پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

۴۵ روز مهلت برای تامین زمین ۲۸۰ هزار واحد مسکونی در خوزستان

استاندار خوزستان : تامین زمین برای ساخت ۲۸۰ هزار واحد مسکونی در خوزستان در یک فرصت ۴۵ روزه نهایی شود.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، نشست شورای مسکن استان روز پنجشنبه به ریاست علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان و با حضور حسین مذنب، مدیرکل بازرسی وزارت راه و شهرسازی، محمد سرلک، سرپرست دفتر نظارت بر طرح‌های توسعه و عمران شهری وزارت راه و شهرسازی، وحید قربانی، مدیرکل دفتر فنی و برنامه ریزی عمرانی وزارت کشور و مدیران استانی عضو این شورا در محل استانداری برگزار شد.

استاندار خوزستان در این نشست گفت: موضوع جا به جایی ۵ هزار واحد مسکونی در مسجدسلیمان مورد پیگیری قرار گیرد.

وی افزود: در بندر امام (ره) نیز سیل زده‌ها را داریم که بنیاد مسکن در حال ساخت ۵ هزار واحد است و نیاز به تسریع کار دارد.

حسینی محراب اظهار داشت: زیرساخت شهرک‌هایی که ساختیم بعضا مشکلاتی دارد که حل آن‌ها نیاز به اهتمام جدی دارد؛ موضوع ساخت مدرسه، پاسگاه، درمانگاه و مسجد هم در طرح‌های مسکن مهر هم در شهرک‌ها جدی است البته در شهرک‌ها عمدتا این زیرساخت‌ها ایجاد شده، اما مساله کنونی آن‌ها تامین نیروی انسانی است.

استاندار خوزستان با اشاره به لزوم توسعه حمل و نقل برای شهر‌های جدید شیرین شهر و رامین عنوان کرد: بحث احداث ریل باس برای شهر‌های رامین و شیرین شهر در دستور کار راه و شهرسازی قرار گیرد؛ راه آهن میتواند به بخش حمل و نقل ما بویژه در حوزه جا به جایی نیروی کار کمک کند.

وی ادامه داد: با اجرای ریل باس می‌توان بخشی از سرریز جمعیت اهواز را منتقل کرد. جا نمایی این دو شهر خوب انجام نشده، اما باید تلاش کنیم با ایجاد امکانات مختلف بستر جذب ساکنین در آن‌ها را فراهم کنیم.

حسینی محراب گفت: مسیر دسترسی از جاده ساحلی نیز در دستور کار است و تلاش میکنیم مسیر‌های حمل و نقل را متنوع کنیم تا این دو شهر مورد توجه مردم قرار بگیرد.

استاندار خوزستان تاکید کرد: برای ساخت ۲۸۰ هزار واحد مسکونی که برای استان خوزستان در نظر گرفته شده برنامه ریزی و اقدامات لازم از قبیل تهیه زمین و ساخت و ساز و تسهیلات بانکی با کمک انبوه سازان و همچنین مشارکت مردم و تعاونی‌ها صورت گیرد.

حسینی محراب اظهار داشت: در منطقه آزاد اروند و آبادان و خرمشهر یک فرصت یک ماهه برای حل مشکل تامین زمین تعیین شود و اقدامات لازم در این خصوص با جدیت انجام شود.

استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه دستگاه‌هایی که زمین‌هایی در اختیار دارند نهایت همکاری را با راه و شهرسازی جهت طرح نهضت ملی مسکن داشته باشند تصریح کرد: از امروز یک زمان ۴۵ روزه برای تامین زمین این ۲۸۰ هزار واحد تعیین می شود تا در جلسات بعدی تسطیح زمین‌ها و اقدامات ساخت و ساز در دستور کار مسئولین قرار گیرد.

حسینی محراب خاطرنشان کرد: در دو شهر رامین و شیرین شهر با کمک نیشکر و نیروگاه رامین و با هماهنگی معاونت عمرانی استانداری و دانشگاه علوم پزشکی ساخت دو درمانگاه شروع شود.

همچنین مقرر شد برای ساخت مراکز آموزشی و ایجاد فضای سبز این دو شهر نیز پیگیری لازم صورت گیرد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

یخچالی از تیم بسکتبال میتل دوچر جدا شد
افت اندک شاخص بورس در روز میانی هفته
غیرفعال بودن ۳۰ درصد نازل‌های سوخت در جایگاه‌ها خوزستان
وضعیت قرمز و خطرناک آلودگی هوا در سه شهر خوزستان
بیانیه اخیر به میرحسین موسوی پایان داد!
عملیات استشهادی جدید در کرانه باختری /۴ شهرک نشین صهیونیست زخمی شدند
استاندار خوزستان: اجرای یک میلیون هکتار طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری به استان اختصاص یافت
افزایش تولید، عامل کاهش قیمت و اجاره بها مسکن
مجلس | ارجاع طرح دفاتر پیشخوان دولت به کمیسیون اجتماعی مجلس
فعالیت تجاری در مرز چذابه از سرگرفته شد

سرخط اخبار کل

9644732_653
169921787
10531623_204
1397022612325466214155684
14010226001133_Test_PhotoN
8631190_783

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *