پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

رئیسی در رژه ۳۱ شهریور: اجازه نمی دهیم هیچ گروه تروریستی مسلحی در اطراف ایران باشد

آیت الله رئیسی در مراسم رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح گفت: امروز همان زمان که از موشک فتاح و پهپاد مهاجر ۱۰ رونمایی می‌شود، جمهوری اسلامی ایران به عضویت ائتلاف‌های جهانی در می‌آید.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، سخنرانی آیت الله رئیسی رئیس جمهور کشورمان در مراسم رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز ۳۱ شهریور آغاز شد.

این مراسم با حضور جمعی از فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح در جوار حرم مطهر امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.

بعد از سخنرانی آیت الله رئیسی یگان‌های پیاده و محمول نیروهای مسلح از مقابل جایگاه رژه خواهند رفت.

رئیس جمهور در این مراسم اظهار داشت: ۳۱ شهریور سال ۵۹ یادآور رشادت و ایثار و مقاومت ملت بزرگ ایران و هفته دفاع مقدس یادآور رشادت و ایستادگی نیروهای مسلح ما در برابر دشمنان است.

رئیسی ادامه داد: دفاع مقدس جلوه‌های به یاد ماندنی و درسهای بسیاری در خود نهفته داشت. دفاع مقدس جلوه اخلاص و برای خدا عمل کردن بود.

رییس جمهور تصریح کرد: ما خداباوری را در نیروهایی که در دفاع از وطن خستگی ناپذیر بودند دیدیم. دفاع مقدس ما جلوه مردم باوری بود و نیروهای مسلح ما از مردم هستند و مردم هم به نیروهای مسلح عشق می‌ورزند چون احساس می‌کنند در تمام سختی‌ها نیروهای مسلح در کنارشان هستند.

وی ادامه داد: مردم هر جا لازم بوده در کنار نیروهای مسلح بودند و این مردم داری نیروهای مسلح ویژگی بارز آنها است و این درسی بود که از دفاع مقدس گرفتیم. در دوران جنگ هم مردم دفاع مقدس را اداره کردند.

رییسی اظهار داشت: خودباوری از دیگر جلوه‌های دفاع مقدس ما بود در این دوران صنایع دفاعی و نظامی ما احیا ‌و از یک وارد کننده تبدیل به یک تولید کننده و صادر کننده سلاح بدل شد. امروز توانایی نیروهای مسلح ما زبانزد همه دنیا است. توانایی نیروهای مسلح ما در تمامی حوزه‌ها در سطح بسیار مناسبی قرار دارد.

وی افزود: امروز با تمام قدرت می‌گوییم یکی از جلوه‌های اقتدار نظام جمهوری اسلامی نیروهای مسلح هستند و این اقتدار یکی از جلوه‌های مهم عزت کشور است. در عرصه‌های دیگر هم جمهوری اسلامی با این زیرساخت توانسته در عرصه‌های دیگر هم بدرخشد.

رییس جمهور گفت: اگر امروز از موشک فتاح و مهاجر ۱۰ رونمایی می‌شود در کنار آن برای رشد تولید تلاش می‌کند و به عضویت ائتلاف‌های جهانی درمی‌آید و در حوزه علم و فناوری حرف برای گفتن دارد. جوانان ما در عرصه‌هایی که کسی به آن فکر نمی‌کند ورود کرده‌اند و مسئولان سایر کشورها آن را شگفتی آور و معجزه می‌دانند.

رییسی تصریح کرد: ملت ایران می‌خواهد روی پای خود بایستد و جمهوری اسلامی را به عنوان یک الگو به جهان ارائه کرده و اثبات کرده است که می‌توان معنویت را با سیاست ممز‌وج کرد و مقتدرانه در مقابل دشمنان ایستاد و به مردم منطقه آموخت راه موفقیت ایستادگی و مقاومت است.

وی گفت: حضور نیروهای ما در منطقه خلیج فارس امنیت ساز است بر خلاف نیروهای خارجی که حضورشان مهمترین نگرانی مردم منطقه است. تصور کردند با اعمال تحریم‌ها ما متوقف می‌شویم یک نمونه از شکست تحریم‌ها پیشرفت نیروهای مسلح ما است. امروز شعار ما اتحاد نیروهای مسلح با مردم و امتداد جمهوری اسلامی در منطقه و جهان است. این اتحاد ستودنی است. ما به تجهیزات نظامی را که ساخت جوانان عزیزمان است افتخار می‌کنیم اما بیش از آن به نیروی انسانی متخصص و پای کار افتخار می‌کنیم.

رییسی ادامه داد: نیروی مسلح مقتدر پشتوانه کشور هستند و در معادلات منطقه و جهانی هم پشتوانه مستحکمی محسوب می‌شوند. نیروهای مسلح قدرت بازدارندگی در مقابل فکر تجاوز به این آب و خاک را دارد. امروز دیگر حرفی از تجاوز به جمهوری اسلامی نیست و این گزینه در ادبیات دشمنان کنار زده شده است و این شکر گذاری به درگاه لا یزال الهی دارد.

رییس جمهور اظهار داشت: در دکترین نظامی جمهوری اسلامی جنگ و سلطه گری جایی ندارد اما رویکرد دفاعی برای امنیت پایدار و بازدارندگی اطمینان بخش یک سیاست حتمی است. پروژه دشمن برای منزوی و مایوس کردن ایران شکست خورده است و این بخاطر اقتدار نیروهای مسلح و ایستادگی مردم است. دولت هم خود را در تجهیز و رسیدگی به اعضای نیروهای مسلح موظف می‌داند.

رئیسی تصریح کرد: ما بر سیاست همسایگی تاکید داریم و یکی از جلوه‌های آن همکاری دفاعی و امنیتی و نیروهای مسلح ما و همکاری با کشورهای منطقه برای امنیت آفرینی هستند تا خلیج فارس را از حضور بیگانگان پاک کنند.

وی تاکید کرد: نیروهای مسلح ما از هرگونه تغییر ژئوپلیتیک و تغییر مرزها جلوگیری کردند و در این کار موفق بودند. قره باغ متعلق به آذربایجان است اما تاکید می‌کنیم رعایت حقوق ارامنه یک ضرورت است و امنیت و حقوق آنها باید حفظ و وضعیت مرزها باید حفظ شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: خلع سلاح گروه‌های مسلح در عراق کار مثبتی است که آغاز شده و ستاد کل نیروهای مسلح باید گروه‌هایی را برای بررسی این موضوع اعزام کنند و ما اجازه نمی‌دهیم هیچ گروه مسلحی در کنار مرزهای ایران چه در درون اقیلم و چه در جای دیگر فعالیت داشته باشد و اطمینان از خلع سلاح گروهای مسلح غیرقانونی در اطراف مرز ایران امری ضروری است.

رئیسی در ادامه گفت: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و قراردادهای اسلو و کمپ دیوید و شرم الشیخ امنیت آفرین نیست زیرا ملتها با تمام وجود از آن نفرت دارند و اگر دولتهایی فکر می‌کنند این عادی سازی خوب است اینطور نخواهد بود و این خنجری در پشت گروهای فلسطینی است و آنها از این خیانت نخواهند گذشت. راهکار حل مسئله فلسطین این است که هر فلسطینی یک رای بدهد و مردم دولت مورد نظر خودشان را شکل بدهند.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

دستور رئیس جمهور به رئیس بنیاد شهید و وزیر بهداشت برای تأمین نیازهای درمانی جانبازان
ایمن سازی مسیر با احداث دوربرگردان محور بندر امام- آبادان
عبور موج بارشی از خوزستان و احتمال رگبار و وزش باد
صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه ۸ خرداد ماه
کرملین: انگلیس و آمریکا در حمله تروریستی نورد استریم دخالت داشتند
اعزام زائران خوزستانی به حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره)
برگزاری اطعام علوی به طول یک کیلومتر در اهواز و بهبهان
درخشش چابکسواران خوزستان در مسابقات کورس کشور
رقابت استقلال خوزستان درلیگ برتر فوتبال
رهاسازی آب کشاورزی و نخیلات شادگان از سد مارون

سرخط اخبار کل

112
10484812_842
10347095_187
1623240889
10270639_287
170895013

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *