پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

شیرخشک تولید داخل تامین کننده ۶۰ درصد نیاز کشور

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز: شیرخشک تولید داخل فقط حدود ۶۰ درصد نیاز کشور را تامین می‌کند که پاسخگوی درخواست‌ها نیست.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز، دکتر مسعود مهدوی‌نیا با بیان اینکه در زمیه تامین شیر خشک در کل کشور با کمبود مواجه شده‌ایم، گفت: درحال حاضر مقدار تولید داخل کافی نبوده و جوابگوی نیاز کشور نیست.

وی با بیان اینکه میزان تولید شیر خشک در کشور شاید ۶۰ درصد نیاز کشور را تامین کند، افزود: توزیع این محصول باتوجه به سهم هر استان، در کل کشور انجام می‌شود، بنابراین مردم باید بیشتر همکاری کرده و شیر خشک را بر اساس نیاز تهیه کنند.

دکتر مهدوی‌نیا با بیان اینکه سازمان غذا و دارو، واردات شیر خشک را به مقدار کافی انجام داده و کار‌های ترخیص آن در حال انجام است، ادامه داد: با اضافه شدن شیر خشک‌های وارداتی به تولید داخل، شرایط بازار مطلوب‌تر خواهد شد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به اینکه از ۲۰ مهرماه سامانه تی‌تک (TTAC سامانه ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت دارو) به امکان ثبت بارکد شیرخشک رگولار و معمولی مجهز شده است، اضافه کرد: پیش از این تنها ثبت شیر‌های خشک تخصصی و رژیمی الزامی بود، اما اکنون همه شیر‌های خشک معمولی نیز باید باعنوان رگولار در سامانه ثبت شوند.

وی می‌گوید: داروخانه‌ها برای ثبت این شیر‌های خشک نیازمند تاریخ تولد و کد ملی از کودک هستند که باتوجه به دیگر کار‌های داروخانه و همچنین احتمال خطای سامانه، ممکن است کمی روند این کار طولانی‌تر باشد که از مردم می‌خواهیم همکاری بیشتری در این زمینه داشته باشند.

دکتر مهدوی نیا با بیان اینکه هر چه میزان ثبت در سامانه بیشتر باشد، سهمیه بیشتری به خوزستان اختصاص می‌یابد، افزود: از سوی دیگر نیاز واقعی به شیرخشک مشخص می‌شود و اگر احتمال خروج شیر خشک از شبکه توزیع وجود داشته باشد، از این کار جلوگیری خواهد شد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

خرید تضمینی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خوزستان
هواشناسی ایران ۱۴۰۱/۰۴/۱۳؛ هشدار سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی در برخی استان‌ها
دعوت اسنوکربازان خوزستان به تیم ملی کشور
بانک جهانی: فقر مطلق در ایران در دولت روحانی ۳ برابر شد
جوانان‌خوز | طرح تغییر ساعت رسمی کشور مجددا در دستورکار کمیسیون اجتماعی قرار گرفت
برگزاری اولین جشنواره خرمای بهبهان مهرماه امسال
کشف کالای قاچاق در ماهشهر
حضور سفیر ایران در اردوی اتریش تیم ملی فوتبال
افزایش آثار دفاع مقدس خوزستان در فهرست ملی
سرلشکر سلامی: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه در حال ساخت ۱۶ بیمارستان است

سرخط اخبار کل

8588051_877
8586686_213
10140172_946
8477414_836
11105160_772
11201748_197

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *