پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

پایش و مراقبت از بیماری‌های زنبور عسل در بهبهان

رئیس اداره دامپزشکی بهبهان از شناسایی و رصد بیماری‌های مهم و اقتصادی زنبور عسل در تعدادی از زنبورستان‌های شهرستان خبر داد.

به گزارش گروه شهرستانی جوانان خوز، امین زمانی پور گفت: مبارزه با بیماری‌های زنبور عسل و جلوگیری از وارد آمدن خسارت به زنبورداران همواره یکی از اهداف اداره کل دامپزشکی استان خوزستان است که در این راستا برنامه‌های دقیق پایش، مراقبت و نظارت در زنبورستان‌ها توسط کارشناسان دامپزشکی انجام می‌شود.

وی افزود: در پایش و مراقبت از بیماری‌های زنبور عسل در شهرستان بهبهان کارشناسان دامپزشکی با مراجعه حضوری به زنبورستان‌ها و تکمیل پرسشنامه‌های مرتبط، نسبت به انجام نمونه برداری جهت تشخیص بیماری‌های مهم انگلی زنبور عسل از قبیل وارورا، نوزما و آکاراپیس با هدف کاهش میزان تلفات و افزایش سطح بهداشتی در کلنی‌های زنبور عسل اقدام کردند.

زمانی پور ادامه داد: با توجه به اینکه تشخیص بیماری نوزما با روش‌های معمول با دشواری‌های خاصی همراه است، کار تشخیص مولکولی این عامل با ارسال نمونه‌های لازم به آزمایشگاه‌های دارای صلاحیت صورت خواهد پذیرفت.

رئیس اداره دامپزشکی بهبهان با اشاره به اینکه درگیری با بیماری‌های انگلی در زنبور عسل منجر به کاهش شدید تولید عسل می‌شود و ضرر‌های اقتصادی زیادی را برای صنعت زنبورداری به همراه دارد، اضافه کرد:  پایش دوره‌ای از زنبورستان‌ها علاوه بر افزایش میانگین تولید افزایش اشتغالزایی در این بخش را در پی خواهد داشت.

وی در پایان ضمن درخواست از همکاری و تعامل بیشتر میان زنبورداران با کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان، گفت: این مهم در شناسایی و مبارزه با آفات و بیماری‌های زنبورعسل و همچنین حفظ جایگاه مناسب تولید کنندگان اهمیت بسزایی دارد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

خطوط فاضلاب ۲ خیابان در منطقه کیانپارس کلان‌شهر اهواز اصلاح شد
مراسم وداع با شهید مدافع امنیت، سرگرد قنبری در اهواز
افغانستان هراسی و ایران هراسی با چاشنی رسانه‌های اجتماعی
آبرسانی به روستاهای خوزستان در سال ۱۴۰۱
جریمه سه باشگاه خوزستانی توسط فدراسیون فوتبال
رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش پایان یافت
بازگشت زائران اربعین از مرز‌های شلمچه و چذابه
دعوت اسنوکربازان خوزستان به تیم ملی کشور
اجرای طرح جهادی ارائه خدمات الکترونیک رایگان در شوش
سیمای دلیر تنگستان در شعر شاعران

سرخط اخبار کل

1403020510431677329875474
10218180_848
169536778
9965870_357
169951083
9782184_352

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *