پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

دیدار بی‌نتیجه رئیس شورای اروپایی با نخست وزیر مجارستان

رئیس شورای اروپایی در سفری به بوداپست به منظور متقاعد کردن این کشور برای همراهی با اتحادیه اروپا در سیاست اوکراین ناموفق ماند و پس از دیداری دو ساعته بدون برگزاری کنفرانس مطبوعاتی به کار خود پایان داد.

گزارش گروه سیاسی جوانان خوز به نقل از روزنامه اتریشی “دی پرسه”، “چارلز میشل”، رئیس شورای اروپایی که امیدوار بود به وتوی مجارستان علیه اوکراین پایان دهد در سفری به بوداپست دیدار بی نتیجه ای با “ویکتور اوربان”، نخست وزیر این کشور برگزار کرد.

به نوشته روزنامه اتریشی “دی پرسه” گفتگوی “چارلز میشل”، رئیس شورای اروپایی با ویکتور اوربان دو ساعت به طول انجامید و نتیجه این بود که این مقام اتحادیه اروپا نتوانست چیزی بیشتر از دیداری بین رئیس شورای اروپا و نخست وزیر مجارستان در روز دوشنبه در بوداپست دریافت کند. با توجه به تنش زا و حساس بودن موضوعات مورد بحث، میشل تصمیم گرفت پس از این دیدار کنفرانس مطبوعاتی برگزار نکند.

هفته گذشته، نخست وزیر مجارستان در نامه ای به تمامی ۲۶ رئیس دولت و رئیس شورای اروپایی خواستار بحثی اساسی درباره حمایت اتحادیه اروپا از اوکراین در مبارزه با روسیه شد. به نظر اوربان که به کرملین وفادار است، این نبرد شکست خورده است.

با توجه به تهدیدات مجارستان مبنی بر وتو کردن طرح اتحادیه اروپا برای آغاز مذاکرات الحاق با اوکراین، بروکسل تلاش می‌کند این کشور را رام کند و در همین راستا رئیس شورای اروپایی امروز به بوداپست سفر کرده بود.

نخست وزیر مجارستان اخیرا تهدید کرده که سیاست اتحادیه اروپا درباره اوکراین را مسدود خواهد کرد.

چند روز پیش، اوربان در نامه‌ای به میشل اعلام کرد که تصمیم برنامه‌ریزی‌شده – و در واقع از مدت‌ها پیش نهایی شده – برای آغاز مذاکرات الحاق بین اتحادیه و اوکراین در نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل در اواسط دسامبر را وتو خواهد کرد. اوربان گفت که همین امر در مورد تصمیم در مورد کمک مالی ۵۰ میلیارد یورویی بیشتر اتحادیه اروپا به اوکراین نیز صدق می کند.

اوربان خواستار یک “مناظره استراتژیک” بین سران دولت های اتحادیه اروپا در مورد کل سیاست بروکسل در اوکراین از اثربخشی تحریم ها علیه روسیه گرفته تا تحویل تسلیحات بیشتر و سرعت روند الحاق است.

پیروزی های اخیر رهبران پوپولیست راستگرا رابرت فیکو در اسلواکی و گیرت ویلدرز در هلند در انتخابات نشان می دهد که مقاومت در برابر این امر در اروپا در حال افزایش است. هر دو مقام اروپایی وارد کمپین های انتخاباتی خود شدند و قول دادند که دیگر به اوکراین پول و سلاح ندهند. این خواسته هایی است که اوربان که اخیراً با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دیدار کرده برای مدت طولانی مطرح می کرد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

الغارات | «رنج‌های حضرت علی(ع)» ترجمه‌ای جدید از کتاب الغارات
بیانیه جامعه اسلامی مدیران به مناسبت روز دانشجو
پیوستن جانباز ۷۰ درصد سعید عبدالخانی به یاران شهیدش
آلودگی هوا دو شهر خوزستان /مسجدسلیمان در وضعیت خطرناک
بین‌الملل | تبادل جدید اسیران جنگی_وعده انگلیس به زلنسکی درباره بازسازی کی‌یف
صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۱۴ مرداد ماه
اتصال واحد ۲ نیروگاه شهید عباسپور به شبکه سراسری
حملات توپخانه‌ای اسرائیل به جنوب لبنان
مراسم وداع با شهید مدافع امنیت، سرگرد قنبری در اهواز
پاسخگویی تلفنی استاندار خوزستان به مشکلات مردم

سرخط اخبار کل

IMG_۲۰۲۲۰۵۲۶_۱۴۳۶۲۴
8527105_620
61750852
11008952_279
BeautyPlus_۲۰۲۲۰۵۲۱۱۱۳۰۰۳۲۹۸_save
1402102311481133429186494

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *