پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

صهیونیست‌ها ۳هزار فلسطینی را از غزه ربودند

یک سازمان حقوق‌بشری فاش کرد که رژیم اشغالگر از ابتدای تجاوزات وحشیانه خود به نوار غزه ۳هزار فلسطینی را از این منطقه ربوده و آنها را در معرض انواع شکنجه‌های ضدبشری قرار داده است.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، در پی افشای جنایت‌های ضدبشری صهیونیست‌ها علیه اسرا و بازداشت‌شدگان فلسطینی از نوار غزه، یک مرکز حقوق‌بشری گزارشی درباره شرایط هولناک این بازداشت‌شدگان در زندان‌های رژیم اشغالگر ارائه داد.

مرکز حقوق بشری المیزان در گزارش خود به این منظور امروز سه‌شنبه اعلام کرد که نظامیان رژیم اشغالگر از ابتدای تجاوزات وحشیانه خود به نوار غزه ۳ هزار فلسطینی از جمله زنان و کودکان و سالمندان و پزشکان را از این منطقه ربوده‌اند و آنها را در زندان‌های نفحه و النقب در انزوای کامل از جهان بیرون قرار داده‌اند.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ تن از این فلسطینی‌ها از جمله ۱۰ کودک به زندان های مخوف عسقلان و عوفر منتقل شده‌اند و همه بازداشت شدگان از لحظه بازداشت تا انتقال به مراکز بازجویی و زندان مورد شکنجه و رفتارهای جنایتکارانه و تحقیرآمیز قرار گرفته‌اند. روز گذشته شماری از بازداشت شدگان فلسطینی که آزاد شده‌اند اطلاعات وحشتناکی درباره رفتار نظامیان صهیونیست با آنها ارائه دادند.

اداره دفاع مدنی فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که ۱۵۰ نفر از این بازداشت شدگان اخیرا آزادشده‌اند و اعلام کردند که همه بازداشت شدگان در معرض شکنجه‌های وحشتناک قرار دارند.

این نهاد دولتی در نوار غزه از موسسات بین‌المللی خواست تا رژیم صهیونیستی را برای ارائه لیست افراد ربوده شده از غزه تحت فشار قرار دهند.

یکی از کودکانی که از غزه توسط صهیونیست ها ربوده شده بود و اخیرا آزاد شده است درباره شکنجه‌هایی که اشغالگران علیه بازداشت شدگان فلسطینی اعمال می‌کنند گفت که نظامیان صهیونیست مدام در حال توهین و ضرب و شتم بازداشت شدگان هستند و آنها را از ناحیه شکم و پشت و پا با گلوله هدف قرار می‌دهند.

یکی از این آزادشدگان هم گفت که بر اثر شکنجه‌های وحشیانه و سهل‌انگاری عامدانه پزشکی، پایش قطع شده است.

در همین راستا کمیته بین‌المللی صلیب سرخ هم اعلام کرد که موارد زیادی از شکنجه و آزار بازداشت شدگان فلسطینی توسط نظامیان اسرائیلی را زیر نظر داشته است. علاوه بر آن هنوز سرنوشت بسیاری از این افراد نامعلوم است.

این درحالی است که اخیرا یک پزشک اسرائیلی که در بیمارستان صحرایی ویژه اسرایی که نظامیان صهیونیست آنها را از نوار غزه بازداشت کرده‌اند، کار می‌کند، در گزارش خود که توسط هاآرتص منتشر شد اعلام کرد که تنها در دو هفته گذشته ۲ تن از بازداشت شدگان فلسطینی به دلیل جراحت ناشی از زنجیرهایی که مدام در پاهایشان بوده، پاهای خود را از دست داده‌اند و پاهایشان قطع شده است. این اتفاقاتی که برای اسرای فلسطینی رخ می‌دهد متاسفانه تبدیل به یک امر عادی شده است.

وی درباره تغذیه این بازداشت شدگان فلسطینی هم گفت که حتی در داخل بیمارستان صحرایی هم نحوه توزیع غذا بین بازداشت شدگان فلسطینی بسیار توهین‌آمیز است. این افراد حتی نمی‌توانند از سرویس‌های بهداشتی استفاده کنند و به شکل غیرانسانی مورد توهین قرار می‌گیرند و مجبور می‌شوند لباس‌هایشان را کثیف کنند. نیروهای ارتش اسرائیل در بیمارستان صحرایی در تمام ساعات شبانه روز دست و پا و چشمان بازداشت شدگان فلسطینی را بسته‌اند.

بر اساس این گزارش، بیش از نیمی از بازداشت شدگان فلسطینی که به این بیمارستان منتقل شده‌اند به دلیل جراحت های شدید ناشی از دستبند و پابند که برای مدت طولانی روی دست و پاهایشان بوده نیازمند عمل های جراحی متعدد هستند. به عنوان مثال یکی از این افراد به دلیل بسته بودن دست‌های او با دستبند پلاستیکی برای مدت طولانی، دستش را از دست داد و این درحالی است که هیچ تحقیقاتی در این زمینه انجام نشد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

بی توجهی به حفظ محیط زیست در طرح‌های توسعه ای، عامل تخریب عرصه‌های طبیعی
شناسایی و دستگیری عامل مزاحمت برای یک خانم در شبکه‌های اجتماعی
خوزستان در آغوش طراوت بهاری!
جوانان‌خوز | ادارات خوزستان حرکت و فعالیت‌های خود را دانش‌بنیان کنند
احداث بیش از۱۵۶کیلومتر شبکه فشار متوسط و ضعیف برق در اهواز
الغارات | «رنج‌های حضرت علی(ع)» ترجمه‌ای جدید از کتاب الغارات
روغن قهوه، ضد آفتاب طبیعی و سدی جلوی آلرژی
سردار قاآنی:مدارک مسلم از جنایات سعودی‌ها در یمن داریم
کاخ سفید اظهارات ایلان ماسک را محکوم کرد
لزوم اختصاص رساله ها و پایان‌نامه های تحصیلات تکمیلی به مسائل و چالش‌های استان

سرخط اخبار کل

171055299
10734022_175
1401061112100949826012554
169585289
hemmat
8560181_237

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *