پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

منظور: آیین نامه حقوق و دستمزد ۱۴۰۳ در هیئت دولت تصویب شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه امروز آیین نامه مهم بودجه ۱۴۰۳ که در ارتباط با حقوق و دستمزدها بود در هیئت دولت تصویب شد، گفت: بودجه‌ای که دولت ارائه کرده فاقد کسری بودجه است و کسری بودجه پنهان عملا در قانون بودجه ۱۴۰۳ وجود ندارد.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز، داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه اولین نشست هفتگی هیئت دولت در سال ۱۴۰۳ در جمع خبرنگاران گفت: امسال همه دولت تکلیف سنگینی دارند و رشد همزمان تولید و مشارکت مردمی در اقتصاد نیازمند برنامه‌ریزی و اسنجام همه دولت دارد.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه با توجه به نقش محوری که دارد جلسات را بلافاصله پس از سخنرانی رهبر انقلاب آغاز کرده و در حال نگارش برنامه‌ اجرایی است تا  سهم تمامی دستگاه‌های اجرایی از جمله زیربنایی، خدماتی و سایر دستگاه‌های اجرایی در تحقق این حکم برای سال جدید مشخص شود.

منظور در ادامه درباره بار مالی بودجه و خلق نقدینگی و اختلاف بین مجلس و دولت گفت: ما در مرحله رسیدگی بودجه در مجلس اختلاف نظرهایی داشتیم ولی نهایتاً آنچه ابلاغ شد متن مورد توافق دولت و مجلس است و آنچه که هم‌اکنون به صورت قانون بودجه ۱۴۰۳ ابلاغ شد نظرات دولت را به شکل حداکثری تامین کرده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد: امروز آیین نامه مهم بودجه ۱۴۰۳ یعنی حقوق و دستمزد در هیئت دولت تصویب شد. بودجه‌ای که دولت ارائه کرده فاقد کسری بودجه و قابل اجرا است و کسری بودجه پنهان عملا در قانون بودجه ۱۴۰۳ وجود ندارد و مطمئن هستیم که این قانون امسال بسیار راحت‌تر از سال‌های گذشته اجرایی خواهد شد.

وی درباره نظر سازمان برنامه بودجه برای واردات خودرو گفت: موضوعات هر کدام دو بعد دارد یکی بعد اجرای قانون و بعد دیگر نظرات کارشناسی. بعضاً ممکن است بنده یا هر کدام از اعضای دولت در یک همایش نظرات شخصی خود را بیان کنیم اما همه دولت خود را ملزم به اجرای قانون می‌دانند. بر همین اساس در مورد واردات خودرو دولت بر اساس قانون عمل کرده و هم در حوزه ثبت سفارش خودرو و هم تامین ارز برای واردات خودرو بر اساس مصوبه دولت کارها در حال انجام است که گزارش خودروهای وارد شده و خودروهایی که هم‌اکنون در مرحله واردات هستند طبیعتا توسط  همکاران ما در وزارت صمت به رسانه‌ها اعلام می‌شود.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

برگزاری یادواره ۱۴ روحانی و طلبه شهید مسجدسلیمان
استقرار ارتش عراق برای حمایت از زائران اربعین
بررسی کسب و کارهای آسیب دیده، تبعات اقتصادی و اثرات آن بر سرمایه‌گذاری در شهرستان آبادان
پیگیری اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان
رهایی ۴۱ نفر از قصاص با تلاش شورای حل اختلاف خوزستان
درخشش هنرمند خوزستانی در اولین جشنواره بین المللی تئاتر صاحبدلان
رئیسی: شناسایی مودیان مالیاتی جدید دستاورد بزرگی برای تحقق عدالت مالیاتی است
قیمت طلا، سکه و ارز در بازار اهواز، ۲۵ تیرماه ۱۴۰۲
رویترز مدعی گفت‌وگوی قطر با ایران و آمریکا درباره موضوع هسته‌ای و پهپادی شد
قم آماده برگزاری کنگره ملی شهدا روحانی با سخنرانی رییس جمهوری

سرخط اخبار کل

1402060810002888128253164
IMG_۲۰۲۲۱۱۰۴_۲۱۵۳۰۱
1401061216263337426021104
1401033006522943025548894
14001216000844_Test_PhotoN
10169192_587

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *