پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

مرمت بنای تاریخی قلعه تل خوزستان

با تلاش انجمن آثار و مفاخر فرهنگی بنای قلعه تل خوزستان مرمت می شود.

به گزارش گروه شهرستانی جوانان خوز، شهردار، رئیس و اعضای شورای شهر قلعه تل خوزستان با رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی دیدار و گفتگو کردند.

محمود شالویی در دیدار رئیس شورای شهر قلعه تل استان خوزستان طی سخنانی گفت: با تأکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مساعدت ریاست جمهور، انجمن با جدیت در زمینه احیا و مرمت مقابر، آرامگاه‌ها و ابنیه تاریخی کشور فعالیت خواهد کرد. در این راستا در شهرستان قلعه تل نیز بنا داریم با همکاری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری بنای «قلعه تل» را مرمت نماییم.

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی افزود: با توجه به فعالیت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در گرامیداشت مفاخر و مشاهیر ایران، پاسداشت برخی از شاعران، شاهنامه خوانان و چهره‌های فرهنگی و هنری «قلعه تل» نیز در دستور کار انجمن قرار دارد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: «قلعه تل» نسبت به برخی از مناطق اطراف خود به لحاظ فرهنگی در سطح بالاتری قرار دارد، از این رو با توجه به پیشینه تاریخی، مذهبی و فرهنگی این شهر، ضروری است که توجه ویژه‌ای به این منطقه صورت بگیرد.

شالویی تصریح کرد: «قلعه تل» اهمیت فرهنگی فراوانی دارد، از اینرو ما به این خطه به مثابه شهر‌های مهمی، چون نیشابور، سبزوار و… می‌نگریم و تلاش می‌کنیم کمال همکاری را با مسئولان محلی در احیای میراث فرهنگی و هنری این منطقه تاریخی مبذول نماییم.

رئیس شورای شهر قلعه تل نیز در این دیدار طی سخنانی گفت: شهرستان «قلعه تل» قدمت چند هزار ساله دارد، اما از شهر‌های کم برخوردار است و زمینه‌ای برای بروز و ظهور فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این شهر وجود ندارد.

او تأکید کرد: امیداوریم با همکاری و مساعدت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، فرهنگسرای این شهرستان تأسیس شود تا زمینه شکوفایی استعداد‌های جوان این خطه به بهترین شکل ممکن فراهم آید.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

ضرورت صرفه جویی مصرف برق در گرمای خوزستان
رویترز مدعی اعمال تحریم‌های تازه آمریکا علیه وزارت اطلاعات شد
دشمنان همیشه در کمین هستند که جنگ را به کشور تحمیل کنند
مأموریت به کمیسیون کشاورزی برای بررسی علت فساد ۶ هزار تن نهاده دامی در کشور
اطعام سه هزار نفر در امیدیه
بیانی: نکونام بازیکنانی بگیرد که به قهرمانی فکر کنند/ مدیران استقلال پرونده ساپینتو را ببندند
کشت شلتوک به روش خشکه کاری در شوشتر
حضور هیئت دانشگاهی عراق به دستور آیت‌الله سیستانی برای گسترش همکاری‌های علمی با ایران
راه‌های مشارکت گمرک بندر امام خمینی (ره) در عرصه مدرسه‌سازی بررسی شد
برگزاری ویژه برنامه های غدیر در شهرستان کارون

سرخط اخبار کل

9787451_516
9982837_432
IMG_۲۰۲۲۰۹۰۴_۲۰۵۶۲۸
10532598_636
9671923_978
14010115000567_Test_PhotoN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *