پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

سودآوری در فولاد اکسین با توسعه صادرات و تولید ورق‌های عریض

رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: شرکت فولاد اکسین خوزستان به دلیل ارزش افزوده بسیار بالای تولید ورق‌های عریض از فولادی API و آلیاژی، سودآوری نسبتا خوبی در سال گذشته ثبت کرده است.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز، بهرام سبحانی با بیان اینکه فولاد اُکسین یک واحد نورد ورق عریض و در واقع خط پِلِیت میل است اظهار داشت: این واحد صنعتی باید مواد اولیه خود که اسلب است را از فولادسازی‌های بزرگی، چون فولاد خوزستان، فولاد مبارکه و فولاد هرمزگان که تامین کند و محصولاتش را که تولید ورق‌های عریض است را در بازار‌های داخل و خارج به فروش برساند.

وی افزود:اگر این شرکت زیر ظرفیت اسمی کار کند یک نوع سوددهی دارد و اگر با ظرفیت اسمی فعالیت کند با توجه به هزینه‌های سرباری که هر کارخانجات از جمله اُکسین هم دارد به یک سوددهی بیشتری می‌رسد.

رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، دستیابی به ظرفیت کامل کارخانه و تولید فولاد‌های خاص با ارزش افزوده‌ی بالاتر را عوامل اصلی در افزایش سود دهی این شرکت دانست و گفت:این کارخانه می‌تواند با تهیه‌ی اسلب مورد نیاز از واحد‌های فولادسازی بزرگ داخل کشور، ورق‌هایی با استاندارد‌های API که مورد استفاده در صنایع نفت و گاز است تولید کند قطعا محصولی با ارزش تر، گران‌تر و دارای سوددهی بیشتر خواهد بود.

بهرام سبحانی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری بر روی صادرات محصولات یکی دیگر از اقدامات موثر و مهمی است که شرکت فولاد اُکسین می‌تواند برای افزایش سودآوری انجام دهد، افزود:این کارخانه به دلیل اینکه کنار آب قرار دارد و از موقعیت سوق الجیشی برخوردار است، می‌تواند به سمت توسعه صادرات محصول برود که ارز آوری و سودآوری بسیار بالایی برای این شرکت دارد.

وی گفت:این شرکت با استفاده از اسلب‌های فولادی تولید داخل و سپس تبدیل و تولید ورق‌های عریض و مشارکت و تعامل با سازمان توسعه تجارت و رایزن‌های اقتصادی سفارتخانه‌های کشور‌های خارجی در ایران برای شناسایی بازار‌های جدید صادراتی می‌تواند در چشم انداز و اهداف استراتژیک این واحد صنعتی برای سود آوری گام‌های موثری بردارد.

رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: شرکت فولاد اکسین خوزستان به دلیل ارزش افزوده بسیار بالای تولید ورق‌های عریض از فولادی API و آلیاژی، سودآوری نسبتا خوبی در سال گذشته ثبت کرده است که از زمان تاسیس تاکنون بی سابقه بوده و امیدواریم در سال جهش تولید با مشارکت مردم این موفقیت‌ها بیشتر از گذشته تداوم یابد

شرکت فولاد اکسین خوزستان با هدف تکمیل حلقه گمشده زنجیره تامین صنایع نیازمند به ورق‌های عریض فولادی و عملیات حرارتی همچون نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع دریایی و ماشین سازی و رفع نیاز محصولات استراتژیک صنعت کشور در سال ۱۳۸۴ به ثبت رسید.

این شرکت در سال ۱۳۸۸ با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا، تولید انبوه خود را آغاز کرده است و امروزه با تولید محصولات خاص در زمینه ابعاد (ورق عریض) و خواص مورد نظر مشتریان، در مسیر رشد و تعالی قدم بر می‌دارد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

امیدیه میزبان شهید گمنام دفاع مقدس می‌شود
بازداشت زمین خواران ماهشهر
پرداخت یارانه ۱۵۰هزارتومانی ویژه رمضان با دستور رئیس‌جمهور به ۱۱میلیون خانوار
حضور ۳ هزار و ۶٠٠ زائر خوزستانی در حج امسال
سرهنگی که باج نمی‌داد!
دستگیری سارق و شرور تحت تعقیب در اندیمشک
صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان ممنوع شد
تلاش دشمن برای جلوگیری از پیشرفت‌های هسته‌ای ایران اسلامی
نافرمانی در وزارت خارجه آمریکا از سیاست کاخ سفید در قبال جنگ غزه
مراسم بزرگداشت حاج حبیب الله معلمی، شاعر حماسه سرای دفاع مقدس

سرخط اخبار کل

8726239_452
IMG_۲۰۲۲۰۶۱۵_۱۶۰۵۱۸
1401070322060384426155494
استانداردهای-نصب-دکل-مخابراتی
8576484_546
8613864_492

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *