پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

وزیر دفاع: هزینه‌ شکست‌های رژیم صهیونیستی را باید شهروندان آمریکایی پرداخت کنند

امیر آشتیانی گفت: نفرت جهانی و از دست رفتن اعتبار و شخصیت بین المللی رژیم صهیونیستی از تنگناهای راهبردی است که همه این هزینه‌ها به صورت حساب آمریکایی‌ها نوشته می‌شود و مالیات دهندگان و شهروندان آمریکایی می‌بایست آن را پرداخت کنند.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طی یادداشتی نوشت: دستاوردهای راهبردی طوفان الاقصی بیش از چهل روز از جنگی که با ابتکار، هوش و بازوی پرتوان جوانان فلسطینی آغاز شد می‌گذرد. این نبرد الگویی جدید از محاسبات  پیشین منطقه را دگرگون کرد و از طرفی تصویری جدید از فلسطینی‌ها در داخل و خارج از سرزمینهای اشغالی ارائه و اثبات نمود که راه دیگری جز مبارزه برای نجات فلسطین از اشغال وجود ندارد.

این جنگ با تمام فراز و فرودها و موفقیتها و تلخی‌ها چندین دستاور مهم دارد، نخست شکل دادن فرهنگ راهبردی جدید از فلسطین. فرهنگی راهبردی در تعریف ساده شیوه جنگیدن ملت هاست. یکی از مولفه‌های ارزیابی کشورها برای آغاز هر جنگی، توجه به فرهنگ راهبردی آن سرزمین ‌ و ملت آن است؛ اینکه تا چه میزان و به چه شکل ملتها می‌جنگند و مقاومت می‌کنند. در تمام مدت عملیات طوفان الاقصی، ملت فلسطین مختصاتی همانند توکل ،صبر، استقامت و سازش ناپذیری، خلاقیت و‌ شجاعت ، میهن دوستی و پایبندی به آرمان فلسطین را به مولفه های اصلی فرهنگ راهبردی خود تبدیل کرد.

مقاومتی جانانه در برابر اشغالگران مقابل چشمان و اذهان ملتهای جهان ثبت شد و می توان به جرأت گفت از این پس همه جهان به زنان و مردان مبارز فلسطینی به دیده احترام نگاه می‌کند. بر کسی پوشیده نیست که امروز رژیم اشغالگر قدس از رژیم جنگ یوم کیپور قدرتمندتر و فلسطین با وجود تحریم و فشار از آن مقطع ضعیف تر شده است؛ با این وصف تاکنون این منطقه محصور و محدود و رنجور بیش از چهل روز است که مقاومت کرده و به رغم تقدیم شهدا و تحمل آلام و مشقات فراوان، ضربات شگفت انگیزی بر پیکر رژیم منحوس و جعلی اسرائیل وارد کرده است که تاکنون هیچ یک از ارتش های قدرتمند عربی موفق به چنین دستاوردی نشده‌اند.

دوم اینکه؛ ضربه وارد شده به پیکر رژیم صهونیسیتی که ماه‌ها موریانه فساد آن را جویده بود با عملیات طوفان الاقصی دیگر غیر قابل ترمیم است و پس لرزه‌های این شکست سالها دامن رژیم را خواهد گرفت و سرافکندگی آن به عنوان آموزه‌های اطلاعاتی و مصداق غافلگیری در مکاتب امنیتی و سیاسی تدریس و مثال زده خواهد شد. ترمیم ‌و بازسازی ضرباتی از این دست، برای کشورهای قدرتمند و صاحب سبک، سالها به طول می‌انجامد و برای رژیم سست صهیونیستی که تمرکز لازم را ندارد حتما به درازا خواهد کشید.

حضور دست پاچه ‌و سراسیمه مقامات بلند پایه آمریکایی در روزهای اولیه جنگ با هدف جلوگیری از فروپاشی رژیم و تشویق برای فرار نکردن سران آنان به خارج از مرزهای سرزمین اشغالی بوده است و علت سکوت بی شرمانه در برابر کشتار صدها زن و کودک فلسطینی برای مانع شدن از فرار صهیونیستها، تسری و الگو شدن این عملیات و در نهایت جلوگیری از فروپاشی و انتقال بحران به امریکا ‌و اروپاست.

سوم رژیم صهیونیستی در‌ کابوس از دست رفتن رویای آرمان صهیونیسم و بازگشت انبوه و مایوس کننده صهیونیستهایی است که با هزاران وعده ایدولوژیک و تو خالی به سرزمینهای اشغالی آورده شده بودند. مهاجرت شدید، بی اعتمادی یهودیان، کاهش شدید ارزش دارایی‌های این رژیم و بحران پولی، آینده سیاهی را ترسیم می‌کند و تداوم این روند برای رژیم غیر ممکن است.

چهارم اختلافات شدید داخلی میان احزاب و نفرات موثر در کنار نفرت جهانی و از دست رفتن اعتبار و شخصیت بین المللی این رژیم از تنگناهای راهبردی است که همه این هزینه‌ها به صورت حساب آمریکایی‌ها نوشته می‌شود و مالیات دهندگان و شهروندان آمریکایی می‌بایست آن را پرداخت نمایند، البته حجم آوار و خرابی بحران های رژیم برای آمریکا بیش از آنچه برآورد شده خواهد بود و می‌توان گفت بحران جدیدی را به بحران فعلی آمریکا اضافه خواهد کرد.

امروز همه می‌دانند که این موفقیت، مرهون اندیشه مقاومت و جواب دادن الگوی همیشه زنده مقاومت است که امام خمینی (ره) با انقلاب اسلامی آن را بنیان گذاشت و رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای(مد ظله العالی) آن را پروراند بطوریکه از غرب آسیا تا امریکایی لاتین در میان مستضعفان عالم گسترده شده است.

اگرچه فلسطین زخم برداشته است ولی با افتخار، زنده تر، با نشاط تر و سربلندتر از همه این سال‌های اشغال است. حماس و یا ‌‌هر گروه مقاومت دیگر، تا زمانی که اندیشه مقاومت زنده است زنده تر و‌ پویاتر خواهند بود. حماس تجلی خواست ملت فلسطین است چون در دل ملت فلسطین و از خود ملت فلسطین است و این رمز پیروزی ، شکست ناپذیری و ماندگاری مقاومت است.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

عزای عمومی در آبادان و خرمشهر
انتصاب در استانداری خوزستان
استقرار کلینیک سیار دندانپزشکی در چذابه
از سرگیری طرح بازسازی بازار تاریخی امام خمینی اهواز
عمل رایگان چشم با مشارکت پزشکان خیر در دزفول
احتمال غیب چالهان‌اوغلو در بازی اینتر مقابل بارسلونا
راه‌های مشارکت گمرک بندر امام خمینی (ره) در عرصه مدرسه‌سازی بررسی شد
لزوم تولید سالانه ۲۵۰ میلیون نهال در کشور
برق رسانی به پنج روستای سخت گذر دزفول
افزایش مصالحه پرونده‌های قصاص در خوزستان

سرخط اخبار کل

1401061216263337426021104
14001228000495_Test_PhotoN
140106301220520226125154
1400102608354184424541224
1402033118134593527811544
169864241

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *