پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

لیگ ملت‌های والیبال| شکست ایران مقابل تیم قعرنشین/ پایان رؤیای صعود

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود از هفته سوم لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ مقابل بلغارستان، تن به شکست داد.

به گزارش گروه ورزشی جوانان خوز، تیم ملی ایران در دهمین دیدار از فصل ۲۰۲۳ لیگ ملت‌های والیبال، صبح امروز جمعه به مصاف بلغارستان، تیم قعرنشین جدول رفت و با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد.

علی طلوع‌کیان که در غیاب بهروز عطایی، هدایت تیم ایران را در آمریکا برعهده دارد، برای این دیدار از مرتضی شریفی، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه، سیدمحمد موسوی، جواد کریمی، علی حاجی پور و محمدرضا موذن (لیبرو) به عنوان بازیکنان شروع‌کننده، استفاده کرد. پیش بینی می‌شد که ایران مقابل تیم انتهای جدولی VNL به پیروزی دست پیدا کند اما این اتفاق رخ نداد.

اگر تیمی در یک ست، ۳ پوئن مستقیم از سرویس و ۷ دفاع روی تور منجر به امتیاز انجام دهد، قطعاً برنده آن ست خواهد شد. ایران، دقیقاً چنین کاری انجام داد و در حالی که از بلغارستان عقب بود،‌ موفق شد با عملکردی درخشان، ۲۵ بر ۲۱ برنده شود.

بلغارها در ست دوم، تاکتیک حمله خود را عوض کردند و به اسپک‌های پشت خط روی آوردند که موفق هم بودند. دفاع روی تور و سرویس بازیکنان ایران نیز صلابت ست نخست را نداشت. بلغارستان در این ست ۲۵ بر ۲۱ به پیروزی رسید.

ایران در ابتدای ست سوم با اشتباهات زیادی که داشت از حریف اروپایی عقب افتاد ولی در ادامه با حملات مؤثر و تعویض‌هایی که انجام شد، برتری به ایران تعلق گرفت و شاگردان طلوع‌کیان، ۲۵ بر ۲۲ برنده شدند.

عدم استفاده از توپ‌های برگشتی، ثبت نتیجه ۷ بر ۳ به سود بلغارستان را در ست چهارم به دنبال داشت و علی طلوع‌کیان را مجبور به استفاده از وقت استراحت فنی کرد. ایران در ادامه، اختلاف امتیازات را کم کرد ولی باز هم امتیازات پایانی به حساب بلغارها واریز شد و ۲۵ بر ۲۲ برنده شدند تا تیم پیروز در ست پایانی مشخص شود.

ست پنجم با برتری بلغارستان و حملات موثر این تیم آغاز شد ولی بازیکنان ایران موفق شدند با دفاع روی خوب در امتیاز ۱۱ به حریف برسند. در نهایت این ست با امتیاز ۱۵ بر ۱۱ به سود بلغارها تمام شد تا ایران شکستی دیگر را بپذیرد.

ایران با ثبت این نتیجه از ۲ پیروزی و ۸ شکست، صاحب ۹ امتیاز شد و شانس صعود خود به مرحله نهایی را به صورت رسمی از دست داد. ۷ تیم برتر این مسابقات به همراه لهستانِ میزبان، تیم‌های شرکت کننده در دور نهایی را تشکیل می‌دهند.

تیم ملی ایران در ۲ بازی پایانی خود از ساعت ۳:۳۰ بامداد روز یکشنبه ۱۸ تیر به مصاف آرژانتین می‌رود و از ساعت ۲۴ همان شب با کوبا روبه‌رو می‌شود.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

رئیس نمایشگاه کتاب:هیچ کس پای نمایشگاهی شدن نمی‌ایستد
پهلوگیری کشتی حامل گندم در بندر امام خمینی
تصویب لایحه موقت ۴۵ روزه در مجلس نمایندگان برای جلوگیری از تعطیلی دولت بایدن
سرمایه‌گذاری پتروشیمی‌ها در مناطق نفتخیز جنوب
برداشت گل در حمیدیه
استاندار: اختصاص سهم دولت از درآمد نیشکر به خوزستان
فراهم کردن زمینه حضور حداکثری مردم خوزستان در انتخابات
ضرورت تکمیل پروژه‌های ورزشی در خوزستان
حضور استاندار خوزستان در مراسم مردمی اعتکاف و جشن میلاد امام علی (ع)
صفحه نخست روزنامه‌های سه شنبه ۳۰ خرداد ماه

سرخط اخبار کل

169785687
IMG_۲۰۲۲۱۱۰۴_۲۱۵۳۰۱
10149867_862
10724236_830
IMG_۲۰۲۲۰۶۲۰_۱۰۵۱۳۲
9683245_420

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *