پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

نشست اعضای ماده ۲۰، قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر خوزستان

بزرگترین معروف نظام مقدس جمهوری اسلامی است و بزرگترین منکر این است که این نظام آسیب ببیند .

به گزارش گروه فرهنگی جوانان خوز ، جلسه ماده ۲۰ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر استان در محل دفتر امام جمعه اهواز و رئیس ستاد خوزستان و با حضور اعضاء برگزار شد.

در این جلسه ابتدا آیت الله سید محمدنبی موسوی‌فرد رئیس ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان با بیان اینکه عفاف و حجاب دو واجب الهی است گفت: بزرگترین معروف نظام مقدس جمهوری اسلامی است و بزرگترین منکر این است که این نظام آسیب ببیند .

وی با اشاره به مساله حجاب گفت: بی توجهی و رعایت نکردن این واجب الهی در نهایت منجر به فروپاشی نظام خانواده خواهد شد که مقام معظم رهبری نیز در دیدار با مداحان ، بر رعایت عفاف و حجاب برای بانوان تاکید کردند.

نماینده ولی فقیه خوزستان در ادامه گفت : دنیای غرب از حجاب زنان طفره می‌رود و مردها را در پوشش‌های مناسب و کامل پیش می‌برد ولی زنان را بدون هیچگونه معیار پوششی به پوشیدن هرگونه لباسی در جامعه رها کرده است و آنها تا برهنگی کامل زن و فروپاشی خانواده نباشد کوتاه نمی‌آیند.

در ادامه ی این جلسه بهمن شهریاری دبیر ستاد خوزستان ضمن تشکر از اهتمام نماینده معزز ولی فقیه در استان و اعضای ماده ۲۰ حاضر در جلسه گفت :دستگاه‌های اجرایی ، ماموریتی و مسئولیتی باید به امر و نهی توجه کنند ، راه اندازی شوراهای امربه معروف در دستگاه‌ها و نظارت ستادی توسط شوراهای دستگاه‌ها برای پیشبرد اهداف ماموریتی و مسئولیتی ماده ۲۰ است .

وی افزود ۴۰ درصد از این شوراهای دستگاهها راه اندازی شده اند و ۶۰درصد خلاء شورایی داریم که دستگاه‌های اجرایی باید راه اندازی کنند.

دبیر ستاد امربه معروف استان در ادامه با ارائه گزارش کوتاهی از کارکرد ستاد امربه معروف استان افزود :نیاز است کلاس‌های آموزشی در دستگاه‌های اجرایی توسط شورای‌های امر به معروف راه اندازی و تقویت بشوند ، شوراهای امربه معروف دستگاه‌های اجرایی باعث رفع نارضایتی مردم نسبت به دستگاه‌های اجرایی می‌شود .

وی افزود :جهت ساماندهی در اتحادیه‌ها و اصناف ، جلسه‌های تبیینی با باشگاه‌داران ، آرایشگران و عکاسان_فیلمبرداران انجام شد که در این میان آنهایی که مجوز ندارند شناسایی بشوند و در صورت نیاز برخورد قضایی لازم انجام بشود .

شهریاری با بیان اینکه می‌شود از ظرفیت مساجد استفاده کرد ، خواستار سازماندهی تیم‌های ۵ نفره از طرف مساجد جهت تذکرلسانی شد و گفت : نیاز به حمایت قضایی و حمایت حاکمیتی است که در بحث قضایی خلاء‌هایی داریم ، ضمن اینکه خیلی ممنونِ زحمات آنها هستیم ، لذا ما قصد دخالت در رای و نظر آنها را نداریم ، بلکه منظور این است که بعضی پرونده‌ ها باعث دلمردگی می‌شود ، در دادستانی پرونده بسته می‌شوند و در دادگاه برای صدور رای با مشکل مواجه می‌شویم.

دبیر ستاد احیای امربه معروف استان افزود: در بحث شهرستان‌ها بعضی شهرها نسبت به قبل مسائلش خیلی عوض شده است، از جمله این شهرستان‌ها ، بهبهان ، دزفول ، باغملک ، ایذه و آبادان است که باید وقت بیشتری برای آنها گذاشت و پیگیری های ستادی در شهرستان قاطعانه‌تر بشود.

سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه استان نیز در این جلسه طی سخنانی گفت :امربه معروف یک امر جاری و ساری‌ست و مقطعی نیست و مانند نماز و روزه جزء فرایض ماست که باید به آن توجه کرد .

وی افزود : در بحث امربه معروف و نهی از منکر در ادارات ارزیابی و درصدگیری شود ، بنده شخصا دیدم بعضی مدیران ادارات و شرکتهای خصولتی از منشی خانم استفاده می‌کنند ، حتی ۲ تا ۳ منشی خانم دارند ! ، در بعضی ادارات دولتی خانم با کت و شلوار می‌آید ، و خواست که دولت خانم‌ها را در محل کار ملزم به استفاده از چادر نماید .

سردار میرفیضی فرمانده نیروی انتظامی استان نیز گفت : زیر پوست شهر حال خوبی ندارد ، باید همه پای کار بیایند ، و تا زمانی که موضوع مردمی نشود یک طرف کار می‌لنگد . و از سازمان صمت خواست تا کار ارزیابی و رصد اصناف را بیشتر مد نظر قرار دهند.

در ادامه جلسه سایر مسئولین نیز نقطه نظرات خود را بیان و مصوباتی به تصویب رسید.

نشست اعضای ماده 20، قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر خوزستان نشست اعضای ماده 20، قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر خوزستان نشست اعضای ماده 20، قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر خوزستان نشست اعضای ماده 20، قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر خوزستان نشست اعضای ماده 20، قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر خوزستان نشست اعضای ماده 20، قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر خوزستان نشست اعضای ماده 20، قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر خوزستان نشست اعضای ماده 20، قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر خوزستان نشست اعضای ماده 20، قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر خوزستان

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

پورابراهیمی: رفع ناترازی از بودجه و نظام بانکی به مهار تورم می‌انجامد
اولین گفت‌وگوی خارجی با پارسای ۷۶ ساله در محقرترین خانه‌های نجف
بزرگداشت قیام ۱۵ خرداد در شهر‌های مختلف خوزستان
مرمت بنای تاریخی قلعه تل خوزستان
برگزاری اجلاسیه ۶۲۲ شهید فراجا خوزستان
اعلام زمان تشییع و خاکسپاری پیکر شهید جلیل نوری دزفولی
افزایش تولید برق در خوزستان
مخبر: محدودیت ها با رایزنی های فشرده و انتقال بخشی از امکانات به خاک عراق رفع شده است
زندگینامه شهید احمد سوداگر (۱۳۳۹-۱۳۹۰)
مهار آتش سوزی در بیشه زار‌های زاویه مشعلی دزفول

سرخط اخبار کل

IMG_۲۰۲۲۰۴۱۱_۲۱۲۰۲۶
1402062217273790228342333
1400022514501280222781444
139707011156293315475204
140202131416025027508714
9757434_780

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *