10249453_780
169951156

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *