پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

«زندگی سیدمصطفی خمینی» از مجموعه هفت جلدی علما منتشر شد

کتاب «زندگی سیدمصطفی خمینی» آخرین مجلد از مجموعه هفت جلدی علما توسط انتشارات روایت فتح وارد بازار نشر شد.

به گزارش گروه فرهنگی جوانان خوز،‌ کتاب «زندگی سیدمصطفی خمینی»، آخرین مجلد از مجموعه هفت جلدی علما توسط انتشارات روایت فتح وارد بازار نشر شد. زندگی علما، یعنی آنچه در اندرونی منزلشان می‌گذرد، برای آنها که اهلش هستند همیشه جذابیت دارد. این جذابیت از جست‌وجوی نسبت وجه و منظر بیرونی شخصیت علما با آنچه در منزل و نزد اهلبیت‌شان می‌گذرد ناشی می‌شود.

بزرگان فرهیخته‌ای که نامشان را بسیار شنیده‌ایم و سلوک و شیوه و سیره زندگی‌شان همواره دارای جذابیت‌ها و نکات تکان‌دهنده و آموزنده است.

اینکه روش آنها در تربیت فرزند و معاشرت با همسر چگونه بوده؟ یا آنها هنگام عصبانیت چه می‌کردند؟ و خیلی جزئیات دیگر، همه‌شان در کنار هم مفهوم  «زندگی» را می‌رسانند.

انتشارات روایت فتح در یک مجموعه هفت جلدی با پرداختن به زوایای پنهان و کمتر دیده شده زندگی علمایی چون شهید بهشتی، علامه طباطبایی، سیدشهابت‌الدین مرعشی‌نجفی، امام خمینی، سیدعلی قاضی طباطبایی، آیت‌الله بروجردی و سیدمصطفی خمینی مجموعه‌ای مختصر و مفید را به همت حبیبه جعفریان، افسانه وفا، آزاده جهان‌احمدی و حورا‌نژاد صداقت برای خوانندگانش فراهم ساخته است.

این نشر بر خلاف آنچه روند معمول در انتشار این‌گونه مجموعه‌هاست، اقدام به انتشار و رونمایی یکباره این مجموعه نکرده است؛ بلکه در طول زمان و به شکل پیوسته این مجموعه هفت جلدی را در اختیار خوانندگانش قرار داده است و اکنون این مجموعه به شکل یکپارچه و کامل برای مطالعه در دسترس است.

قرعه آخرین کتاب به نام فرزند ارشد امام خمینی خورده است؛ شخصیتی دانشمند و متفکر و در عین‌حال مقید به اخلاق اسلامی و کاملاً در خدمت پدر و نهضت انقلاب اسلامی.

«زندگی‌نامه سید مصطفی خمینی» آخرین کتاب از مجموعه هفت جلدی زندگی علماست که به قلم آزاده جهان‌احمدی و به تازگی توسط نشر روایت فتح منتشر و روانه بازار شده است.

جهان‌احمدی در ۸۸ صفحه از منظر دانای کل به سیر زندگی از تولد تا شهادت او پرداخته است. نویسنده در این کتاب سعی کرده است با اشاراتی دقیق و مستند وجوه گوناگون زندگی ایشان را برای مخاطب روایت کند.

از بخش‌های مهم زندگی خانوادگی تا نحوه مصاحبت با اهالی منزل و دوستان، سالهای تبعید در ترکیه در همراهی با پدر و سالهای گرم و پر زحمت زندگی در نجف هر کدام بخشی از زندگی سیدمصطفی است که در کتاب شاهد حضورشان هستیم.

در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم: 

«سال ۱۳۳۵ سیدمصطفی در ۲۴ سالگی متأهل شد و ردای دامادی آقای حائری را به تن کرد. تا دو ماه بعد از ازدواجشان در منزل آقاروح‌الله ساکن بودند. بعد از دو ماه بالاخره یک خانه برای اجاره پیدا کردند و چون هیچ اسباب و اثاثیه‌ای نداشتند خود قدس‌ایران‌خانم از همان وسایل خودشان چند تکه جدا کرد تا سیدمصطفی و معصومه بروند سر زندگی‌شان. یک قطعه قالی و یک گلیم و دو دست رختخواب، یک دست ظرف چینی، یک کتری، یک دست استکان و نعلبکی، یک چراغ فتیله‌ای و دو قابلمه شد اسباب زندگی تازه عروس و داماد.

چندی بعد از ازدواجشان خدا دختری به نام محبوبه به سیدمصطفی و معصومه داد. دختری که عمرش به دنیا نبود و در همان بچگی با بیماری مننژیت از دنیا رفت. اما از آنجا که همیشه در بر روی یک پاشنه نمی‌چرخد سال ۱۳۳۸ خدا دوباره دل سیدمصطفی و معصومه را شاد کرد و سیدحسین به دنیا آمد و بعد از سید حسین چشم پدر و مادر جوان به جمال مریم‌السادات روشن شد.

سیدمصطفی اهل حسن‌خلق و مزاح با خانواده و دوستان بود. یعنی همان‌قدر که در درس و بحث جدی بود و دقیق و صاحب‌نظر، همان‌قدر هم شوخ‌طبع بود. اما در عین‌حال هم حواسش به حلال و حرام خدا هم بود که مبادا با شوخی مرتکب گناهی بشود.»

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

عبور از پیک تابستان با پایداری شبکه انتقال برق خوزستان
وضعیت مطلوب آب ذخیره شده در سد‌های خوزستان
ثبت‌نام فرهنگیان برای انتخاب به‌عنوان "ارزیاب رتبه‌بندی" آغاز شد
چارچوب صلاحیت حرفه‌ای ملی در دولت تصویب شد
رییس ستاد کل نیروهای مسلح از موزه دفاع مقدس دزفول بازدید کرد
نگاهی به شرایط دشوار ماکرون برای حکومت کردن در فرانسه
کمپ ترک اعتیاد بانوان در استان خوزستان احداث می‌شود
فرمانده سپاه خوزستان با خانواده جانباختگان حادثه متروپل آبادان دیدار کرد
جمعه ، دیدار مردم شادگان با رییس جمهور کشورمان
سماجت روس‌ها برای اطلاع از حضور آزمون در فهرست ایران

سرخط اخبار کل

8572946_677
10150582_250
8500850_825
169579921
5601219
9626932_766

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *