پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

رشد مخاطبان با کنش‌گری هنرمندان در مسائل جامعه

رئیس حوزه هنری خوزستان : وقتی هنرمند در مواجهه با حادثه‌ای مثل هتک حرمت قرآن، اثری تولید می‌کند مخاطب جدی‌تر به آن حادثه فکر می‌کند و توجه او را جلب می‌کند.

به گزارش گروه فرهنگی جوانان خوز، محمد شهباز گهروئی در آیین گشایش نمایشگاه خوشنویسی آیات ماندگار با قدردانی از هنرمندان خالق اثر در این نمایشگاه گفت: هنرمندان ما در پاسخ به این حادثه پیشتاز بودند و پای کار آمدند و نقش آفرینی کردند و این جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به جایگاه هنر خوشنویسی در استان گفت: برگزاری چنین رویدادی در استان نشان‌دهنده یک عقبه‌ای است که باید دیده شود، چرا که می‌تواند در شرایط مختلف کنار مردم قرار بگیرد و نقش آفرینی کند. این جای تقدیر دارد و وظیفه ما را سنگین می‌کند. باید بتوانیم این ظرفیت را نشان دهیم.

رئیس حوزه هنری خوزستان تأکید کرد: ما باید گفتگو‌های تخصصی پیرامون این نمایشگاه داشته باشیم. اینکه چگونه یک هنرمند در مواجهه با یک رخداد به یک ایده می‌رسد و اثری را خلق می‌کند، گفتنی و شنیدنی است. امیدوارم به این رویداد بسنده نکنیم. حتما میزگرد‌های تخصصی و جدی در حین برگزاری نمایشگاه تشکیل دهیم. این کار می‌تواند برای خوشنویسان کشور الگو و قابل استفاده باشد.

شهباز گهروئی ادامه داد: ما در حوزه هنری خود را متعهد به حمایت از هنر متعهد و مسأله‌مند می‌دانیم، تولیداتی که یک مسأله را دنبال می‌کنند. هنرمند در مواجهه با مسائل، یک گام جلوتر از جامعه قرار دارد و انتظار می‌رود که این پیشتازی را با اثر خود نشان دهد و مردم را رشد بدهد. وقتی هنرمند در مواجهه با حادثه‌ای مثل هتک حرمت قرآن، اثری تولید می‌کند مخاطب جدی‌تر به آن حادثه فکر می‌کند و توجه او را جلب می‌کند.

وی ادامه داد: نکته دیگر محتوای آیات انتخاب شده است که در مقابله با حادثه رخ داده قابل بررسی هستند. موضوعات مختلفی در جامعه داریم که می‌طلبد درباره این موضوع گفتگو کنیم که هنر تجسمی چگونه می‌تواند درباره این مسائل کنش گری کند که منجر به کاهش مسأله و یا تبیین آن شود. این از دغدغه‌‍‌های جدی حوزه هنری استان است.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

دهمین روز حادثه متروپل _ جان باختن ۳۷ نفر و مراحل پایانی آواربرداری
گزارش تصویری / افتتاح فاز یک شرکت پالایش گاز هویزه خلیج فارس با حضور رئیس جمهور
تقدیر سران عشایر عرب از امدادگران متروپل
تشریح جزئیات بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان در خوزستان
حسینی: درد کمرم اجازه نداد وزنه بزنم
تایید ۴۴ هزار متقاضی ساخت مسکن ملی در خوزستان
برداشت گل در حمیدیه
تداوم جابجایی رایگان زائران اربعین حسینی در راه آهن جنوب
نیروگاه رامین اهواز پای کار تولید برق
سرریز شدن فاضلاب به رودخانه کارون

سرخط اخبار کل

IMG_5952-scaled
3472163
8486085_920
IMG_۲۰۲۲۰۴۱۶_۲۳۲۷۳۴
8476288_359
1401071700110360726217934

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *