پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

رهبر انقلاب: مردم و مسئولان از حواشی بپرهیزند و روی مسائل اساسی تمرکز کنند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: یک راهبرد مهم و اساسی، همکاری مسئولان کشور در قوای سه گانه است. قوای سه گانه مانع هم نشوند، بلکه راه را برای هم باز کنند.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، نماز عید فطر صبح امروز به امام حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر کعظم انقلاب اسلامی در مصلای امام خمینی(ره) تهران بزرگرا شد و سپس رهبر انقلاب به ایراد خطبه های نماز عید پرداختند.

برخی از مهمترین محورهای سخنان مقام معظم رهبری به شرح زیر است:

– ماه رمضان امسال، ماه رمضان بسیار باحال و پرشوری بود؛ در این ماه هم دعا بود، هم تضرع بود، هم توسل بود؛ مخصوصا در شب‌های مبارک قدر شب زنده‌داریهای پرسوز و گداز جوانان و اشکهای گرمی که از چشم های مبارک جوانان پاکیزه‌ی ما جاری میشد، بسیار برجسته بود.

– مجالس و محافل معرفت‌آموزی و درس‌آموزی و مجالس تلاوت قرآن در همه‌ی جای کشور امسال بحمدلله از همیشه آن طور که به چشم انسان می‌آمد برجسته‌تر بود.

– حضور مردم در گلزارهای شهدا، در هیات‌ها، در مساجد، حضور نمایانی بود؛ علاوه بر اینها، کمک‌های مومنانه‌ای که مردم انجام دادند در این ماه؛ کمک به ایتام کمک به مستضعفان و به فقرا که یکی از مهمترین وظایف ماه رمضان همین حضور مردمی در کنار مستضعفان و مستمندان است.

– درباره آن حرکت عظیم مردمی در روز قدس؛ مردم مؤمن که شب قبل را با احیاء گذرانده بودند، روز بعد با دهان روزه آن اجتماع پر شکوه و متراکم را در سراسر کشور به‌وجود آوردند و نشان دادند این‌ها، همه توفیقات و الطاف الهی است.

– ماه رمضان هم ماه تضرع است، هم ماه جهاد است. در صدر اسلام جنگ بدر در ماه رمضان بود، فتح مکه در ماه رمضان بود؛ در این سال‌ها هم روز قدس روز مبارزه ملت ایران بوده است، که ملت‌های دیگر هم بحمدالله امسال در یک سطح وسیعی با‌ آن همراهی کردند.

– از خصوصیات ماه رمضان، تقویت اراده‌هاست. روزه یک خاصیت بزرگ و مهمش این است که اراده انسان را تقویت می‌کند. اراده، ابزاریست که خدا در وجود انسان ها قرار داده است برای حرکت و پیشرفت. مسئولان کشور از این امکان استفاده کنند. با این تقویت اراده است که می توان گرده‌ها را باز گرد و مشکلات بزرگ کشور را برطرف کرد.

– یک راهبرد بسیار مهم و اساسی، همکاری مسئولان کشور در نیروهای سه‌گانه است. قوای سه‌گانه باید همدلی کنند، همکاری کنند، هم‌افزایی کنند. اگر چنانچه این سه قوه با هم بطور کامل همکاری کنند، کارها به هیچ وجه گره نمیخورد، مشکل پیدا نمی‌کند. مانع همدیگر نشوند، راه را برای همدیگر هموار کنند، باز کنند. خود مسئولان کشور متوجه هستند که این همکاری و هم افزایی و همدلی را چگونه می توان به وجود آورد؛ این امروز یک راهبرد کلی است.

– یک راهبرد مهم دیگر، تمرکز بر حل مسائل است؛ حل مسئله؛ سرگرم نشدن و مشغول نشدن به حواشی. حواشی ایجاد میشود؛ همیشه هم دشمن نیست که حاشیه ایجاد می کند. گاهی از روی غفلت و با عوامل گوناگون و انگیزه‌های گوناگون، یک حواشی اطراف یک کاری، یک شخصی، یک مدیری، ایجاد می‌شود. سرگرم این حواشی نباید شد؛ نه مردم به این حواشی اهمیت بدهند، نه مسئولان خودشان را مشغول کنند؛ متمرکز بشوند روی مسائل اساسی کشور.

– وسوسه‌های دشمن را برای بدبین کردن مردم به یکدیگر یا بدبین کردن مردم به مسئولان زحمت‌کش کشور بایستی باطل کرد. درگذشته استعمارگران با حرکت نظامی وارد کشورها می‌شدند. این تاکتیک، امروز از کار افتاده است. دشمنان اسلام فهمیده‌اند که از نیروی نظامی کاری ساخته نیست. در همین اواخر آمریکا در افغانستان و در عراق تجربه کرد دید که با نیروی نظامی کاری پیش نمی‌رود لذا راهبرد را عوض کردند. کار و تاکتیک آن‌ها امروز عبارت است از: تزویر، تحریف، دروغ‌گویی، وسوسه کردن، خلاف واقع‌نمایی، تحقیر ملّت‌ها، بدبین کردن ملت‌ها به خود، پنهان کردن توانایی‌ها و برجستگی‌ها و درخشانی‌‌های ملت‌ها.

– در شناخت حرکت دشمن و تاکتیک و روش دشمن باید به‌روز باشیم و راه ابطال آن را به دست بیاوریم. از مردم عزیزمان انتظار می‌رود به برکت ماه مبارک رمضان و دستاوردهای بزرگی که در این ماه داشته‌اند، اتحاد خودشان را حفظ کنند.

– بحمدالله از اول انقلاب مردم ما متحد بودند و این اتحاد در موارد بسیاری راه‌های دشواری را، تنگه‌های سختی را توانست برای مردم باز کند. این اتحاد باید حفظ بشود. دشمن با اتحاد ملت ایران مخالف است، با یکپارچگی شما مخالف است با یک دست بودن ملت مخالف است. دشمن مایل است که مردم به خاطر علایق مختلف سلایق مختلف باهم بجنگد و دعوا کنند. رأفت میان مردم باید برقرار باشد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

فراخوان جشنواره تئاتر کودک و نوجوان دزفول
تاکید بر رفع تداخلات اراضی بر اساس پلاک در خوزستان
استاندار خوزستان: حضور قاطعانه مدیران در میدان مبارزه با مواد مخدر
زنگ پیشرفت در مدارس اهواز از هفته آینده
چگونه از انقراض "پلنگ ایرانی" جلوگیری کنیم؟
بازماندن ملی‌پوشان پاراتکواندو از حضور در مکزیک به دلیل عدم صدور روادید
صدور نخستین گواهی طرح تولید بدون کارخانه در خوزستان
اعلام مسیر‌های راهپیمایی روز قدس در نقاط مختلف خوزستان
کشف ۸۱۸ کیلوگرم موادمخدر در خوزستان
آغاز مسیر علم آموزی در مهری با نشاط

سرخط اخبار کل

9787674_529
IMG_20230414_150022_360-393x300
khavas-khorma
10753072_781
169917148
989169001036_status_fbe6e6de8f9040e2a0b1ee1a5b6782ec

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *