پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

لزوم پیش‌بینی محل توقف ناوگان حمل و نقل مواد خطرناک

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان : محل توقف ناوگان حمل و نقل سوخت و مواد خطرناک در طول مسیر و مقصد باید پیش بینی شود.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز، فواد غزیعلی در نهمین جلسه کمیسیون اجرایی آیین نامه مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان که در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری خوزستان برگزار شد اظهار کرد: باتوجه به تردد ناوگان حمل و نقل محصولات پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌های استان در سطح محور‌ها و همچنین کامیون‌های حمل مواد سوختی و خطرناک عراق که از دو مرز باشماق و پرویزخان وارد خوزستان می‌شوند، محل توقف این ناوگان در طول مسیر و مقصد باید پیش بینی شود.

وی افزود: کامیون‌های عراقی پس از ورود به استان از دو مرز فوق الذکر، خود را به بندر امام خمینی (ره) می‌رسانند و به کشور‌های دیگر صادر می‌شود، اما تا انجام مقدمات بارگیری، کامیون‌ها بین یک هفته تا ۱۰ روز در شهرستان ماهشهر توقف دارند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان بیان کرد: در جلسات مشترکی که با اداره گمرک و اداره کل بنادر و دریانوردی استان داشتیم مقرر شد در یک برنامه کوتاه مدت اداره گمرک بندر امام (ره) هماهنگی‌های لازم برای تردد این کامیون‌ها در استان را از دو مرز مبدأ مدیریت و ساماندهی کند.

الزام‌های ایمنی اتوبوس‌های کاروان‌های راهیان نور در مبدأ کنترل شود

همچنین در این جلسه محمد خانچی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه ایمن سازی و بهسازی مسیر‌های منتهی به یادمان‌های دفاع مقدس خوزستان و محور‌های متاثر از تردد کاروان‌های راهیان نور انجام شد که می‌توان از تجربه اجرای این پروژه برای امسال نیز استفاده کرد.

وی افزود: تمامی ضوابط و الزام‌های ایمنی اتوبوس‌های کاروان‌های راهیان نور باید در مبدأ و پیش از ورود به استان خوزستان کنترل و در صورت مشاهده تخلف، برخورد شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان بیان کرد: سال گذشته تردد کاروان‌های راهیان نور در شب در محور‌های استان ممنوع اعلام شد.

خانچی ادامه داد: در برخی از استان‌ها شاهد مشارکت بسیج با پلیس راه در قالب طرح همیار بسیج هستیم که می‌توان از این ظرفیت در محور‌هایی که پلیس راه استان با کمبود نیرو مواجه است، استفاده کنیم.

وی گفت: تردد ناوگان‌های حمل و نقل مواد سوختی و خطرناک در شب ممنوع است و زمان تخلیه و بارگیری مجدد آن‌ها برای صادرات به دیگر کشور‌ها نیز باید به حداقل برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان اظهار کرد: اقدامات فرهنگی تاثیر گذار نقش زیادی در کاهش تصادفات و حوادث جاده‌ای دارد.

غزیعلی ادامه داد: همچنین در برنامه بلند مدت نیز مقرر شد محل توقف این کامیون‌ها در آزادراه خلیج فارس مشخص و مدیریت شود.

وی گفت: ناوگان مسافری و باری ملزم به رعایت ایمنی از جمله مجهز بودن به کپسول آتش نشانی است؛ همچنین بر اساس سند حملی که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و ادارات کل تابعه صادر می‌کنند، مسیر حرکت مشخص شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان تأکید کرد: باید هماهنگی‌های لازم برای توقف در محل‌های از پیش تعیین شده در مبدا نیز صورت پذیرد تا درصورت بروز حادثه احتمالی آتش سوزی، اطفاء حریق توسط آتش نشانی و شهرداری با مشکل مواجه نشود.

غزیعلی همچنین با اشاره به آغاز سفر‌های کاروان‌های راهیان نور بیان کرد: سال گذشته اقدامات خوبی همچون لکه گیری، ایمن سازی، روکش آسفالت و. در محور‌های متأثر از تردد کاروان‌های راهیان نور توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان انجام شد که برای امسال نیز پروژه‌هایی تعریف و اجرا می‌شوند.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

پایان عملیات ساخت فیبر نوری روی خط ۲۳۰ کیلوولت امیدیه-مارون
با پیشنهاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ؛ آیین نامه تشکل شوراهای اطلاع رسانی شهرستانی برای نخستین بار در خوزستان به تصویب رسید
پوشش زنده تحولات اوکراین | پیشنهاد دبیرکل سازمان ملل برای ایجاد یک گروه تماس با مسکو و کی‌یف
کاهش تمایل به خدمت سربازی در ارتش آلمان از زمان آغاز جنگ اوکراین
پرداخت بدهی ۴۵۰ میلیونی ورزشگاه تعطیل غدیر
بانک مرکزی عراق: نیازی به دلار نیست
جمع‌آوری گاز‌های همراه نفت در خوزستان تا ۳ سال آینده
آتش سوزی در انبار یونولیت در اهواز
تلاش‌ها برای کاهش آبگرفتگی و پس زدگی فاضلاب در اهواز
تجهیز آزمایشگاه‌های حشره شناسی و تشخیص مالاریا و سالک در اهواز

سرخط اخبار کل

9611936_696
IMG_۲۰۲۲۰۶۲۳_۱۲۳۵۲۰
1400101109593292024402314
10244387_743
9649501_222
1400111301140657124664294

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *