پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

نشست مشترک همکاری‌های آبی ایران و ترکیه فردا برگزار می‌شود

دومین نشست کمیته همکاری‌های آبی ایران و ترکیه برای جلب مشارکت مقامات ترکیه در حل مشکلات آبی مشترک دو کشور به خصوص در حوضه رودخانه ارس فردا(یکشنبه) به میزبانی شرکت مدیریت منابع آب ایران، برگزار می شود.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز، حل مشکلات آبی مشترک ایران و ترکیه همواره مورد توجه دولت‌های مختلف جمهوری اسلامی ایران بوده است.این مهم با پیگیری در دولت سیزدهم منجر به برگزاری نخستین جلسه کمیته مشترک همکاری‌های آبی ایران و ترکیه در سال ۱۴۰۰ با سفر محمد جوان‌بخت، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در صدر هیئتی پنج نفره در محل وزارتخانه جنگلداری و زراعت ترکیه شد.

بر این اساس علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو به آنکارا سفر کرد و طرح موضوع تشکیل دومین جلسه کمیته همکاری آبی در تهران مطرح شد.

با توجه به پیگیری‌های وزارت نیرو در تشکیل این جلسات از طریق وزارت امور خارجه، فردا ( یکشنبه) دومین جلسه کمیته مشترک همکاری‌های آبی ایران و ترکیه در تهران به ریاست جوان‌بخت، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از طرف جمهوری اسلامی ایران و ابوبکر گیزلی گیدر، معاون وزارت جنگلداری و زراعت جمهوری ترکیه برگزار خواهد شد.

در این نشست موضوعات مورد علاقه طرفین از جمله تعیین چهارچوب‌ها و سازوکارهای لازم برای توسعه همکاری‌های مشترک آبی بین دو کشور به ویژه در رابطه با رودخانه فرامرزی ارس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پیگیری‌های مستمر جمهوری اسلامی ایران به منظور جلب مشارکت مقامات ترکیه در حل مشکلات آبی مشترک دو کشور به خصوص در حوضه رودخانه ارس، با روی کار آمدن دولت سیزدهم شتاب گرفته و فردا(یکشنبه) به میزبانی شرکت مدیریت منابع آب ایران، مقامات رسمی دو کشور دیدار و گفت و گو خواهند کرد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

وحیدی: مسئولان به دنبال جبران کمبودها در منطقه زلزله زده خوی هستند
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری منصوب شد
سهم اهواز از روز پاک پارسال فقط یک روز
افزایش سامانه های ثبت تخلف در جاده‌های خوزستان
دستور فوری رئیس‌جمهور برای مقابله موثرتر با قاچاق کالاهای اساسی
نوسان نرخ ارز، دلیل آسفالت نشدن معابر سایت ۵۵ هکتاری امیدیه
پوشش تحولات اوکراین| تصمیم آمریکا برای تحویل موشک اندازهای دوربرد به اوکراین/ پوتین: مقامات کی‌یف در مذاکرات کارشکنی کردند
ماموریت حلقه‌های صالحین، تربیت نیرو‌های مومن و انقلابی
سارقان مسلح توسط پلیس دزفول زمینگیر شدند
صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۳ تیر ماه

سرخط اخبار کل

1401021416004079925268714
IMG_۲۰۲۲۰۵۱۵_۲۱۲۳۵۵
9665192_981
1401021915071586225290294
8558795_837
10147136_849

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *