پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

پورمحمدی: حل چالش‌های کشور تنها از مسیر صندوق رای حاصل می‌شود

هیئت عالی شورای وحدت نیروهای انقلاب با دستور کار انتخابات مجلس دوازدهم تشکیل جلسه داد.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز،  نشست هیئت عالی شورای وحدت سه‌شنبه مورخ ۴ مهر ۱۴۰۲ در حسینیه سیدالشهدا (محل دفتر مرکزی شورای وحدت) برگزار شد. در این نشست که با حضور اعضای هیئت عالی برگزار شد بر اهمیت مشارکت بالا و حداکثری همگام با اقناع عمومی و توجه به مطالبات جامعه به عنوان مهمترین مولفه‌های مشارکت بالا در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید شد.

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در ابتدای این نشست با تمجید از عملکرد موفق نهادها و دستگاه‌های گوناگون امنیتی، انتظامی و فرهنگی – رسانه‌ای که توانستند توطئه رسانه‌های بیگانه و عوامل دشمن در سوء استفاده از سالگرد حوادث سال گذشته را خنثی کنند، افزود: با یک اقدام پیش‌دستانه و کنترل دقیق زمینه‌های اغتشاش آفرین، هزینه‌ای بر مردم و نظام تحمیل نشد.

پورمحمدی در ادامه با اشاره به پیشنهاد برخی اعضای هیئت عالی مبنی بر ارتباط گیری با شورای نگهبان در آستانه اعلام صلاحیت ها و نامه نگاری با این شورا گفت: نفس نامه نگاری و مکاتبه با اعضای شورای نگهبان اعم از فقهای محترم و حقوقدانان مفید است و به هر روی می‌خواهیم مشارکت در این دوره بالاتر از دوره قبل باشد و این را در شرایط کنونی یک توفیق بزرگ برای نظام می‌دانیم. برای این دغدغه، لازم است شورای نگهبان با وسعت نظر بیشتری در بحث تایید صلاحیت‌ها ورود کند.

وی با تاکید بر نقش همه دستگاه‌ها و نهادها و سایر مولفه‌های تاثیرگذار بر مشارکت بالای مردم در انتخابات افزود: همه باید بدانیم تنها راه صلاح و سداد و مسیر نجات جامعه و عبور از شرایط سخت و بحرانی کنونی تنها از طریق صندوق رای حاصل می‌شود. برای این مسئله دولت و وزارت کشور باید از یک سو صحنه رقابت و سلامت انتخابات را تضمین کنند و از سوی دیگر شورای نگهبان نیز با لحاظ جمیع شرایط اقدام نماید.

در این نشست همچنین سید شهاب الدین صدر، با اشاره به مؤلفه‌های مشارکت در انتخابات گفت: ما هم موافق وسعت نظر شورای نگهبان هستیم اما آیا فقط با تایید صلاحیت همه کاندیداها مشارکت بالا محقق می‌شود؟ این خود تنها یک شاخص در کنار سایر شاخص‌ها و مولفه‌هاست و مسائلی چون بهبود شرایط معیشتی مردم، گشایش‌های اقتصادی، کاهش تورم،  آرامش روانی، مناسبات بین المللی و مواردی از این دست همه و همه بر فضای انتخابات و مشارکت تاثیرگذار هستند.

محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین نیز در این نشست با اشاره به لزوم یک کار ساختاری و تشکیلاتی در آستانه انتخابات گفت: باید برای بحث تایید صلاحیت‌ها از شورای نگهبان بخواهیم به مسائل جامعه و معادلات بین‌المللی توجه بیشتری داشته باشد و این همان مطالبه مقام معظم رهبری است. مشارکت در این دوره اهمیت بسیار دارد و همه باید به وظیفه ذاتی خود در قبال این موضوع مهم توجه داشته باشند. ما نمی‌گوییم مشارکت تا حدی باشد که ما پیروز شویم ما می‌گوییم مشارکت و اساسا انتخابات به همان مفهومی باشد که رهبری می‌گویند؛ یعنی با مشارکت بالا، رقابتی و همراه با سلامت.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

ابوترابی‌فرد:کشور امروز در اوج امنیت است
صفحه نخست روزنامه‌های سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه
استاندار خوزستان ؛ پل عنافچه هدیه ارتش به مردم است/ اختصاص اعتبار به پل اصلی عنافچه در سفر دوم هیئت دولت به خوزستان
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان منصوب شد
عضویت جواد حردانی در هیات رئیسه فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین کشور
زندگینامه شهید عباس بابایی (۱۳۲۹ - ۱۳۶۶)
فکری: نگران شرایط مالی بازیکنان تیم نفت مسجدسلیمان هستم
کوشکی: نمایش تصویر حاج قاسم در سازمان ملل قله سیاست خارجی آیت‌الله رئیسی است
پیش‌بینی بانک جهانی از رشد ۳.۷ درصدی اقتصاد ایران در ۲۰۲۲
تاثیر مردم بر جریان بزرگ انقلاب با انتخابی اصلح

سرخط اخبار کل

1401042812203735125703124
1400020315211433722619764
9695758_999
IMG-20211216-WA0066
1401062507241789626095544
R1ZvjyRbWNIO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *