پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

سرمایه‌گذاری پتروشیمی‌ها در مناطق نفتخیز جنوب

مناطق نفتخیز جنوب بستر مطلوبی برای سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی است که خوراک مورد نیاز این صنعت را به صورت پایدار تامین خواهد کرد.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز ، طرح توسعه ۱۶ میدان گازی مناطق نفتخیز جنوب یک نقشه راهبردی است تا تولیدات صنعت نفت به ویژه میعانات و خوارک پایدار شرکت‌های پتروشیمی تامین شود.

مناطق نفتخیز جنوب طرح توسعه مدیریت میادین مستقل گازی را در گستره عملیاتی خود در دستور کار قرار داد.

با اجرای این طرح که توسعه ۱۶میدان را در برمی‌گیرد تولید میزان قابل توجهی گاز میسر می‌شود که می‌تواند جهت تامین نیاز تزریق، رفع کمبود خوراک صنایع پایین است و همچنین جبران بخشی از ناترازی گاز در کشور، مورد استفاده قرار گیرد.

علاوه بر این با توسعه میادین یادشده، مقدار قابل ملاحظه انواع میعانات گازی حاصل می شود که به عنوان منبع تامین کمبود خوراک مجتمع‌های پتروشیمی مدنظر بوده و قابل تخصیص به این مهم خواهد بود از این رو شرکت‌های پتروشیمی می‌توانند با سرمایه‌گذاری در امر توسعه میادین یادشده به ظرفیت های اسمی تولید خود دست یافته و علاوه بر بازپرداخت سرمایه از محل تهاتر با خوراک دریافتی، از سود ناشی از ارزش افزوده محصولات خود نیز منتفع می گردد.

طرح توسعه مخازن مستقل گازی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با هدف تامین بخشی از گاز مورد نیاز جهت تزریق در میادین نفتی و خوراک مورد نیاز صنایع پتروشیمی دارای دو سطح فعالیت است که در فعالیت های تحت الارضی جهت توسعه و مخازن فوق‌الذکر ۵۶ حلقه چاه توسعه‌ای حفاری و هشت چاه موجود تعمییر می‌شود.

تولید ۱۲۸۰ میلیون فوت مکعب در روز گاز غنی، جمع آوری ۲۶۴ میلیون فوت مکعب در روز گازهای همراه تولیدی سایر میادین، تولید ۱۲۳۷ میلیون فوت مکعب در روز گاز سبک، تولید ۹۴ هزار بشکه مایعات/ نفتا در روز، تولید ۹۱ هزار بشکه اتان پلاس در روز از جمله محصولات این طرح به شمار می‌رود.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

بازرسی از ۱۰ نانوایی در شوشتر
محکومیت انفصال از خدمت شهردار اهواز لغو شد
فعالیت اقتصادی مرز چذابه فقط در روز عید نوروز تعطیل است
رهاسازی آب سد مارون بهبهان
کشت ۸ میلیون نهال در خوزستان
رییس جمهور به راهیان نور پیوست
هم اندیشی ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان با سازمان صدا و سیما خوزستان
پیشگیری از افتادن به دام کلاهبرداران
کسب سهمیه پارالمپیک بهروزی‌راد با صعود به فینال
اردوی جهادی دامپزشکی در روستاهای کم برخودار اهواز

سرخط اخبار کل

11180728_245
170461537
1403010206140517829656144
10724236_830
P-IMG-20230519-WA0032
rsz_miner-1000-way2pay-98-11-20

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *