پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

ضرورت فراهم کردن شرایط برای تعطیلی دو روزه بانکها

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس : در حال حاضر بیشتر خدمات بانک‌ها از سکو‌ها و درگاه‌های غیرحضوری انجام می‌شود؛ بنابراین بانک‌ها هم باید مانند سایر ادارات دارای تعطیلی ۲ روزه باشند.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز، سید کریم حسینی با اشاره به اینکه دولت لایحه‌ای را با هدف کاهش ساعت اداری در هفته از ۴۴ ساعت به ۴۲.۵ به مجلس ارائه کرده است گفت : دولت در این لایحه خواستار صدور مجوز شده تا بتواند ساعات اداری را در شرایط خاصی کاهش دهد و تعداد روز‌های کاری در سراسر کشور پنج روز و تعطیلی ۲ روز در هفته باشد.

وی با اعلام اینکه لایحه مذکور در کمیسیون اجتماعی مجلس مصوب و در نوبت طرح در صحن علنی مجلس است، عنوان کرد: احتمال رأی‌آوری آن بالاست، ولی اختلاف‌نظری در خصوص کاهش ساعات اداری وجود دارد که کمیسیون اجتماعی مجلس پیشنهاد داده ساعات اداری در هفته از ۴۴ ساعت به ۴۰ ساعت تقلیل پیدا کند.

حسینی بیان کرد: در خصوص ۲ روز هفته که چه روز‌هایی باشند، اختلاف‌نظر جدی است و قطعاً برای بحث در صحن علنی طرح موضوع می‌شود که همان پنجشنبه و جمعه باشد یا به جمعه و شنبه تغییر پیدا کند؛ به نظر می‌رسد رأی‌آوری برای تعطیلی روز‌های پنجشنبه و جمعه بیشتر است.

وی با بیان اینکه در خصوص مراکز امدادی و درمانی اعلام شده که شامل این کاهش ساعت نمی‌شود، اضافه کرد: موردی که باید با ظرافت بیشتری به آن پرداخت، بانک‌ها هستند، چون وضعیت کار در بانک‌ها مثل مراکز درمانی و امدادی نیست؛ پیشنهاد شده که ساعت کاری بانک‌ها مثل ادارات باشد و برای روز ششم می‌توان از روش کشیک استفاده کرد تا شعب منتخب به مردم ارائه خدمات داشته باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: در حال حاضر بیشتر سیستم اداری بانک‌ها غیرحضوری و اتوماسیون و با استفاده از سکو‌ها و درگاه‌های موجود است، بنابراین فکر می‌کنم بانک‌ها باید مانند سایر ادارات مشمول این طرح شوند.

نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: البته برای واحد‌های اداری مراکز درمانی نیز اعلام شده که مانند سایر ادارات روز‌های کاری و تعطیلی آن‌ها در نظر گرفته شود.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

صفحه نخست روزنامه‌های سه شنبه ۳۰ فروردین ماه
صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه
آیین مراسم تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «حوض خون» در اندیمشک برگزار شد
رهبر معظم انقلاب: مسئولان کشورهای اسلامی شریان‌های حیاتی رژیم صهیونیستی را قطع کنند
۶ مصدوم در برخورد پراید و تیبا در رامهرمز
پرداخت مطالبات گندمکاران خوزستانی تا ابتدای هفته آینده
عضویت جواد حردانی در هیات رئیسه فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین کشور
آسفالت ۲.۵ میلیون متر مکعب از معابر اهواز
رهبر انقلاب اسلامی در مرقد امام خمینی(ره) و گلزار شهدا حضور یافتند
امام خامنه‌ای: تضعیف خوش‌بینی به آینده کشور از جمله مؤلفه‌های جنگ نرم علیه ملت است

سرخط اخبار کل

10732311_518
9739743_747
9636202_171
10195378_574
8570601_493
9683026_811

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *