پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

محدودیتی در صادرات و واردات تجهیزات نظامی نداریم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: به هر کشوری که در راستای منافع، امنیت و حفظ صلح بین‌المللی قدم بردارد، کمک می‌کنیم.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز،  امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره همکاری‌های نظامی و دفاعی ایران با ونزوئلا و احتمال صادرات تجهیزات ایرانی به این کشور، اظهار داشت: ما هیچ محدودیتی برای در اختیار قرار دادن تجهیزات به کشورها نداریم و با همه کشورها در ارتباط هستیم و این ارتباط را با اقتدار ادامه می‌دهیم و هر کشوری به منافع، امنیت و حفظ صلح بین‌المللی متعهد باشد و به امنیت مشترک جهانی فکر کند، ما حتماً به او کمک می‌کنیم.

وی افزود: ونزوئلا کشور بزرگی است که در منطقه حساسی قرار دارد و ما هم از سال‌های گذشته با این کشور ارتباط داشتیم و شاید بتوان گفت بیشترین تعاملات رؤسای جمهور ما با ونزوئلا بوده است. ما در وزارت دفاع به‌عنوان رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور ضمن انجام هماهنگی‌های لازم، تمامی توانمندی‌های داخلی در حوزه‌های مختلف را سازماندهی می‌کنیم که یک بخش از آن، مباحث امنیتی و دفاعی است.

وزیر دفاع در پاسخ به سؤال دیگری درباره برخی گمانه‌زنی‌ها و اخبار پیرامون خرید جنگنده «سوخو۳۵» از روسیه و احتمال ورود آن به کشور در آینده نزدیک، عنوان کرد: ما خودمان تولیدکننده هستیم و در بخش صنعت هوایی در حوزه جنگنده‌ها، هواپیمای ترابری، هواپیمای آموزشی و سایر بخش‌ها کار می‌کنیم اما اگر درباره توان دفاعی‌مان احساس نیاز کنیم، سعی می‌کنیم از هر کشوری که امکانات فناوری و یا تجهیزات داشته باشد، دریافت کنیم.

بیشتر بخوانید

امیر آشتیانی ادامه داد: مباحث مطرح‌شده درباره جنگنده سوخو نیز بیشتر گمانه‌زنی است؛ البته بر اساس قراردادهایی که جمهوری اسلامی ایران از قبل در حوزه‌های مختلف با کشورهای مختلف داشته‌ است، کار را دنبال می‌کنیم، ممکن است در هر مقطعی بعضی از آن‌ها به نتیجه برسد و بگوییم موردی که مثلاً ۵ سال پیش قرارداد آن را بستیم، الآن به نتیجه رسیده است.

وی در پاسخ به این سؤال که “آیا ما منعی برای خرید داریم؟”، تصریح کرد: نه، منعی نیست، هر کجا نیاز داشته باشیم چه در تأمین نیازمندی‌ها و چه در صادرات محدودیتی احساس نمی‌کنیم.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

محدودیت های ترافیکی روز ارتش در اهواز
آیت‌الله رئیسی در تماس با امیر کویت
افزایش تولید برق در خوزستان
هک بزرگترین نیروگاه خصوصی تولید برق رژیم صهیونیستی توسط گروه انتقام‌جویان
رئیس جمهور وارد آبادان شد
توقیف خودروی حامل کالای قاچاق دراندیمشک
کارخانه‌خواری به جای کارخانه‌داری
شناسایی ۸ واحد صنفی متخلف در دزفول
انفجار ناشی از نشت گاز باعث مصدومیت ۴ نفر در اهواز شد
پیش بینی بارش باران در خوزستان

سرخط اخبار کل

139906141624168721134744
9063264_201
P-IMG-20220713-WA0042
171132309
9755103_273
112

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *