پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

لزوم راه‌اندازی مدارس مهارت‌آموزی در خوزستان

رییس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: معیار موفقیت پارک‌ها در نقطه‌ای است که خانواده‌ها و جامعه پارک را به عنوان عنصر موثر و اثر گذار در زندگی خود بشناسند.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز ، سید یحیی میرزایی با تاکید بر اینکه فناوری باید به خانواده‌ها ورود پیدا کند گفت: بسیاری از شرکت‌های فناور کشور بر اساس نیاز جامعه انعطاف پذیر هستند و خط تولید خود را تغییر می‌دهند که نمونه بارز آن در زمان همه‌گیری ویروس کرونا بود که شرکت‌ها به تولید ماسک و یا محلول‌های ضد عفونی کننده روی آوردند.

وی افزود: بسیاری از استان‌های کشوربا پارک‌های علم و فناوری از دوران بیماری کرونا آشنا شدند، چون بیشترین نقش آنها در صنعت و ارتباط با پتروشیمی‌ها، نفت و گاز و … بوده است.

میرزایی ادامه داد: در حال حاضر وجهه صنعتی پارک‌ها بر جامعه و خانواده غالب است و شاید یکی از دلایل ناشناخته بودن نوع فعالیت آن تمرکز بر صنعت بوده است.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: پارک باید سمت و سوی تامین نیاز‌های جامعه حرکت کند تا به عنوان عامل مثبت در زندگی مردم شناخته شود، چون نقش پارک‌ها به عنوان مثال در صنایع و بیمارستان‌ها پررنگ بوده، اما در خانواده به خوبی شناخته شده نیستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر تمرکز و توجه رسانه‌ها به فرهنگ اشتغال و کسب و کار گفت: باید تمرکز حوزه فناوری، تفکر خانواده و حوزه آموزش دانشگاه را به سمت آموزش‌های مهارتی سوق دهیم تا فقط توجه به استخدام‌های دولتی نباشد.

میرزایی در خصوص برنامه‌های امسال توضیح داد: از جمله اولویت‌ها این است که توانمندسازی شرکت‌ها علاوه بر توسعه کمی در پارک‌ها حفظ شود و قدرت چانه زنی خود را در صنایع بالا ببریم.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به ماموریت گرا کردن پارک‌ها اظهار کرد: سیاستگذاری در این خصوص باعث می‌شود در چند حوزه از جمله زنجیره ارزش تمرکز بیشتری ایجاد شود.

وی با توجه به اهمیت زنجیره ارزش گفت: امسال بر روی این مقوله تمرکز بسیاری صورت گرفته و باید نوآوری در زنجیره ارزش را لحاظ کنیم.

میرزایی در خصوص عملکرد حوزه پارک علم و فناوری بیان کرد: پارک خوزستان در ۲ تا سه سال اخیربه عنوان یکی از برگزیدگان ملی فناوری در کشور شناخته شد و در حوزه‌های امنیت و سلامت و به ویژه کرونا اقدامات خوبی صورت گرفته است.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان با تاکید بر اینکه توجه به حوزه دانش آموزی نیز از رسالت‌های پارک محسوب می‌شود اظهار کرد: مخاطب این نهاد جامعه است به گونه‌ای که در ۲ سال گذشته یک کانون خلاقیت برای دانش آموزان راه اندازی شد و تور‌های بازدید دانش آموزی با همکاری آموزش و پرورش از مناطق کم برخوردار آغاز شده است.

وی اضافه کرد: راه اندازی مدارس اشتغال و مهارت آموزی در غرب کرخه یا مناطقی از شهر اهواز که دانش آموزان حتی به موبایل دسترسی ندارند در برنامه است.

میرزایی تاکید کرد: بخش خصوصی بازو‌های ما هستند تا بتوانیم برای آغاز یک کار این بخش کمک بگیریم.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان ادامه داد: در حال حاضر ۴۲۷ شرکت فناوردر پارک علم و فناوری و ۱۵۰ شرکت دانش بنیان در خوزستان فعالیت دارند.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

امام جمعه اهواز: افسران جنگ نرم، در خط مقدم فضای مجازی فعالیت کنند
وزیر اطلاعات: هم‌افزایی‌های امنیتی در دولت سیزدهم افزایش یافته است
ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریامحور از سوی رهبر انقلاب
کشف بیش از ۴۴ میلیارد ریال کالای قاچاق در اندیمشک
عرضه بنزین یورو چهار در جنوب غرب خوزستان آغاز شد
آغاز عملیات اجرایی طرح ملی نجما و پایش تصویری در مسجدسلیمان
رسانه‌های تبلیغاتی یا خبرپراکنی در ابعاد مختلف تخریبی یا تقویتی...!
رونمایی از طرح آزمایشی سبک سازی نفت فوق سنگین
حسینیه اندیمشک پر بارش ترین شهر خوزستان
رئیسی: حقانیت‌ ایران و سوریه‌ و مقاومت اثبات شده است

سرخط اخبار کل

3901292
1397082010333515115880574
11123819_669
1400111301140657124664294
4111310
975621512342823812721615155202546112117

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *