پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

فعالیت ۴۲ مدرسه سمپاد در خوزستان

رئیس اداره استعداد‌های درخشان و دانش‌پژوهان جوان اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان از فعالیت ۴۲ مدرسه سمپاد در ۱۰ شهر خوزستان خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگی جوانان خوز ، سیدمراد میرسالاری با اشاره به وضعیت مدارس سمپاد در استان خوزستان، اظهار کرد: هر ساله آزمون استعداد‌های درخشان ویژه دانش‌آموزان پایه ششم و نهم برای ورود به پایه بالاتر در مدارس استعداد‌های درخشان برگزار می‌شود و دانش‌آموزان در صورت کسب نمره لازم و تعیین شده، می‌توانند وارد این مدارس شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر تنها ۹ شهرستان در استان خوزستان مدرسه سمپاد دارند. علاوه بر این تعداد، چهار ناحیه آموزش و پرورش اهواز نیز مدارس استعداد‌های درخشان دارند و در واقع تنها ۱۳ منطقه آموزشی در استان خوزستان مدارس سمپاد دارند که در مجموع، ۴۲ مدرسه هستند.

رئیس اداره استعداد‌های درخشان و دانش‌پژوهان جوان اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: اضافه کردن مدارس جدید در دیگر شهرستان‌ها با توجه به آیتم‌ها و شرایط راه‌اندازی مدارس استعداد‌های درخشان در همان شهرستان انجام می‌شود، از جمله اینکه تعداد دانش‌آموزان پایه‌های ششم و نهم به حد نصاب برسد و امکانات آموزشی و نیروی انسانی قوی وجود داشته باشد و در این صورت می‌توان مدرسه سمپاد ایجاد کرد.

وی افزود: یکی از برنامه‌های ما بازبینی در آمار مناطق و نواحی چهارگانه اهواز است تا بتوانیم به عدالت آموزشی در سطح استان خوزستان برسیم.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

مورینیو: رنگ موهایم تغییر کرده اما می‌خواهم به مربیگری ادامه دهم
هم اندیشی ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان با سازمان صدا و سیما خوزستان
معاون رئیس جمهور: استاندار و شهردار سابق باید در دادگاه متروپل محاکمه شوند
راه اندازی پایگاه امداد و نجات بین شهری در دشت آزادگان
پخت و توزیع ۱۶۰ هزار پرس غذای نذری در دزفول
هشدار نارنجی وقوع مه و کاهش دما در خوزستان
تردد بیش از ۲۳ میلیون خودرو در محور‌های خوزستان
با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان؛ مراسم سی و ششمین جشنواره معرفی و تقدیر از تولید کنندگان برتر بخش کشاورزی
رئیسی :سند تحول نقشه راه دولت برای تحول در همه عرصه‌هاست
۱۴ طرح کلان عمرانی برای شهرستان کارون تصویب شد

سرخط اخبار کل

169767686
P-IMG-20220610-WA0067
1399111510364796922155164
بارگیری
IMG15351894
1400093008282642124318404

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *