پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

«واقعه طبس»؛ درسی برای متجاوزان و عبرتی برای متوکلان

واقعه طبس یکی از با شکوه‌ترین معجزات انقلاب اسلامی است که در سکوت شب، «توبره» حرفه‌ای‌ترین نظامیان آمریکایی را درهم پیچید و درسی برای متجاوزان ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی جوانان خوز، محمد کربلایی اسماعیل؛

۵  اردیبهشت‌ماه سالروز شکست مفتضحانه آمریکا در حمله نظامی به جمهوری اسلامی ایران در منطقه طبس است که علاوه بر نمایان کردن ضعف تجهیزات نظامی آمریکا، از نصرت خداوند متعال، نسبت به انقلاب اسلامی حکایت دارد.

ارتش پوشالی آمریکا، به بهانه تصرف سفارت این کشور توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام(ره) و آزاد کردن ۵۳ تبعه خود، عملیاتی تحت عنوان «پنجه عقاب» برنامه‌ریزی می‌کند تا ضمن آزادکردن جاسوسان خود، زَهرچشمی از انقلاب نوپای اسلامی بگیرد و نشان دهد که همچنان آمریکا قدرت برتر جهانی است و جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند خللی برای او در منطقه باشد.  به همین دلیل این عملیات سری  را طرح‌ریزی کرد و کماندوهای حرفه‌ای و آموزش دیده خود را در یک دوره طولانی در محیطی شبیه‌سازی شده تمرین داد تا با با کمترین خطر، جاسوسان خود را از ایران خارج و اهداف خود را پیاده‌سازی کند.

برای اجرای این عملیات، ۶ فروند هواپیمای(C-130) 90 کماندو موسوم به نیروی دِلتا از شهر قاهره به ناو هواپیمابر آمریکایی در دریای عمان منتقل کردند و پس از عزیمت به منطقه طبس، در حال اجرای مرحله بعدی عملیات خود بودند که مأموران الهی -شن‌ها- آنها را زمین‌گیر و نابود کردند و درسی فراموش نشدنی به سردمداران آمریکایی دادند.

آمریکا که با ادعای تجهیزات نظامی و لجستیکی خود لرزه به اندام افراد «سست ایمان» و «عاشقان غرب‌پرست» می‌انداخت، در چنین روزی نتوانست در برابر شن‌ریزه‌ها مقاومت کند و همانند اصحاب فیل در برابر قدرت الهی سر تعظیم فرودآورد تا درسی باشد برای کسانی قدرت الهی را نادیده می‌‌گیرند و گمان می‌برند که صرف تجهیزات یا آموزش برای یک اقدام نظامی کافی است؛ در حالی ادوات نظامی غول‌پیکر آمریکا، همچون «پَرِکاه» در آسمان می‌چرخیدند و به زمین کوبیده می‌شدند و کماندوهای آموزش دیده آنها هم به هلاکت می‌رسیدند.

قطعاً هیچ‌گاه چنین تصوری به ذهن هیچ‌کدام از فرماندهان و ژنرال‌های آمریکایی خطور نمی‌کرد که با چنین وضعیتی مواجه شوند. آنها هم، به اهداف از پیش طراحی شده خود، یعنی آزاد کردن جاسوسان نرسیدند، هم آبرویشان در برابر دیدگان جهانی -که او را سازنده برتر ادوات نظامی‌ می‌دانستند- رفت؛ آمریکا با تمام ادعاهای ساختگی حتی نتوانست ثانیه‌ای در برابر طوفان طبس ایستادگی کند.

* یاری خداوند پس از جهاد ملت

این  واقعه درحالی رخ داد که ملت قهرمان ایران پس از مدت‌ها رنج و جهاد، رژیم منحوس پهلوی را کنار زدند و برای آماده کردن حکومت امام زمان(عج)، به یاری امام خمینی(ره) شتافتند و حکومت الهیِ اسلام واقعی را در ایران حکم‌فرما کردند، این امر برای مستکبران خوشایند نبود برای همین از هر پتانسیلی برای درگیری در کشورمان استفاده کردند؛ غرب درگیر کوموله‌ها، جنوب درگیر جنبش خلق عرب، شمال کشور درگیر غائله گنبد و پایتخت کشور هم درگیر منافقین بود. ملت ایران نیز برای دفاع از انقلابی که با سختی به آن رسیده بودند، لباس جهاد بر تن کرده و در کوی و برزن با دست‌پرورده‌های استکبار به مبارزه می‌پرداختند.

در همین حال و هوای کشور که مجاهدان فی سبیل‌اللّه درگیر گوشه‌گوشه کشور هستند و احتمال این حمله را نمی‌دهند، هلی‌کوپترهای نظامی آمریکا از مرز عبور کرده و وارد صحرای طبس شده و اینجاست که خداوند ملت ایران را مورد تفقد و حمایت خود قرار می‌دهند و طبق طبق آیه ۶۹ سوره عنکبوت -«وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِینَ»(۱)–  در این سحرگاه به یاری ایران اسلامی آمده و در برابر جهاد مخلصانه آنها، -در زمانی که نیروهای مسلح و مسئولین هیچ اطلاعی از این عملیات نداشتند،- شن‌ها را مأمور می‌کند تا استکبار جهانی را در صحرای شرق کشور ببلعد، تا مبادا شیطان بزرگ خدشه‌‌ای به روند این حکومت الهی وارد کند.

از این دست معجزات و امدادهای غیبی حضرت باری تعالی برای انقلاب ما بسیار اتفاق افتاده که برای مثال می‌توان به ایستادگی و مقاومت رزمندگان دفاع مقدس در برابر رژیم صدام اشاره کرد. اکثر کارشناسان و تحلیلگران نظامی مطرح دنیا در سال ۱۳۵۹ بر این باور بودند که صدام با توجه به حمایت‌های اطلاعاتی و تجهیزاتی بلوک شرق و غرب، پول‌ کشورهای عربی، دراختیار داشتن ویران‌گرترین تجهیزات نظامی به سادگی می‌تواند ایران را تصرف کند درحالی که آنها نمی‌دانستند که امدادهای غیبی پروردگار و ایستادگیِ جانانه  ملت ایران دست به دست یکدیگر داده و پیشانی غول جنگی صدام را بر زمین می‌ساید.

یکی از اسرای عراقی پس از بازجویی نکته‌ای را بازگو می‌کند که از همین موضوع پرده بر می‌دارد، او پس از دستگیری می‌گوید دست برتر در منطقه عملیات با رژیم بعث بود اما نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاد به یکباره شرایط تغییر کرد و مغلوب ایرانیان شدیم، این امر جز معجزه نیست.

از این دست عنایت‌های حضرت حق برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بارها و بارها اتفاق افتاده که از جمله آن می‌توان به واقعه طبس، تحرکات دموکرات‌ها در غرب کشور، تحرکات اشرار در شرق کشور، نقشه‌های شوم آمریکا در فتنه سال ۷۸ و ۸۸، جنگ تحمیلی و غیره اشاره داشت. اما در خلال تمام این موهبت‌های الهی نکته‌ای نهفته است که نیازمند تحلیل و کارشناسی دقیق است؛ چراکه در برخی از مواقع هم مشاهده که کشور با مشکلات جدی روبروست و از این امدادها خبری نیست. بنابراین ایستادگی و مقاومت جانانه ملت ایران بر آرمان‌ها و اهداف الهی یکی از مهم‌ترین مولفه‌های امدادهای غیبی است و همانگونه که در مثال‌های بالا آورده شد، زمانی این امدادها شامل ملت ایران شده که ملت با تمام توان و جان بر کف برای رضای خدا وارد معرکه شوند، تا خداوند هم وعده خود را عملیاتی کند.

پی‌نوشت:

۱-آیه ۶۹ سوره عنکبوت/ و آنها که در راه ما (با خلوص نیّت) جهاد کنند، قطعاً به راه‌های خود، هدایتشان خواهیم کرد؛ و خداوند با نیکوکاران است.

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

رسیدگی به بیش از ۱۱ هزار پرونده در تعزیرات حکومتی خوزستان
کتاب جامع شهدای دانشگاه شهید چمران اهواز رونمایی شد
فیلمی از خوزستان نامزد جایزه ویژه فستیوال فیلم ایتالیا
بازگشت زائران اربعین از مرز‌های شلمچه و چذابه
سفیر فرانسه در نیجر بازداشت شد
«از جناب داستایوفسکی چه خبر؟»
طرح های آبرسانی به ۳۵ روستای شهرستان آبادان
سردار شاهوارپور و مشاور فرماندهی و فرمانده بسیج شهید تندگویان وزارت نفت جنوب با خانواده شهیدان گنجی دیدار کرد
پیگیری مجلس برای واردات خودرو‌های کارکرده
استقبال از شطرنج باز افتخار آفرین خوزستانی در رقابت های جهانی

سرخط اخبار کل

9857002_235
9853278_139
61750852
10162461_536
IMG_۲۰۲۲۰۹۲۷_۰۰۴۷۰۳
1401051010364872825781924

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *