پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

راه اندازی دو طرح زیرساختی فناوری اطلاعات در مناطق نفتخیز جنوب

آیین رونمایی و راه اندازی خودرو‌های جدید فرماندهی عملیات بحران مناطق نفتخیز جنوب و ارتباطات رادیویی ۲۵ دکل حفاری برگزار شد.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز ، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: در دنیای معاصر مقوله اطلاعات و ارتباطات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا جائیکه پیشرفت‌های جهان امروز بدون این مفهوم به هیچ وجه قابل تصور نخواهد بود، لذا در مناطق نفت خیز جنوب به دلیل گستردگی و تنوع فعالیت‌ها بشدت نیازمند ارتقا و روزآمدی در این حوزه هستیم.

 

مهندس دانشی با تاکید بر این نکته که در خصوص ایده پردازی و نوآوری هرگز نمی‌بایست به این مقدار اکتفا کرد، و متوقف شد اشاره کرد: انتظار داریم این روند با مدنظر قرار دادن خلاقیت، نوآوری و طراحی در مقیاس و معیار جهانی ادامه یابد تا با به دست گرفتن ابتکار عمل بتوانیم این دستاورد را تبدیل به الگویی جهت بهبود فرآیند‌های بخش‌های مختلف فنی و مهندسی نمائیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به اهمیت و ضرورت به انجام رساندن طرح شبکه داخلی تلویزیونی مناطق بر بستر فیبر نوری (FTTH) از مجموعه فناوری اطلاعات و ارتباطات خواست در زمینه ارتباطات با اقصا نقاط حوزه نظارتی مناطق نفتخیز جنوب توانمندی خود را با قید ایمن سازی خطوط ارتباطی به حد اعلای ممکن برسانند؛ و در این زمینه از طرف خود و مدیر مالی این وعده را داد که از هرگونه پشتیبانی دریغ نخواهیم کرد.

وی با اشاره به اهمیت راهبری، برنامه ریزی و نگهداشت دستاورد‌ها در طول زمان افزود: با بروز رسانی، ارتقا و نگهداشت بهینه سامانه‌ها به پیشرفت و تحول سازمان به لحاظ اقتصادی و فنی مدد خواهیم رساند.

در ادامه رئیس فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: خودرو‌های فرماندهی بحران مجهز به جدیدترین تکنولوژی‌های ارتباطی و اطلاعاتی روز دنیا می‌باشند، و طراحی تمامی جزئیات اعم از آنتن و طراحی اتاق فرماندهی خودرو توسط کارشناسان توانمند فاوای مناطق انجام شد.

عباس رضایی اظهار داشت: ارتباطات ماهواره‌ای تعداد قابل توجهی از دکل‌های حفاری با انجام مطالعات مهندسی و طراحی کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات بصورت رادیوئی تبدیل شده است؛ که این موضوع علاوه بر صرفه جویی قابل توجه اقتصادی، موجب افزایش سرعت، کیفیت و امنیت درانتقال اطلاعات گردید بطوری که دسترسی مناطق عملیاتی به مراکز تصمیم گیری تسهیل پیدا کرد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

چرا دنیا به سمت برق هسته‌ای رفته است؟
تبدیل پتروشیمی کارون به صنعت سبز با ساخت تصفیه خانه پساب صنعتی
"یا علی گفت با تمام وجود، تا همه‌ عمر با علی باشد"
نماینده مجلس: کاهش تورم نیازمند تقویت پیمان‌های پولی است
سارقان مسلح توسط پلیس دزفول زمینگیر شدند
دانشگاه تهران | برخی حاضر نیستند در فضای قانونی اعتراض خود را بیان کنند
دود آتش‌سوزی در هورالعظیم چهار شهرستان خوزستان را فرا گرفت
مدیرکل فرهنگ خوزستان: محتوای قرآنی با زبان هنر به نسل جدید ارایه شود
حفظ محیط زیست با کاهش مشعل‌ سوزی در مناطق نفت خیز جنوب
۶ مصدوم در واژگونی ایسوز در محور اهواز_شوش

سرخط اخبار کل

10147110_658
IMG_20230910_233504_421
9716407_137
61750852
1402021113583455727495074
9171420_328

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *