پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

پدیده ای به نام دیوانه عاقل وار !

بروز برخی شخصیت‌های جنجالی در دنیای مجازی است که بعضاً به عالم واقع به واسطه ، طمع یا اشتباه رسانه ای برخی صاحبان رسانه و یا به هر دلیل دیگری، اگر نگوییم دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید ، هم راه می یابند !

یادداشتی از بابک بابادی در  جوانان خوز ؛

این موضوع که همیشه گمان کنیم تصورمان از دیوانه و عاقل بودن همان چیزی است که باور داریم ، امروزه گویی ذهن ما را به شوخی گرفته است . دیوانه در واقع مرزهای خوب و بد را تشخیص نمی‌دهد ، احساساتش آنچنان شدتی دارد که بیشتر از درونش فواران می کند و سلول به سلول پیکرش هیجاناتش را بروز می‌دهد .

ولی گاهی هم سالها هر دوی احساس و هیجان در او می خشکد و از این قسم که می توان بسیار شمرد . و اما عاقل که نامش با خودش است . قوه عاقله او تمیز دهنده انتخاب ، تشخیص ، حرکت ، رشد و توسعه و حتی سکون و سکوت اوست . پس تا اینجا حرف بچه های مدرسه ای را فقط زده ایم و بسیار مبرهن است که عاقل چه شکلی و دیوانه چه شکل است . اما مسئله از اینجا شروع می شود که دنیای مدرن در عالم دیوانگان و عقلا هم دست برده است . آخر مدرن و پست مدرن می‌گویند باید ساختارها را بر هم بریزیم وخلاف قاعده کار کنیم تا بازارمان بچرخد .

همینجا عرض کنم که صاحبان اخلاق به خصوص از این پست مدرن دل پر خونی دارند. ‌ خلاصه اینکه ما دیگر نمی توانیم خیلی از روی نشانه های ظاهری عاقل و دیوانه های مدرن را بشناسیم . یکی از مشهودات امروزه ما که ما را به این نکته بینی کشانده است ، بروز برخی شخصیت‌های جنجالی در دنیای مجازی است که بعضاً به عالم واقع به واسطه ، طمع یا اشتباه رسانه ای برخی صاحبان رسانه و یا به هر دلیل دیگری، اگر نگوییم دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید ، هم راه می یابند . این دست آدمها همیشه مثل یک بمب حالا از نوع خبری یا حادثه ای عمل می کنند و بالاخره یک جایی خودشان را نشان می دهند و آنچه نباید بشود، می شود .

آقای دوربینی ، سازنده دستگاه شکارچی کرونا ، تتلو که گفته اند دارد توبه می کند و مادرش برای تتلیته ها پیام مبارک مبارک فرستاده است ، آن یکی که چه قدر شیرین می گوید واقعیه یا کیکه ، آن بنده خدایی که حرف های مردم را با سن و سال قریب به یک قرن بنده خدایی از آن بالا بالاها به شوخی می گرفت و بسیاری دیگر و این پدیده آخری که خبر از لوله کشی مسکرات ورزشگاه‌های خارجه دارد ، همگی ملغمه ای از عقل و دیوانگی را ساخته اند و این جاست که وقتی می گویند به چشمان خودت هم اعتماد نکن باید خیلی خوب باورش کنیم .

آری امروز دیگر وقت آن رسیده که دیوانه های عاقل وار را به رسمیت بشناسیم و به آنها احترام بگذاریم . حالا چه خوشمان بیاید، چه نیاید . این را گفتم تا بعد از این لااقل یک نفر کمتر بگوید جدی می فرمایید ؟

پایان متن

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

معاون استاندار : ضرورت انعکاس مطالبات خوزستانی ها
امام خامنه‌ای:‌ فتح خرمشهر، نماد نجات ملی و تبدیل معادله‌ای تلخ به یک معادله‌ شیرین بود
آزادی محکوم به قصاص پس از ۷ سال حبس در دزفول
همکاری‌ دانشگاه‌های ارتش افزایش می‌یابد
مرمت و بهسازی جاده چاه‌های نفت و گاز مسجدسلیمان
محکومیت قاچاقچی سیگار و تنباکو در دزفول
تساوی نفت امیدیه درفوتسال دسته اول کشور
خوزستان، شادمان در سالروز میلاد نبی اکرم (ص) و امام صادق (ع)
تهیه طرح اجرایی گردشگری پایدار تالاب شادگان
صدور ۲۵ مجوز فعالیت در حوزه تاسیسات گردشگری خوزستان

سرخط اخبار کل

emam_ali_-_21_ramazan
IMG_۲۰۲۴۰۱۲۸_۱۷۳۹۳۶
14000826092510557240661310
1402040610262815127841244
10262388_431
1402033115210210727810154

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *