پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

سفر غیرمنتظره “اشتاین مایر” به واشنگتن با محوریت تداوم حمایت‌ها از اوکراین

رئیس جمهور آلمان در اقدامی غیرمنتظره و از پیش اعلام نشده امروز به واشنگتن سفر می‌کند تا با همتای آمریکایی خود مذاکرتی را درباره تداوم حمایت‌ها از اوکراین انجام دهد.

گزارش گروه سیاسی جوانان خوز به نقل از نشریه “دی سایت” آلمان، “فرانک والتر اشتاین مایر”، رئیس جمهور آلمان برای دیدار با جو بایدن، همتای آمریکایی خود به آمریکا سفر می کند و موضوع مذاکرات این دو مقام غربی حول محور حمایت‌ها از اوکراین خواهد بود.

مقر دولت آمریکا اعلام کرد که انتظار می رود اشتاین مایر روز جمعه در کاخ سفید حضور داشته باشد.

“اشتاین مایر” همچنان در کیپ ورد حضور دارد، جایی که یک دیدار دولتی دو روزه را به پایان رساند . وی در واقع می خواست از آنجا به پرتغال پرواز کند تا در هجدهمین نشست Arraiolos روسای جمهور کشورهای غیر اجرایی اتحادیه اروپا که روز جمعه در پورتو برگزار می شود شرکت کند.

دفتر ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد که نشست واشنگتن همچنین بر روی “هماهنگی نزدیک متحدان ناتو در مورد تعدادی از موضوعات مهم، از جمله دفاع از ارزش های دموکراتیک و تعهد مشترک به حمایت از اوکراین در حالی که از خود در برابر تهاجم روسیه دفاع می کند” تمرکز خواهد کرد.

دفتر ریاست جمهوری فدرال آلمان هم اعلام کرد که “اشتاین مایر” به دعوت بایدن به واشنگتن سفر می کند. این اولین دیدار بین دو رئیس جمهور از زمان روی کار آمدن اشتاین مایر به عنوان رئیس جمهور فدرال آلمان است.

کاخ سفید روز جمعه روز دوستی آلمان و آمریکا را به عنوان دلیل رسمی این دیدار نامگذاری کرد. در ایالات متحده آمریکا، این روز آلمان-آمریکایی در ۶ اکتبر جشن گرفته می شود. این یادبود ورود اولین مهاجران آلمانی به فیلادلفیا در سال ۱۶۸۳ است.

در نشست کاخ سفید، حمایت مداوم از اوکراین در دفاع از روسیه احتمالاً موضوع مهمی خواهد بود. آلمان و ایالات متحده می خواهند تا زمانی که لازم باشد به این کشور مورد حمله کمک کنند. با این حال، بودجه موقت تصویب شده توسط کنگره ایالات متحده در آخر هفته هیچ کمک دیگری برای اوکراین را در نظر نگرفت. این بدان معنا نیست که ایالات متحده فوراً از اوکراین حمایت نخواهد کرد. اما پولی که تاکنون تصویب شده است رو به اتمام است. بایدن به دنبال رفع نگرانی در میان متحدان و شرکای ناتو است مبنی بر این که کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین ممکن است به پایان برسد.

اشتاین مایر چندین بار به عنوان رئیس جمهور فدرال آلمان به ایالات متحده رفته بود، اما در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، همیشه از واشنگتن دوری می کرد. روابط بین این دو سیاستمدار از زمانی که اشتاین مایر در حالی که هنوز وزیر امور خارجه بود در اوت ۲۰۱۶ ترامپ را “مبلغ نفرت” نامید، پرتنش تلقی می شود. سیاست اول آمریکای ترامپ که اغلب در تضاد با نظم بین المللی مبتنی بر قوانین بود، به شدت توسط اشتاین مایر رد شد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

خوزستانی‌ها با بروز علائم بیماری تنفسی به مراکزدرمانی مراجعه کنند
رشد ۲۸درصدی ورودی آب به سدهای کشور
تفسیر جامعه شناختی ضرب المثل های بختیاری
صدرنشینی فولادخوزستان در لیگ برتر کشتی فرنگی
دیدار عیدانه استاندار خوزستان با علما و روحانیون استان
شمشیربازی زیر ۲۳ سال آسیا| ثبت سومین برنز ایران به نام تیم سابر بانوان
چرا غرب و آمریکا پشت سر اسرائیل ایستاده‌اند؟
باشگاه یونانی خواستار جذب کاپیتان فولاد
حزب‌الله:گزینه‌های مقاومت فلسطین برای پاسخ به دشمن صهیونیستی مورد تأیید ماست
فرمانده جدید انتظامی خوزستان معارفه شد

سرخط اخبار کل

169704425
IMG_۲۰۲۲۰۴۱۵_۰۶۲۰۰۲
1400050910473394523288624
1401041104211877725610573
IMG_۲۰۲۲۰۵۲۹_۱۶۴۴۳۸
9192283_363

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *