پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

زائران اربعین دریافت گذرنامه را به روزهای پایانی موکول نکنند

زائران عتبات عالیات دریافت یا تمدید گذرنامه خود را به روز‌های پایانی قبل از سفر موکول نکنند.

به گزارش گروه فرهنگی جوانان خوز، معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان گفت: داشتن گذرنامه جهت خروج از کشور الزامی است و زائران عتبات عالیات که تاکنون اقدام به دریافت یا تمدید گذرنامه خود نکرده اند درخواست می‌شود این موضوع را به روز‌های پایانی قبل از سفر موکول نکنند.

سرهنگ حکیم عبداللهی افزود: باتوجه به اینکه در زمان سفر گذرنامه باید بالای ۶ ماه اعتبار داشته باشد، افراد متقاضی حتما به زمان سفر خود توجه داشته باشند و چنانچه می‌دانند در طول سفر از این اعتبار کم خواهد شد حتماً از هم اکنون اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند.

معاون فرهنگی اجتماعی استان خوزستان ادامه داد: افرادی هم که گذرنامه آن‌ها اعتبار دارد از وجود و عدم فقدان گذرنامه و سلامت فیزیکی آن اطمینان حاصل کرده چراکه گذرنامه‌هایی که مخدوش باشند قابلیت بهره برداری نداشته و باید نسبت به تعویض آن‌ها اقدام کرد.

سرهنگ عبداللهی تصریح کرد: با توجه به تجربیات سال‌های گذشته که شاهد این مسئله بوده ایم بعضاً متقاضیان مسائل و ملاحظات ذکر شده را رعایت نکرده و همین موضوع باعث ایجاد سردرگمی افراد و تراکم زیادی در مراکز صدور گذرنامه شده لذا برای اینکه امسال به این مشکلات مواجه نشویم و متقاضیان با چالش روبرو نشوند و از طرفی بتوانیم خدمات بهتر و مطلوبتری به افراد ارائه کنیم لازم است که زائرینی که قصد مسافرت به عتبات عالیات را دارند این نکات را مدنظر قرار دهند.

وی در ادامه به شرایط جدیدی که برای سفر‌های زیارتی خارج از کشور درنظر گرفته شده اشاره کرد و گفت: امسال همکاران بنده در فراجا هماهنگی‌هایی را با دولت عراق جهت تنظیم یک سند مسافرتی زیارتی به عنوان پروانه گذر زیارتی انجام داده اند که برتری و مزیت این پروانه نسبت به گذرنامه‌های رسمی را می‌توان قیمت پایین‌تر و صدور سریع‌تر آن عنوان کرد که به محض اجرایی شدن قطعاً از طریق پلیس اطلاع رسانی خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان بار دیگر به شهروندان توصیه کرد: از همین الان برای دریافت یا تمدید گذرنامه خود اقدام کنند و این موضوع را به روز‌های پایانی قبل از سفر موکول نکنند.

سرهنگ عبداللهی گفت : همچنین افرادی که متقاضی سفر بوده و مشمول اخذ کارت ملی هستند چنانچه تاکنون کارت ملی خود را دریافت نکرده اند هرچه سریعتر با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت این موضوع را پیگیری کنند.

وی ادامه داد: متقاضیانی هم که کارت پایان خدمت آن‌ها قدیمی است نسبت به تعویض کارت پایان خدمت خود و اخذ کارت پایان خدمت هوشمند اقدام کرده تا در زمان صدور گذرنامه با مشکل مواجه نشوند.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

استاندار خوزستان ؛حرکت هیئت دولت از اندیمشک و دزفول آغاز میشود
حضور حماسی مردم اهواز در راهپیمایی روز جهانی قدس+گزارش تصویری
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تغییر رویکرد سنتی بانک ملی با راه اندازی فینوداد
محکومیت ۱۴۰ میلیارد ریالی نانوایان متخلف در خوزستان
کاهش تمایل به خدمت سربازی در ارتش آلمان از زمان آغاز جنگ اوکراین
درگذشت مادر شهید مشکی زاده در دزفول
پیشنهاد افزایش ساعت تدریس معلمان بازنشسته
استاندار خوزستان ؛ پل عنافچه هدیه ارتش به مردم است/ اختصاص اعتبار به پل اصلی عنافچه در سفر دوم هیئت دولت به خوزستان
نشست شورای معادن به ریاست استاندار خوزستان
آمریکا معافیت تحریمی میدان گازی مشترک ایران و انگلیس را تمدید کرد

سرخط اخبار کل

1400102608354184424541224
8570279_461
140012180854473824933554
170285315
169969587
10142224_635

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *