پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

خطیب جمعه اهواز؛ گفتمان غدیر را جهانی کنیم

امام جمعه اهواز : الگوی عالم بشریت امام علی (ع) است و شیعه کسی است که جا پای امیرالمومنین (ع) می‌گذارد؛ رفتار شیعه باید غیرمسلمان را جذب اسلام کند.

وی افزود: بزرگترین سرمایه جامعه خانواده است و اگر محکم بسته شود تمام نیاز‌های جامعه محکم بسته می‌شود؛ البته در غرب نه اینکه خانواده نیست بلکه به صورت هم‌خانگی است.

آیت اللّٰه موسوی‌فرد تصریح کرد: زیارت غدیریه بسیار مهم بوده و امام شناسی است و خیلی مفصل‌تر از زیارت جامعه و دوره کاملی است. حدود ۷۸ آیه قرآن در این زیارت نامه ذکر شده و ۱۸ روایت در آن تصریح شده است؛ این زیارت می‌تواند به عنوان متن تدریسی در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه باشد.

وی تصریح کرد: برای تحقق رسالت جهانی باید زن و مرد و همه اندیشمندان اسلام تلاش کنند و گفتمان غدیر را جهانی کنیم. یکی از مهمترین بخش‌های این زیارت‌نامه عمدتا امیرالمومنین شناسی است و بخشی الگونمایی و اسوه‌پردازی است که برای همه ما وجود یک الگو بسیار مهم است.

امام جمعه اهواز ادامه داد: الگوی عالم بشریت امام علی (ع) است و شیعه کسی است که جا پای امیرالمومنین می‌گذارد؛ رفتار شیعه باید غیرمسلمان را جذب اسلام کند.

آیت اللّٰه موسوی فرد گفت:سلیمان پیامبر حکومت سراسر کل عالم را داشت با این همه، اما پا روی هوای نفس گذاشت. ۳۰ درصد از طلاق‌ها در سال اول ازدواج اتفاق می‌افتد. این‌ها را نباید شوخی گرفت. در سه ماه اول ازدواج‌ها بخش قابل توجهی از طلاق‌ها است و به این جهت است که با مخالفت با هوای نفس آشنا نیستیم.

وی ضمن تبریک عید غدیرخم اظهار کرد: کل استان باید امسال در استقبال از غدیر نمونه باشد. از مسئولین اجرایی ارشد استان انتظار داریم در بحث غدیر کارگروهی در نظر بگیرند و از ظرفیت‌ها استفاده شود تا غدیر با شکوهی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به جسارت به ساحت قرآن افزود: تحمل جسارت به قرآن کریم برای مسلمانان سخت است. از مسئولین درخواست داریم که مجموعه کشور‌های اسلامی در یک بیانیه این را محکوم کنند.

آیت اللّٰه موسوی فرد عنوان کرد: در خصوص غدیر خم، غیر از اعتقاد، راه و یک سبک برای رسیدن به قرب الهی است. گام اول بعثت شروع این راه، ثمره راه غدیر، عاشورا تثبیت آن و میوه نهایی این حرکت مهدویت و ظهور امام است. این‌ها نقطه عطف است. غدیر مفتاح تمام ارزش‎های بشری است. بسیار مهم است که بدانیم ریشه همه انحرافات در عالم بشریت، انحراف از جریان غدیر است. غدیر باید جایگاه واقعی خود را پیدا کند و جهانی شود.

امام جمعه اهواز افزود: بحران جهان، بحران هویت است. پیامبر (ص) در غدیر اراده کرد که این مشکل را حل کند، اما دستگاه ابلیس تمام ظرفیت خود را آورد تا این مسیر را گم کند و یا به تاخیر بیاندازد؛ غدیر را دست کم نگیریم.

وی گفت: دو هدف اصلی استکبار در انقلاب صنعتی یکی آوردن زن به میدان و صحنه بود. معنای حرفم این نیست که زن در خانه محبوس شود بلکه باید دوشادوش مرد در جامعه فعالیت کند، اما حریم بین زن و مرد باید حفظ شود. زنان فرهیخته زنانی هستند که با پوشش کامل هستند.

امام جمعه اهواز گفت: امروز ما تحریم‌هایی را تجربه می‌کنیم که در تمام دوران انقلاب به نهایت خود رسیده است. آمریکا به دنبال چه بود و ما دنبال چه بودیم؟ عمده هدف آمریکا ۱. فروپاشی انقلاب ۲. تجزیه ۳. سازش و بازگشت به قبل از انقلاب و ۴. تضعیف است. در این سال‌ها حداقل ۱۰ اقدام انجام داد که به هدف برسد.

وی ادامه داد: اقدام آمریکا در تمام این سال‌ها ائتلاف سوزی در مقابل ائتلاف سازی است. فاصله بین ایران و عراق، یمن، فلسطین و لبنان. فاصله بین ایران و کشور‌های رقیب از مسایل مهم است. ایران و آذربایجان، ترکیه و سوریه. در هیچ کدام از این‌ها به هدف نهایی خود نرسید. راه‌اندازی جنگ‌های نیابتی برای زمین گیر کردن جبهه مقاومت، فشار حداکثری، راه‌اندازی فتنه‌های قومیتی، اعتقادی و سیاسی و… از اقدامات آمریکا در این سال‌ها بود. طراحی‌ها دقیق، اما محاسبات غلط بود.

آیت اللّٰه موسوی فرد در پایان یادآور شد: فرمانده سپاه، ولی عصر (عج) خوزستان در میان فرماندهان برتر کشور معرفی شد و دادگستری استان نیز در همایش بزرگداشت قوه قضاییه به عنوان مدیر برتر ملی برگزیده شد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

حضور فرنگی‌کاران خوزستان به اردوی تیم‌ملی جوانان
رئیسی تمدید قانون برنامه پنج‌ساله ششم را برای اجرا ابلاغ کرد
بازدید استاندار از دکل ۲۷ فتح شرکت ملی حفاری ایران
صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه ۱۹ فروردین ماه
نشست دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های حاکمیتی خوزستان
ششم و هفتم مهرماه، ثبت‌نام حضوری پذیرفته‌شدگان آزمون سراسری دانشگاه تهران
حمل بیش از ۲۸۰ هزار تن گندم از خوزستان به سراسر کشور
برگزاری همایش روز جهانی تالاب‌ها در اهواز
رئیسی و اعضای هیئت دولت با امام خامنه‌ای دیدار کردند
دعوت هفت بازیکن خوزستانی به تیم ملی فوتبال نوجوانان

سرخط اخبار کل

139504211543467128113904
9722988_700
9713703_782
13920211094000256457734
4121808
IMG_۲۰۲۲۰۵۰۴_۱۶۳۲۴۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *