پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

خوزستان میزبان عشایر هفت استان

مدیرکل امور عشایر خوزستان: عشایر هفت استان ییلاقی در فصل قشلاق در خوزستان ساکن می‌شوند و از بعد جمعیت بزرگترین استان عشایری کشور است.

به گزارش گروه فرهنگی جوانان خوز، سید اسکندر موسوی زاده با بیان اینکه خوزستان با دارا بودن ۳۹ هزار خانوار عشایری بزرگترین استان عشایری کشور در فصل قشلاق از بعد جمعیتی است، گفت: جمعیت عشایر خوزستان در فصل قشلاق ۱۵ درصد جمعیت عشایر کل کشور است.

وی با بیان اینکه عشایر ۷ استان ییلاقی در فصل قشلاق در خوزستان ساکن هستند، افزود: این عشایر از استان‌های اصفهان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، همدان، ایلام و کرمانشاه در فصل قشلاق در خوزستان ساکن می‌شوند.

موسوی زاده جمعیت دام عشایر خوزستان را  بیش از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار راس اعلام کرد و ادامه داد: در فصل قشلاق خدماتی به عشایر و دام‌های آن‌ها ارائه می‌شود.

مدیر کل امور عشایر خوزستان با بیان اینکه خدمات ارائه شده به عشایر در فصل قشلاق در حین کوچ و در کانون‌های اسکان به آن‌ها و دام‌هایشان ارائه می‌شود، اضافه کرد: در این زمینه بحث تامین آب و بازگشایی ایل راه‌ها و جاده‌ها و تامین علوفه دام‌ها، تامین آرد و تامین سوخت از مهم‌ترین خدمات ارائه شده است.

وی به سکونت عشایر خوزستان در کانون‌های اسکان هدایتی و خودجوش اشاره کرد و گفت: عشایر به دلیل اینکه در برخی از مناطق زمین زراعی و ملک دارند، در کانون‌های خودجوش ساکن می‌شوند و در این محل خدمات مورد نیاز آن‌ها تامین می‌شود.

موسوی زاده با اشاره به اینکه همه امورات و مسائل عشایر مربوط به ادارات مختلف از سوی اداره کل امور عشایر استان پیگیری می‌شود، افزود: ساخت راه و تامین آب آشامیدنی پایدار، بیمه عشایر، تامین علوفه و سوخت و دیگر امورات مربوط به جامعه عشایری از دستگاه‌های اجرایی مربوطه پیگیری خواهد شد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

حماس: جنایت اشغالگران، اوضاع را در آستانه انفجار قرار داده است
رفع مشکلات فضاهای آموزشی مناطق کم برخوردار اهواز در اولویت است
قدردانی رئیس رسانه ملی از تلاش‌های کارکنان مرکز خوزستان در مراسم بزرگ اربعین حسینی
ساخت یک هزار و ۹۵۰ واحد مسکونی در اندیکا
بیانیه دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین؛
صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه
آغاز امتحان‌های پایه دوازدهم در رامشیر از ۳۱ اردیبهشت
بازگشت واحد شماره یک نیروگاه رامین اهواز به مدار تولید برق کشور
طرح فاضلاب کارون از اولویت‌های عمرانی این شهرستان
تردد بیش از ۱۳۰ میلیون خودرو در محور‌های خوزستان

سرخط اخبار کل

1402032721333752527786254
8588790_137
8629315_367
9802723_812
3036298
139109180001404

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *