پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

لزوم تدوین سند توسعه اقتصاد دیجیتال در خوزستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار خوزستان بر ضرورت تنظیم سند توسعه کسب و کار‌های دیجیتال در استان تاکید کرد.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز ، دکتر محمد راضی جلالی گفت: با توجه به اهمیت و ضرورت توسعه اقتصاد دیجیتال درخوزستان، تنظیم سند توسعه این نوع کسب و کار‌ها از الزامات مهم در راستای تدوین نقشه راه در دستور کار استان است که توسط کمیته تخصصی تدوین خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار خوزستان بر ضرورت تنظیم سند توسعه کسب و کار‌های دیجیتال در استان تاکید کرد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار خوزستان همچنین از مهمترین نقاط ضعف اقتصاد دیجیتال را نداشتن آمادگی زیرساخت‌های ارتباطی کشور، تعریف نشدن روابط نیروی کار و کارفرما و امکان سواستفاده احتمالی در پلتفرم‌ها از اطلاعات شخصی افراد عنوان کرد.

راضی جلالی بیان کرد: از مهمترین نقاط قوت اقتصاد دیجیتال، افزایش کارایی، اشتغال‌زایی، افزایش رفاه مصرف کننده و دسترسی آسان به بازار‌های متنوع، ایجاد رقابت در قیمت گذاری‌ها، اقتصاد اشتراکی، افزایش سواد دیجیتال، پویایی جامعه با ایجاد شغل‌های جدید، بهره برداری بهینه از منابع موجود و بهبود مهارت‌های شغلی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار خوزستان در خصوص اقدامات موثر در جهت دیجیتالی کردن اقتصاد در خوزستان گفت: پیگیری ارائه تسهیلات تبصره ۱۸ جهت حمایت از طرح‌های شرکت‌های دانش بنیان به منظور افزایش تولید، اشتغال و کارآفرینی و ارتقای رشد اقتصادی استان، گسترش پروژه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا در زمینه کشاورزی، صنعت، نفت و خدمات به گونه‌ای که تمام فرآیند‌های آن‌ها بر پایه فناوری اطلاعات و گردش مالی هنگفتی در اقتصاد دیجیتال باشد از جمله این اقدامات محسوب می‌شود.

بر اساس اعلام نظر رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان اقتصاد دیجیتال از جمله حوزه‌هایی است که برای ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار به بهبود آموزش‌های فناورانه نیاز دارد.

مهرداد نیکو بیان کرد: یکی از حوزه‌هایی که می‌تواند به کاهش نرخ بیکاری دربین جوانان تحصیلکرده دانشگاه‌های استان کمک کند، توجه به حوزه اقتصاد دیجیتال است.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

گزارش تصویری|تلاش شبانه روزی نیروهای عملیاتی فاضلاب آبفا اهواز
پیشنهاد گیتی‌پسند برای میزبانی از جام باشگاه‌های فوتسال آسیا
تجمع گسترده مردم خوزستان در محکومیت هلوکاست واقعی قرن
تلاش فرنگی کاران خوزستان برای کسب سهمیه المپیک پاریس
قیمت طلا، سکه و ارز در اهواز، ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
دومین نشست کمیته فنی گندم آرد و نان به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان
حذف شرکت‌های پیمانکاری با تصویب و اجرای طرح ساماندهی کارگران
تداوم مدال آوری فرنگی کاران خوزستان درآسیا
رطوبت و شرجی خوزستان را فرا گرفت
نرخ پایه فرآورده‌های نفتی هم ۳۷۵۰۰ تومان شد

سرخط اخبار کل

8614656_311
140101291202127325156434
170050737
1400031822441848422936314
8649758_663
168842712

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *