پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

رئیسی: حقانیت‌ ایران و سوریه‌ و مقاومت اثبات شده است

رؤسای جمهور ایران و سوریه در نشست مشترک هیئت‌های عالی‌رتبه دو کشور تأکید کردند روابط تهران و دمشق، حتی در دوره‌های سخت و دشوار هم با وجود طوفان‌های شدید سیاسی و امنیتی در منطقه خاورمیانه، روابط با ثبات و پایداری بوده است.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور بعد از ظهر امروز چهارشنبه در نشست مشترک هیئت‌های عالی‌رتبه ایران و سوریه که به ریاست وی و رئیس جمهور سوریه برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از پیروزی دولت و ملت سوریه و جبهه مقاومت در برابر تروریسم‌ و عبور از دوران سخت، گفت: تغییرات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بسیار، نتوانسته بر روابط بردارانه دو کشور تأثیر بگذارد.

بیشتر بخوانید؛

وی تصریح کرد: روابط ایران و سوریه با خون شهدای عزیز ما به خصوص شهید حاج قاسم سلیمانی گره خورده‌ و این اسم رمز پایداری‌ و استحکام روابط دو کشور است.

رئیس‌جمهور خاطر‌نشان‌ کرد: دولت و ملت سوریه دشواری‌ها و مشکلات بزرگی را پشت سر گذاشتند و امروز می‌توانیم بگوییم که شما این مشکلات را پشت سر گذاشتید و با وجود تهدیدها و تحریم‌هایی که علیه شما تحمیل شد، توانستید پیروز شوید.

رئیسی در ادامه متذکر شد: امروز حقانیت‌ جایگاه ایران و سوریه‌، انطباق این مسیر با عقلانیت‌ و مقاومت و ایستادگی کاملاً اثبات شده و جواب داده و کسانی که تا دیروز نسبت به موضع و جایگاه سیاسی و نظرات و دیدگا‌ه‌های ایران درباره سوریه تردید داشتند، متقاعد شده‌اند که این موضع، به‌حق و عادلانه بوده است.

وی با تأکید بر حمایت و کمک ایران به تحقق صلح پایدار، ثبات‌ و آرامش در سوریه، گفت: جمهوری اسلامی همان‌طور که در مبارزه با تروریسم در کنار دولت و ملت سوریه ایستاد، در عرصه آبادانی و پیشرفت نیز در کنار برادران سوری خود خواهد ماند.

«بشار اسد» رئیس جمهور سوریه نیز در این نشست، با قدردانی از مواضع و حمایت‌های جمهوری‌ اسلامی از دولت و ملت سوریه در روزهای سخت‌ و بحرانی این کشور گفت: دولت و ملت سوریه محبت‌‌ها و کمک‌های برادران ایرانی خود را فراموش نخواهند کرد.

رئیس جمهور سوریه خواستار نقش‌آفرینی بیشتر جمهوری اسلامی ایران در برقراری صلح و امنیت پایدار در این کشور و حضور مؤثر در بازسازی مناطق جنگ‌زده شد.

بشار اسد‌ تصریح کرد: روابط سوریه و ایران، روابط غنی و مملو از تجارب است؛ به این دلیل که حتی در دوره‌های سخت و دشوار هم با وجود طوفان‌های شدید سیاسی و امنیتی در منطقه خاورمیانه، روابط با ثبات و پایداری بوده‌ است.

در این دیدار، رؤسای جمهور ایران و سوریه با اشاره به امضای اسناد همکاری‌‌‌ بین دو کشور، بر اهمیت «برنامه جامع همکاری‌های راهبردی و بلندمدت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه» در جهت تأمین منافع دو ملت و سایر ملت‌های منطقه تأکید کردند.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

تکمیل طرح های بهداشتی دزفول با اختصاص اعتبار ویژه
بانکداری اسلامی و تاثیر آن بر تولید و گردش چرخ اقتصاد کشور
بین‌الملل | تبادل جدید اسیران جنگی_وعده انگلیس به زلنسکی درباره بازسازی کی‌یف
بازدید رئیس جمهور از منطقه محروم احمدفداله
زندگی نامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی
شهرداری اهواز مسوول اصلاح پل فولاد شد
تقویت آنتن دهی رادیو شهری دزفول
فعالیت تجاری در مرز چذابه از سرگرفته شد
وارد مدار شدن طرح آبرسانی به شهرستان رامهرمز
افزایش پایداری برق اهواز با راه اندازی فاز دوم پست شهید هاشمی

سرخط اخبار کل

10305949_719
170751391
10484476_929
10727034_915
10211734_967
1401061211535017926018854

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *