پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

مرمت بنای تاریخی قلعه تل خوزستان

با تلاش انجمن آثار و مفاخر فرهنگی بنای قلعه تل خوزستان مرمت می شود.

به گزارش گروه شهرستانی جوانان خوز، شهردار، رئیس و اعضای شورای شهر قلعه تل خوزستان با رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی دیدار و گفتگو کردند.

محمود شالویی در دیدار رئیس شورای شهر قلعه تل استان خوزستان طی سخنانی گفت: با تأکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مساعدت ریاست جمهور، انجمن با جدیت در زمینه احیا و مرمت مقابر، آرامگاه‌ها و ابنیه تاریخی کشور فعالیت خواهد کرد. در این راستا در شهرستان قلعه تل نیز بنا داریم با همکاری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری بنای «قلعه تل» را مرمت نماییم.

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی افزود: با توجه به فعالیت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در گرامیداشت مفاخر و مشاهیر ایران، پاسداشت برخی از شاعران، شاهنامه خوانان و چهره‌های فرهنگی و هنری «قلعه تل» نیز در دستور کار انجمن قرار دارد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: «قلعه تل» نسبت به برخی از مناطق اطراف خود به لحاظ فرهنگی در سطح بالاتری قرار دارد، از این رو با توجه به پیشینه تاریخی، مذهبی و فرهنگی این شهر، ضروری است که توجه ویژه‌ای به این منطقه صورت بگیرد.

شالویی تصریح کرد: «قلعه تل» اهمیت فرهنگی فراوانی دارد، از اینرو ما به این خطه به مثابه شهر‌های مهمی، چون نیشابور، سبزوار و… می‌نگریم و تلاش می‌کنیم کمال همکاری را با مسئولان محلی در احیای میراث فرهنگی و هنری این منطقه تاریخی مبذول نماییم.

رئیس شورای شهر قلعه تل نیز در این دیدار طی سخنانی گفت: شهرستان «قلعه تل» قدمت چند هزار ساله دارد، اما از شهر‌های کم برخوردار است و زمینه‌ای برای بروز و ظهور فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این شهر وجود ندارد.

او تأکید کرد: امیداوریم با همکاری و مساعدت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، فرهنگسرای این شهرستان تأسیس شود تا زمینه شکوفایی استعداد‌های جوان این خطه به بهترین شکل ممکن فراهم آید.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

تحلیل داده‌های شبکه‌های اجتماعی با هوش مصنوعی در ایران
پوشش زنده تحولات اوکراین| دیدار وزرای خارجه و دفاع آمریکا با زلنسکی در کی‌یف
تیم ملی والیبال زنان ایران پس از ۵۰ سال در بازی‌های آسیایی شرکت می‌کند
بین الملل | هراس آمریکا از تغییر نظم جهانی
احتمال وقوع سیل و صاعقه در ۷ استان کشور
زندگی نامه شهید علی صیاد شیرازی
نماز عید فطر در خوزستان برگزار شد
پوشش تحولات اوکراین| زلنسکی: اوکراین سرزمین‌ خود را به روسیه واگذار نمی‌کند
تامین ۱۵ درصد ارز کشور از سوی صنعت فولاد
فعالیت تجاری در مرز چذابه از سرگرفته شد

سرخط اخبار کل

9567697_919
images
IRI_Logo-1-150x150
3979396
170163791
140206291114021628378384

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *