پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

هدف‌گذاری پتروشیمی بندرامام برای تولید ۹.۵ میلیون تنی محصول

شرکت پتروشیمی بندرامام خمینی(ره) افزایش برای افزایش ظرفیت تولید از سالانه ۶.۵ به ۹.۵ میلیون تن محصول در افق پنج‌ساله هدف‌گذاری کرده است.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز ، مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندرامام خمینی گفت :  این مجموعه برای افزایش ظرفیت تولید محصول از سالانه ۶.۵ به ۹.۵ میلیون تن، افزایش درآمد از ۱.۴ به ۲.۵ میلیارد دلار با سرمایه‌گذاری ۳.۹ میلیارد دلاری در زنجیره کلر، زنجیره الفین، طرح‌های تکمیل محصولات الفین و آروماتیک در افق پنج‌ساله هدف‌گذاری کرده است.

سپهدار انصاری‌نیک با اشاره به اینکه تلاش کرده‌ایم امانتدار خوبی برای سهامداران باشیم تا بهترین عملکرد را در شرکت رقم بزنیم اظهار کرد: تولید شرکت نسبت به چهار سال گذشته حدود ۴۰۰ هزارتن افزایش داشته و روند تأمین خوراک نیز مثبت بوده است.

وی افزود: طرح‌های بنیادی در شرکت پتروشیمی بندرامام پایه‌ریزی شده است که آثار آن را در کوتاه مدت خواهیم دید.

براساس گزارش عملکرد ارائه شده شرکت پتروشیمی بندرامام در سال ۱۴۰۱ در این مجمع، این شرکت با ظرفیت سالانه ۶.۵ میلیون تن انواع محصول توان تولید ۳۰ نوع محصول در سه زنجیره ارزش کلر، الفین و آروماتیک را در پنج مجتمع تولیدی دارد.

شرکت پتروشیمی بندرامام با سهم ۷.۴ درصدی از ظرفیت کل تولید صنعت پتروشیمی کشور، سهم ۶ درصدی از مجموع تولید صنعت پتروشیمی در سال ۱۴۰۱ با تولید ۴ میلیون تن محصول را به خود اختصاص داده است.

تولید انواع محصول شرکت پتروشیمی بندرامام ۱۱ درصد در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش داشته است که ۲.۳ میلیون تن آن با ۲۴ درصد رشد در داخل به فروش رسیده و بیش از ۹۷۵ هزار تن با ۱۱ درصد رشد صادر شده و مابقی بین مجتمعی بوده است.

شرکت پتروشیمی بندرامام موفق شد درآمد عملیاتی ۵۴.۷ هزار میلیارد تومانی با ۴۸ درصد افزایش، تحقق ۹۵ درصدی برنامه تولید، تحقق ۹۷ درصدی برنامه تناژ فروش و تحقق ۷۹ درصدی برنامه صادرات را در سال ۱۴۰۱ ثبت کند. این شرکت پارسال با ۶۱ درصد ظرفیت تولید داشته است.

افزون‌ بر این، ۱۲.۹ هزار میلیارد تومان سودناخالص، ۸.۳ هزار میلیارد تومان سود عملیاتی و ۸.۵ هزار میلیارد تومان سود خالص برای شرکت پتروشیمی بندرامام در سال ۱۴۰۱ شناسایی شده است.

احداث واحد بازیافت اتان و واحد تصفیه‌خانه مرکزی از طرح‌های در حال اجرای شرکت پتروشیمی بندرامام است و این شرکت نوسازی سیستم کنترل تجهیزات برق و احداث واحد کلرآلکالی را نیز در مرحله امضای قرارداد دارد.

شرکت پتروشیمی بندرامام تحقق برنامه «بندرامام امام نوین» با نوسازی و افزایش ظرفیت تولید، استفاده حداکثری از زیرساخت‌های موجود و جلوگیری از خام‌فروشی و تکمیل زنجیره ارزش را برای افق پنج‌ساله برنامه‌ریزی کرده است تا بزرگترین شرکت پتروشیمی ایران با متنوع‌ترین سبد محصولات باشد. همسو با این برنامه، افزایش ظرفیت تولید از سالانه ۶.۵ به ۹.۵ میلیون تن، افزایش درآمد از ۱.۴ به ۲.۵ میلیارد دلار با سرمایه‌گذاری ۳.۹ میلیارد دلاری در زنجیره کلر، زنجیره الفین، طرح‌های تکمیل محصولات الفین و آروماتیک هدف‌گذاری شده است.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

پاسخ قوه قضاییه به انتقادات درباره ضعیف بودن لایحه حجاب: لایحه با اجماع ۳ قوه تهیه شده است
اختصاص اعتبار برای افزایش ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی دزفول 
پیش بینی تحقق ۱۰۰ درصدی تولید در کشت و صنعت نیشکر دهخدا
افتتاح و بهره برداری از ۶ طرح دانشکده علوم پزشکی شوشتر
دمبله:سخت کوشیدم تا دوباره به تیم ملی فرانسه دعوت شوم
مصر به ایرانی ها روادید می دهد
عزم جدی برای به اتمام طرح های مسکن مهر خوزستان تا پایان سال
فرصت سازی صهیونیست برای جمهوری اسلامی ایران
صدور کیفرخواست متهمان پرونده کارگاه تولید مشروب در بهبهان
سفیر سابق اسرائیل در ایتالیا: تنها هدف ما ویران کردن غزه است

سرخط اخبار کل

9688513_542
10738288_601
9640638_124
1401062809411841261144710
IMG_۲۰۲۴۰۳۲۸_۱۱۵۷۱۷
P-IMG-20220918-WA0053

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *