پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

زارع‌پور: حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران خط قرمز وزارت ارتباطات است

وزیر ارتباطات با با اشاره به حواشی که درباره امنیت خصوصی افراد در پیام رسان بله گفت: ما کاملا به مردم اطمینان خاطر می دهیم که هم پیام‌رسان بله و هم سایر پیام رسان های ایرانی حافظ امنیت و حریم خصوصی کاربران هستند.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در حاشیه نشست هیئت دولت با اشاره به حواشی که درباره امنیت خصوصی افراد در پیام رسان بله به وجود آمد، گفت:‌ بعد از اینکه این مطلب منتشر شد، از آنجا که ما تنظیم‌گر بخش پیام رسان ها هستیم، ماموریت دادم تا این مسئله بررسی شود و جلساتی برگزار شد و مستندات مورد بررسی قرار گرفت و دیروز هم سازمان فناوری و اطلاعات بیانیه‌ای منتشر کرد.

وی افزود: ما کاملا به مردم اطمینان خاطر می دهیم که هم پیام‌رسان بله و هم سایر پیام رسان های ایرانی حافظ امنیت و حریم خصوصی کاربران هستند و  حفظ امنیت کاربران و حریم خصوصی کاربران خط قرمز ما در وزارت ارتباطات است.

وزیر ارتباطات گفت: در رابطه با آن دست نوشته‌ای که در فضای مجازی منتشر شد که خود مسئولان پیام رسان بله نیز توضیحاتی را ارائه کردند. به هر حال برای رسیدگی به گزارشات مردمی از محتواهای غیرمجاز همانند سایر پیام‌رسان‌ها خارجی اقدام شده بود  و به هیچ وجه هویت افراد در این بررسی‌ها در اختیار هیچکس قرار نخواهد گرفت.  این سازوکاری است که برای پایش گروه‌ها و کانال‌ها و مقابله با محتواهای غیرمجاز وجود دارد که در همه سکوها و پلتفرم‌ها در دنیا نیز هست و مبتنی بر گزارش کاربران و سایر مکانیزم‌ها است .

زارع‌پور در پاسخ به سوالی درخصوص پنجره ملی دولت هوشمند با بیان اینکه در حال حاضر اتصال دستگاه‌ها وضعیت نسبتاً خوبی داشته و بیش از ۹۷ درصد به پنجره واحد دولت هوشمند متصل شده‌اند، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم معدود دستگاه‌های باقی مانده هم متصل شوند که بعضاً مشکلات فنی دارند. براساس قانون امسال باید ۱۰۰ درصد خدمات دستگاه‌ها که این میزان در سال گذشته ۳۰ درصد بود، خدمات‌شان را از این طریق ارائه کنند. باید تا آذرماه همه استعلامات بین دستگاهی برخط شود؛ به این معنا که هیچ دستگاهی نباید هیچ‌ شخصی را برای گرفتن استعلام از این وزارتخانه به آن وزارتخانه و از این اداره به آن اداره بفرستد.

وی با اشاره به اینکه تکلیف سوم نیز این است که دستگاه‌ها باید ۲۰ درصد خدمات‌شان را به شکل هوشمند ارائه دهند، خاطر نشان کرد: یعنی برای گرفتن خدمت، نیاز به ارسال هیچ مدرک و مراجعه حضوری نباشد و هیچ کارمندی هم در ارائه خدمت مداخله‌ای نداشته و خدمت به‌صورت برخط در لحظه انجام شود. از اصحاب رسانه می‌خواهیم که این سه تکلیف را دنبال کنند تا امسال را به سال شیرین برای مردم و ارائه خدمات هوشمند به آحاد جامعه تبدیل شود.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

وقوع ۲ زمین لرزه در هندیجان/ نیرو‌های هلال احمر ۵ شهرستان در آماده باش هستند
رسیدگی مالیاتی به تراکنش‌های بانکی با اصل صحت ادعای مؤدیان
سردار اشتری: آمادگی کامل پلیس برای بازگشت زائران
همکاری‌ شرکت شهرک‌های صنعتی و بنیاد شهید خوزستان
ارتقاء جایگاه استقلال ملاثانی در فوتبال دسته اول کشور
دبیر کل ناتو از الحاق سوئد در ماه آینده میلادی خبر داد
کشتی آزاد قهرمانی جهان| ۲ نقره و یک برنز برای ایران در ۴ وزن نخست
پاسخی به ادعای عبدالکریم سروش درباره مولانا و ملاصدرا
آبرسانی به یک هزار و ۸۳۰ روستای خوزستان
تبدیل زمین فوتبال منطقه نعل اشکن دزفول به چمن مصنوعی

سرخط اخبار کل

9433379_658
1401030108314567525365494
1401031213040365225443514
1401082319460220626431454
3495368
10477402_405

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *