پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

لزوم توجه به خوزستان به عنوان ملی‌ترین استان از لحاظ ظرفیت‌های اقتصادی

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی: توجه به خوزستان و مشکلات مختلف آن به عنوان ملی‌ترین استان از لحاظ ظرفیت‌های اقتصادی الزامی است.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، علیرضا ورناصری در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور گفت: خوزستان ملی‌ترین استان از لحاظ ظرفیت‌های اقتصادی است، ظرفیت‌های عظیمی برای مشکلات درونی اش دارد و در سفر گذشته به شما عرض کردم در اجرای مصوبه‌های سفر‌ها بعد از بازگشت به تهران نظارت داشته باشید.

وی افزود: ما در خوزستان به ارتقاء کیفیت مدیریت‌های کلان و به کار‌های تحول گرایانه نیاز داریم، در ۴ شهرستان حوزه انتخابیه مهمترین گلایه مردم بیکاری درصد بالایی از نیرو‌های جوان جویای کار است و این مشکل موردی است که به دلیل تسری در همه کشور، همه همکاران در مجلس یازدهم هم بر آن صحه می‌گذارند.
ورناصری ادامه داد: مردم منطقه انتظار دارند که دولت با تعیین تکلیف آغاز به کار طرح پتروپالایش مسجد سلیمان برای خیل عظیم بیکاران تدبیر کند،   تحقق فاز دوم طرح یکهزار و ۵۰۰ هکتاری مقام معظم رهبری، ظرفیت اشتغالزایی برای هزاران نفر در استان دارد و باید سوال کرد که به چه دلیل در ۳ سال اخیر باوجود اینکه نمایندگان استان این مطالبه مردم را پیگیری کرده اند، این سیاست‌های اجرایی رهبری در قبال اراضی استان اجرایی نمی‌شود.
نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کاهش بیکاری نیازمند انعطاف پذیری همه جانبه است، در استان خوزستان و ۴  شهرستان حوزه انتخابیه که سرشار از ظرفیت‌های تبدیل شدن به قطب صنعتی است، حمایت از واحد‌های صنعتی و تولیدی منوط به تعامل هدفمند و مستمر اغلب وزارتخانه‌ها است.
وی گفت: اولویت‌های نظام مقدس رفع معضل بیکاری است، بنابراین یکایک وزرا به استناد اصل ۲۸ قانون اساسی باید وارد برنامه اجرایی و عملیاتی شوند.
ورناصری می‌گوید: اگر ظرفیت‌های استان خوزستان در برنامه‌های توسعه‌ای کلان مورد توجه ویژه قرار گیرد، می‌تواند نقطه اتکاء کشور در رهایی از اقتصاد نفتی شود.
علیرضا ورناصری گفت: بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری باید مهار تورم و رشد تولید به جهاد در جبهه اقتصادی نگاه کرد.
عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه با توجه به فصل جابجایی مستأجران در کشور بخش عظیمی از مردم نگران اجاره بها هستند، افزود: افزایش اجاره بها هزینه‌های گزافی به مستأجران تحمیل کرده و مردم به علت تورم کالا‌ها و خدمات زیر فشار هستند و باید از لجام گسیختگی اجاره بها ممانعت کرد، از یک سو ترغیب به ازدواج جوانان می‌شود، اما از سوی دیگر هر ساله تأمین مسکن برای مردم و جوانان مشکل‌تر می‌شود.
وی ادامه داد: نظام مقتدر جمهوری اسلامی با اتکاء به ظرفیت‌های داخلی و با ساخت موشک فتاح تقویت قدرت کشور را موجب می‌شود و این امر مصداق عینی جمله «ما می‌توانیم» است.
ورناصری اضافه کرد: مباحث امنیتی، بیکاری، تنش‌های آبی، چالش‌های زیست محیطی و ضعف گسترده زیرساخت‌ها در شهر‌های استان خوزستان به ویژه مناطق کمتر برخوردار حوزه انتخابیه ام موجب گلایه مردمانی است که در دفاع مقدس با تقدیم جان و جوانان خود از کشور دفاع کردند.
پایان گزارش/
4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

با افشای فساد ۱ میلیارد تومان پاداش بگیرید!
کشت ۱۸ هزار هکتار شلتوک در حوضه کرخه و مارون
پاسخی به ادعای عبدالکریم سروش درباره مولانا و ملاصدرا
افشاگری «تارکد» از ‌پرونده انفجار دفتر نخست وزیری و نفوذ کشمیری
خوزستان سرزمین نور، ایثار و برکات است
اجرای طرح دانش‌بنیان آبیاری قطره‌‍‌ای زیرسطحی در خوزستان
راه اندازی بیمارستان سیار شهید دکتر بقایی
سه فوتی بر اثر حریق یک منزل مسکونی در اهواز
هواپیمای فرسوده به جاذبه‌های شهری اهواز اضافه شد
۶.۵ میلیون زائر در سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) به حرم امام علی (ع) مشرف شدند

سرخط اخبار کل

11021001_113
IMG_20230422_221041_524-1024x462
8475590_367
9830571_757
169622505
14010410113231295256083910

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *