پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

شکایت آفریقای جنوبی علیه نسل‌کشی صهیونیست‌ها مورد تحسین همه آزادیخواهان است

رئیس جمهور با بیان اینکه شکایت آفریقای جنوبی علیه نسل‌کشی صهیونیست‌ها مورد تجلیل و تحسین همه آزادی‌خواهان است، گفت: اراده مسئولان دو کشور بر ارتقای بیش از پیش روابط در حوزه‌های مختلف قرار دارد.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه در گفت وگوی تلفنی با «سیریل رامافوزا» رئیس جمهور آفریقای جنوبی، با تمجید از ابتکار عمل و اقدام شجاعانه دولت آفریقای جنوبی در طرح شکایت از رژیم صهیونیستی در دیوان کیفری بین‌المللی اظهار داشت: این اقدام از سوی کشوری که سال‌ها تلخی نژادپرستی و نسل‌کشی را تجربه کرده، نه فقط در جهان اسلام، بلکه از سوی همه ملت‌های آزاده و آزادی‌خواه جهان مورد تجلیل و تحسین واقع شده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه قطعا رژیم صهیونیستی و حامیان آن به دنبال انحراف در روند رسیدگی به این پرونده هستند، تصریح کرد: انتظار جامعه بشری و همه ملت‌ها از این دادگاه اجرای عدالت و صدور رای محکومیت رژیم جنایتکار صهیونیستی است.

رئیسی با اعلام حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از این اقدام شجاعانه آفریقای جنوبی افزود: این اقدام در دوره انفعال و بی‌عملی سازمان‌های بین‌المللی، نام شما آقای رامافوزا را در کنار نام نلسون ماندلا به عنوان شخصیتی ضد نژادپرستی و عدالت‌خواه در جهان تثبت خواهد کرد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به اراده مسئولان دو کشور برای ارتقای بیش از پیش روابط، بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های متنوع متقابل برای گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف سیاسی اقتصادی و علم و فناوری به سطوح بالاتر تاکید کرد.

رامافوزا: ایران همواره دوستی واقعی و قابل اطمینان در زمان‌های دشوار بوده است/ فجایع دهشتناک غزه چهره واقعی کشورهای مدعی حقوق بشر را عیان کرد

«سیریل رامافوزا» رئیس جمهور آفریقای جنوبی نیز در این گفتگوی تلفنی با بیان اینکه جمهوری اسلامی همواره به عنوان دوستی واقعی و قابل اطمینان در زمان‌های دشوار در کنار ملت آفریقای جنوبی بوده است، گفت: بسیار خرسندیم که می‌بینیم کشورهای تاثیرگذار و صلح دوستی همچون جمهوری اسلامی ایران حامی مردم فلسطین بوده و خواهان استیفای حقوق آنها هستند.

رئیس جمهور آفریقای جنوبی در ادامه مخالفت برخی کشورهای حامی رژیم صهیونیستی را در اراده کشورش برای مبارزه با نسل‌کشی و جنایتگری رژیم صهیونیستی بی‌تاثیر دانست و افزود: این کشورها همواره در مناسبات جهانی رویکردی ریاکارانه و مزورانه داشته‌اند، اما در فجایع دهشتناک غزه چهره واقعی شان عیان شده و ملت‌های دنیا دریافته‌اند که آنها هیچ اهمیتی برای جان انسان‌ها قائل نیستند.

رئیس جمهور آفریقای جنوبی همچنین با بیان اینکه دولت و ملت این کشور برای جمهوری اسلامی ایران احترام بسیار زیادی قائل است، تاریخچه روابط دو کشور را سرشار از مناسبات و تعاملات خوب توصیف و بر علاقمندی آفریقای جنوبی برای ارتقای همه جانبه سطح روابط فیمابین تاکید کرد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

ایمن سازی مسیر با احداث دوربرگردان محور بندر امام- آبادان
اجرای عملیات بروزرسانی تجهیزات مخابراتی مرکز تلفن مسجدسلیمان 
مسجدسلیمان همچنان بدون شهردار
اطلاعیه | کشف ارتباط سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی با عنصر هتاک به قرآن مجید
بازپس گیری بیش از ۵ هکتار از اراضی ملی در دزفول
تشییع پیکر شهید دوران دفاع مقدس روز ۱۳ آبان اهواز
کشف ۹۶ قبضه سلاح و بازداشت ۸۶ متخلف در خوزستان
ارائه خدمات رایگان به مناطق محروم دزفول
پرداخت یکهزار و ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان خوزستان
۷۰ هکتار از مزارع کشاورزی ایذه دچار آتش‌سوزی شد‌

سرخط اخبار کل

10215512_922
14010218000288_Test_PhotoN
1397122508145888916920334
1398011618075095217087664
IMG_۲۰۲۳۰۶۰۱_۱۸۴۳۵۷
169840440

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *