پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

قاضی‌زاده هاشمی : مسیر مبارزه با دشمنان تاکنون ادامه دارد

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران : خانواده عظیم ایثار و شهادت، رزمندگان و مجاهدان دیروز، رزمنده و مجاهدان امروز هم هستند.
به گزارش گروه فرهنگی جوانان خوز، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در سفر به خوزستان در همایش «امت حبیب» با بیان اینکه نقش صنعت نفت در ایجاد ایران جدید، در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و در حفاظت از کشور در ایام انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و تاکنون نقش بی‌بدیل و ممتاز است، تاکید کرد: این اقدامات به همت خانواده بزرگ صنعت نفت رخ داده است.

وی افزود: کارکنان صنعت نفت یکی از نمونه‌های مردمی پشتیبانی همه‌جانبه مردم از انقلاب هستند. قبل از انقلاب برای تنبیه مردم که از انقلاب اسلامی حمایت می‌کردند، جریان رسیدن سوخت را قطع کردند، اما کارکنان صنعت نفت این محاصره را شکستند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: در عرصه تلاشی که دشمنان در فتنه‌های اختلاف افکنانه ایجاد کردند، صنعت نفت ایستادگی کرد. در دوران دفاع مقدس صنعت نفت شهدای بسیاری را در این راه تقدیم کرد، چون نفت مورد طمع دشمن بود و حملات بسیاری اتفاق افتاد.

اقتصاد کشور هم نیاز به حفاظت داشت و انصافاً کارمندان نفت سنگ تمام گذاشتند، چون باور‌های عمیق داشتند و خودشان را در عرصه جهاد می‌دیدند و با همه مشکلات اجازه ندادند جریان فروش نفت دچار اشکال شود و به همین دلیل ما توانستیم هشت سال جانانه در مقابل دشمنان یعنی تمام قدرت‌های جهانی ایستادگی کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی با تأکید بر اینکه این مسیر مبارزه تاکنون ادامه دارد، گفت: تحریم دانش فنی، تحریم کمک مستشاری، تحریم سرمایه‌گذاری نفتی و فروش نفت و باز چرخانی پول نفت همه و همه از مشکلاتی است که صنعت نفت با آن دست به گریبان است. این ملت، اما از آنجا که در پیمانی که با خدا بسته لحظه‌ای کوتاهی نکرده است، خداوند به آن‌ها نصرت در برابر دشمنان را داد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر عظمت خانواده شهدا و ایثارگران گفت: ایشان همواره تأکید دارند که اگر صبوری خانواده شهدا نبود، شهید برای انجام وظیفه موفق نمی‌شد.

خانواده شهدا تا به امروز پرچم شهادت شهید را حفظ کرده و جهان عزت و عظمت شهدای ما را دیده است و این مسیر آینده کشور است و راه را به جوانان نشان می‌دهد که خودشان را آماده فداکاری برای این ملت کنند. این عظمت کار زینبی خانواده شهدا در ادامه کار حسینی خانواده شهداست.

وی تصریح کرد: خانواده عظیم ایثار و شهادت، رزمندگان و مجاهدان دیروز، رزمنده و مجاهدان امروز هم هستند، چون دشمنی دشمنان ما به اتمام نرسیده است و چه بسا جدی‌تر و متنوع‌تر شده باشد. در عرصه‌های متفاوت و متکثری، تمام هیمنه طاغوتی جهان برای به زانو در آوردن ملت کنار هم آمده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: باید اعلام کنیم از خط امام، مسیر عبودیت خدا و مسیر ولایت دست برنداشتیم و همچنان در صحنه هستیم. جلساتی همچون این جلسه نمونه اعلام این موضع است که ۴۰ سال از شهادت برخی از شهدای ما گذشته است، اما اعلام می‌کنیم این‌ها قهرمانان واقعی ما هستند و به آن‌ها افتخار می‌کنیم و مایه حیات این جامعه هستند و خداوند ما را قدردان آن‌ها قرار دهد.

وی گفت: جانبازان ما هنوز زخم جبهه بر تن‌شان است و این همراهی خانواده‌های آن‌ها است که از آن‌ها الگو‌های مناسب برای جامعه ساخته است.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به شکست حصر آبادان گفت: شکست حصر آبادان یکی از روز‌های حماسی ملت ایران است، آنجا که آبادان در دست دشمن بود، اما رزمندگان و مردم با ایمان و اعتقاد راسخ محاصره آن را شکستند. امیدوارم به پاسداشت این روز، با تکیه بر همین اعتماد و اعتقاد و باور محاصره‌ها را بشکنیم.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

امدادرسانی به سرنشینان ۱۸ خودروی گرفتار برف شده در اندیکا
با پیشنهاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ؛ آیین نامه تشکل شوراهای اطلاع رسانی شهرستانی برای نخستین بار در خوزستان به تصویب رسید
تحولات اوکراین| زلنسکی: نیروهای مسلح اوکراین عملیاتی در خاک روسیه انجام نمی‌دهند/ آمادگی پاپ برای دیدار با پوتین
۱۲ کتاب نامزد گروه «فلسفه و روان‌شناسی» جایزه کتاب سال شدند
پاسداری جمهوری اسلامی ایران از تمامیت ارضی کشور
دفاع مردم هویزه از وطن جزء افتخارات خوزستان است
سرمایه‌گذاری عظیم دولت در "کوه مبارک"
اربیل CPU ترور و دانشگاه اسرائیلی پرورش تروریسم‌+ گزارش تصویری
قانون جدید پناهندگی بایدن مسدود شد
زائران اربعین دریافت گذرنامه را به روزهای پایانی موکول نکنند

سرخط اخبار کل

1402072918014316928614354
10020571_269
1400070414294212323686524
IMG_۲۰۲۲۰۴۲۴_۱۸۳۳۵۷
9810956_797
9561140_251

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *