پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

معلمان مروجان ارزش‌های اسلامی در کلاس درس باشند

نماینده ولی فقیه در خوزستان : معلم باید الگوی رفتار و ترویج دهنده ارزش‌های اسلامی در کلاس درس باشد و دانش آموزان، معلمان را الگوی رفتاری اسلامی خود قرار دهند.

به گزارش گروه فرهنگی جوانان خوز ، آیت الله سید محمد نبی موسوی فرد روز شنبه در آیین بازگشایی مدارس خوزستان که به صورت نمادین در مدرسه راضیه کوی مجاهد اهواز برگزار شد، گفت : شغل معلمی بسیار شریف و ارزشمند است و از زحمتکشان این عرصه درخواست داریم در آموزش و تربیت دانش آموزان بهترین عملکرد و حساسیت را داشته باشند.

وی تاکید کرد: معلم باید الگوی رفتار و ترویج دهنده ارزش‌های اسلامی در کلاس درس باشد و دانش آموزان، معلمان را الگوی رفتاری اسلامی خود قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به اهمیت و ارزشی که نظام جمهوری اسلامی برای زنان در حوزه علم آموزی قائل است، بیان کرد: به طور میانگین ورود خانم‌ها به دانشگاه در انقلاب اسلامی ۳۰ درصد نسبت به قبل از انقلاب افزایش یافته که نشان دهنده اهتمام ویژه نظام به جامعه زنان است.

وی با بیان اینکه آمار فوق تخصص و متخصصان در بین خانم‌ها ۲۷ درصد رشد یافته است، افزود: انسان برای رشد یافتن باید از گناه دوری کند وقتی به پیامبر و آل پیامبر متصل شویم به طور قطع از تباهی نجات خواهیم یافت.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه جوانی که از گناه فرار می‌کند مقامی هم تراز شهدا دارد، گفت: در طول سال به صورت مرتب برای دیدار با دانش آموزان در مدارس حضور خواهیم یافت.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نیز در این آیین بیان کرد: مجموعه تعلیم و تربیت استان همگام با سراسر کشور در راستای تحقق اهداف دولت مردمی مهمترین برنامه خود را راهبری کردن فعالیت‌های آموزشی و تربیتی، عدالت محوری، انقلابی گری، مردم داری، پاکدستی و فساد ستیزی و قانون مداری قرار داده است.

مسعود حمیدی نژاد با تاکید بر لزوم بهره گیری از همه ظرفیت‌ها برای تربیت دانش آموزان گام دوم انقلاب افزود: پیاده سازی اهداف سند تحول بنیادین بدون نقش آفرینی معلمان ناممکن است به همین دلیل بسترسازی برای مشارکت همه جانبه معلمان در فعالیت‌های اثربخش تربیتی به عنوان یک برنامه اولویت دار دستور کار قرار گیرد.

آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی خوزستان امروز شنبه به صورت نمادین در مدرسه راضیه اهواز با حضور استاندار خوزستان و نماینده، ولی فقیه در این استان برگزار شد.

جمعیت دانش آموزی خوزستان یک میلیون و یکصد هزار نفر است که ۷۱ هزار معلم وظیفه آموزش آن‌ها را بر عهده دارند.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

عصبیت‌های قومی بار دیگر گلوی «وطن فارسی» را خواهد فشرد
تلاش برای جمع آوری سازه‌های غیرمجاز در قبرستان تاریخی شهسوار ایذه
مولوی «مجیب الرحمن انصاری» در حمله انتحاری داعش کشته شد
توزیع روغن خوراکی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای استان خوزستان
بازدید وزیر فرهنگ از وضعیت خدمت رسانی به زوار اربعین در مرز عراق
آخرین جزئیات حادثه آبادان | ۱۱ جان باخته و 39 مصدوم/ ۱۰ متهم دستگیر شدند
فردا، بهره برداری از طرح آبرسانی به ۹۱۳ روستای خوزستان
جابجایی بیش از ۳۱ هزار مسافر در راه آهن زاگرس
معرفی شطرنج بازان برتر خوزستان
گرد و خاک۲۲۳نفر را در جنوب خوزستان روانه بیمارستان کرد

سرخط اخبار کل

10214393_119
۲۰۲۳۰۹۱۲_۰۹۳۸۰۷-1280x720
169926394
169923859
IMG_20230210_211408_215-1024x576
169922303

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *