پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

رسالت اجتماعی وکلا قانونمداری و ترویج احترام به قانون

رئیس کل دادگستری خوزستان در مراسم تحلیف کارآموزان مرکز وکلای قوه قضائیه در استان، مهم‌ترین رسالت اجتماعی وکلا را قانونمداری، عمل به قانون ، ترویج آن در جامعه و بالا بردن آگاهی حقوقی شهروندان برشمرد.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز ، در این همایش که با حضور رئیس مرکز تحقیقات فقهی حقوقی قوه قضائیه، رئیس کل دادگستری خوزستان و معاونین قضایی وی در تالار مهر اهواز برگزار شد، ۲۱۱ نفر از کارآموزان مرکز وکلای قوه قضائیه در خوزستان، تحلیف شدند.

علی دهقانی در ابتدای این مراسم با گرامیداشت بیست و چهارم ذی‌الحجه «روز مباهله»، گفت: مفسرین شأن نزول آیه «تطهیر» را در این روز دانسته اند که خداوند بار دیگر ارزش‌ها و فضیلت‌های اهل بیت علیهم السلام و جایگاه راستین آنان در درک و شناخت اسلام راستین را مورد تأئید قرار داد.

وی با بیان اینکه قانونمندی و رعایت اصول و اخلاق کاری، اصلی‌ترین تکلیف اجتماعی و اخلاقی یک وکیل است، اظهار داشت: وکلا باید همواره و به‌صورت مستمر، مجهز و مسلط به قانون باشند و از آن به‌عنوان یک ابزار در پیشبرد اهداف خود و برای احقاق حق و اجرای عدالت بهره ببرند.

دهقانی گفت : ابزار وکیل در دفاع از حق موکلش، تسلط بر قانون است و هرگاه نیاز به تقویت آن را در خود احساس کرد، باید برای ارتقای دانش حقوقی خود اقدام کند.

رئیس کل دادگستری خوزستان افزود: رعایت اخلاق شغلی و صنفی، صداقت در انجام کار، رعایت امانت‌داری و توجه به جایگاه وکالت و رسالت وکیل در انعقاد قرارداد وکالت باید مورد توجه وکلا قرار گیرد.

دهقانی با تاکید بر اهمیت نقش وکیل در دادرسی عادلانه و منصفانه، اظهار داشت: وکیل باید نقشی پویا و فعال در جهت دستیابی به حقیقت داشته باشد و به قاضی در جهت رسیدن به واقعیت کمک کند، به احقاق حق توجه کند هر چند مغایر با خواست و مطلوب موکلش باشد و از دادن وعده‌های غیر قابل تحقق و خارج از حدود قانون و مقررات، خودداری کند.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

جابجایی بیش از ۳۱۸ هزار مسافر در راه آهن زاگرس
رفع تصرف ۱۷۰ هزار متر مربع اراضی ملی در شادگان
اختراع دستگاه "ساکشن جراحی" با صرفه‌جویی ۱۰ لیتر آب در دقیقه توسط مخترع ایرانی
مشارکت منطقه آزاد اروند در ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی
با حکم مدیرکل؛ انتصاب سرپرست معاونت امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
اختصاص اعتبار برای ساخت کلانتری مهرشهر دزفول
گشایش نمایشگاه نقاشی و دست سازه «زرد، قرمز، آبی» در بهبهان
دلخانی: آن قدر قول دادند و عملی نشد که همه وعده‌ها را فراموش کرده‌ام
امضای تفاهم نامه تکمیل و توسعه ۳ فضای آموزشی در خوزستان
جذب سرباز معلم در آموزش و پرورش دزفول

سرخط اخبار کل

2632970
169922899
8621010_158
8648382_436
1402072620592765328597254
140101311017109925171084

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *