پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

وجود لوله‌های نفت و گاز مانعی بر سر راه اجرای طرح نهضت ملی مسکن در اهواز

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان: عمده زمین‌های اهواز در حریم لوله‌های نفت و گاز قرار دارند و همین امر مشکلی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این کلانشهر است.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز، محمدحسین پناهی‌فر درخصوص مشکلات اجرای طرح نهضت ملی مسکن در اهواز گفت: عمده زمین‌های اهواز در حریم لوله‌های نفت و گاز هستند و به این علت برای تامین زمین در شهر اهواز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن به شدت دچار مشکل هستیم.

وی افزود: خوزستان شریان‌های مهم جاده‌ای دارد که باید مورد توجه قرار بگیرند، در استان ۲ منطقه داریم که از نظر جاده‌ای دارای اهمیت هستند که یکی اهواز و دیگری بندر امام خمینی است.

پناهی فر با بیان اینکه جاده‌های استان دارای استهلاک بسیار زیادی هستند، ادامه داد: حتی تصادفاتی که در جاده‌ها رخ می‌دهد به دلیل تردد بسیار در این محور‌ها است، زیرا هیچ استانی وجود ندارد که ۱۱ شریان اصلی داشته باشد، بنابراین باید به مشکلات این شریان‌های اصلی رسیدگی کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان درخصوص شهر‌های جدید رامین و شیرین شهر می‌گوید: بحث‌هایی در خصوص جانمایی این دو شهر جدید مطرح بود و برای ایجاد انگیزه در شهروندان جهت خرید مسکن در این دو منطقه، برنامه‌ریزی برای اعطای منازل ویلایی انجام شده است و این آمادگی وجود دارد تا امکانات لازم برای سکونت شهروندان در این دو منطقه فراهم شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: زیرساخت‌هایی به این دو شهر رفته و هزینه‌هایی انجام شده است، اما هیچکس مجبور نیست به این دو شهر برود، اگر کسی دوست داشته باشد می‌تواند در واحد‌های آپارتمانی یا ویلایی این شهر‌ها ساکن شود.

وی گفت: در بحث مسئولیت‌های اجتماعی، شرکت‌هایی که برای مبادله کالا از راه‌ها استفاده می‌کنند، باید در رابطه با مسئولیت‌های اجتماعی، برخی از هزینه‌کرد خود را در راه‌های خوزستان هزینه کنند.

پناهی فر افزود: هزینه صرف شده مسئولیت‌های اجتماعی نفت برای جاده‌سازی عددی حدود ۷۰۰ میلیارد تومان بود و انتظار می‌رود دیگر شرکت‌ها هم در این خصوص وارد عمل شوند و همکاری کنند.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

افزایش ظرفیت گاز ورودی به نیروگاه بهبهان
۴۳۴ خوزستانی بر اثر گرد و خاک به مراکز درمانی مراجعه کردند
همه افراد فاقد پوشش بیمه می‌توانند بیمه سلامت دریافت کنند
سیمای دلیر تنگستان در شعر شاعران
امیرعبداللهیان: وجود بازار متنوع صادرات و واردات، زمینه مهم همکاری‌ ایران و آفریقا بشمار می‌رود
حمایت قضایی برای رونق تولید در واحدهای صنعتی خوزستان
قیمت طلا، سکه و ارز در بازار اهواز، ۲۳ خرداد ۱۴۰۲
برگزاری یک هزار و ۹۳۹ برنامه به مناسبت هفته بسیج در خوزستان
ورود گردشگران به شادگان در حال افزایش است
رطوبت و شرجی خوزستان را فرا گرفت

سرخط اخبار کل

9787451_516
1398120613154233819784404
resized_8482442_204
1297416_155
IMG_۲۰۲۲۰۹۱۹_۲۲۵۳۱۰
1401063006125188726123424

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *